COVID-19 poveikis paveldui Lietuvoje
Šia apklausa ICOMOS Lietuva siekia surinkti informaciją apie COVID-19 pandemijos poveikį paveldo apsaugai Lietuvoje. Atsižvelgiant į gautą informaciją ICOMOS  sieks pateikti gainers ir rekomendacijas apie galimus paveldo apsaugos būdus atsigaunant nuo COVID padarinių.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
1(a) Jūsų nuomone, ar COVID-19 pandemija įtakojo nekilnojamo paveldo (pvz., pastatų, vietovių) apsaugą Lietuvoje? *
1(b) Jūsų nuomone, ar COVID-19 pandemija įtakojo kilnojamo paveldo (pvz., švenčių, tradicijų, papročių) apsaugą Lietuvoje? *
1(c) Jūsų nuomone, ar COVID-19 pandemija įtakojo gamtos paveldo (pvz., parkų) apsaugą Lietuvoje? *
1(d) Kaip COVID-19 pandemija paveikė Lietuvos kultūros paveldą? (Pvz., kokį poveikį turizmo sumažėjimas turėjo/turi kultūros paveldui? Ar pastebėjote kokį nors finansinį poveikį Lietuvos paveldo išsaugojimui/apsaugai/tvarkymui? Ar pastebėjote kokį nors poveikis žmogiškiesiems ištekliams paveldo objektuose? Ar pastebėjote kokį nors poveikį paveldo vietų apsaugai ar priežiūrai? Ar pastebėjote didesnį skaitmeninių technologijų naudojimą, kad būtų palengvintas bendruomenės įsitraukimas į paveldo objektus ar elementus Lietuvoje?) *
2. Prašome pateikti vieną ar du materialaus/nekilnojamojo paveldo pavyzdžius (pvz., paminklus, pastatus, kultūrinius kraštovaizdžius, archeologines vietas ir kt.) Lietuvoje ir apibūdinkite, kaip COVID-19 juos paveikė.
3. Prašome pateikti vieną ar du nematerialaus paveldo pavyzdžius (pvz., papročių, švenčių, kultūrinių tradicijų, ir t.t.) Lietuvoje ir apibūdinkite, kaip COVID-19 juos paveikė.
4. Prašome pateikti vieną ar du gamtos paveldo pavyzdžius Lietuvoje ir apibūdinkite, kaip COVID-19 juos paveikė.
5. Ar galite pateikti pavyzdžių, iliustruojančių, kaip vietinės bendruomenės COVID-19 metu gauna prieigą (angl. can access) paveldo vietomis, objektais ar elementais ir jais mėgautis (pvz., istoriniuose miesto centruose, šventėse, festivaliuose ir pan.), Ir jais mėgautis? Jei taip, aprašykite.
6. Prašome norodyti ir aprašyti priemones, strategijas, programas ar tradicinius mechanizmus, susijusius su paveldu, įgyvendintus siekiant atsižvelgti į COVID-19 pandemijos poveikį paveldo vietovėms ir objektams Lietuvoje ir kas juos sukūrė (pvz., centrinės ar vietinės valdžios institucijos, vietos bendruomenės, NVO, akademinės institucijos, muziejai, ir kt.).
7. Prašome apibūdinkite, kokių priemonių, strategijų ir programų galėtų imtis ICOMOS Lietuva, kad būtų palengvinta materialaus ir nematerialaus paveldo apsauga po COVID-19 pandemijos.
Ar truite kitų pastabų ar pasiūlymų?
Ačiū jums už atsakymus.
ICOMOS Lietuva
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Google Apps for Harvard. Report Abuse