Ankieta: Społeczne uwarunkowania gustów muzycznych i odbioru znaczeń w muzyce
Instytut Socjologii Uniwersytet Wrocławski ul. Koszarowa 3, Wrocław 51-149 www.socjologia.uni.wroc.pl
Instytut Muzykologii Uniwersytet Wrocławski ul. Szewska 36, Wrocław 50-139 www.muzykologia.uni.wroc.pl

Instytut Socjologii oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego prowadzą badania na temat społecznego uwarunkowania gustów muzycznych i odbioru znaczeń muzyki.
Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w tych badaniach. Badanie jest anonimowe, a uzyskane informacje bedą wykorzystane wyłącznie do naukowych analiz statystycznych.

Dziękujemy za poświęcony nam czas i udział w badaniu.
Ryszard Lubieniecki, Barbara Pabjan

Wypełnienie ankiety zajmuje około 15-20 minut.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Instrukcja
Główna część ankiety polega na wysłuchaniu fragmentów muzyki, a następnie wskazaniu i opisaniu znaczeń każdego z wysłuchanych przykładów. Chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie znaczenia może wyrażać muzyka i jakie cechy muzyki sprawiają, że słuchacze 'dostrzegają' w konkretnej muzyce jakieś znaczenia.
W tym celu zastosowaliśmy trzy pytania zamknięte, w których prosimy Cię o wybór znaczeń z listy.

Używamy również pytania otwartego, ponieważ muzyka może mieć wiele znaczeń i bardzo zależy nam na tym, aby słuchacze własnymi słowami opisali znaczenia muzyki. Zdajemy sobie sprawę, że odpowiedzi na tego typu pytania zajmują więcej czasu i wymagają więcej wysiłku, mimo to prosimy Cię o poświęcenie nam nieco więcej czasu i odpowiedzenie własnymi słowami.

Prosimy o udzielenie jak najszerszej odpowiedzi, jest to bardzo ważne dla poznania i pełnego zrozumienia sposobu, w jaki interpretujesz znaczenia w muzyce. Bardzo prosimy NIE POMIJAĆ ŻADNEGO PYTANIA. Tylko w pełni wypełnione ankiety bedą przedmiotem analizy. Dziękujemy za poświęcony nam czas i udział w badaniach.

Ankieta składa się z trzech części. W pierwszej pytamy o Twoje zainteresowania muzyczne. W części drugiej prosimy wysłuchać 6 fragmentów muzycznych (trwających około 60 sekund) i opisać znaczenia, jakie Twoim zdaniem ma każdy z przykładów. Część trzecia to pytania o cechy społeczno-demograficzne.
Osoby zainteresowane wynikami badań prosimy o kontakt: Ryszard Lubieniecki, Barbara Pabjan. kontakt: ryszard.lubienieck@uwr.edu.pl; barbara.pabjan@uwr.edu.pl
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy