Formularz zapisu na spotkanie pn. "Mała Ojczyzna w domu" - lista zamknięta (brak miejsc)
Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Somoninie pn. "Akademia Mirabelek ogląda się za siebie" i skierowane jest do osób dorosłych. Ma na celu promocję Dyskusyjnego Klubu Książki w Somoninie, który w czerwcu obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Spotkanie zostanie przeprowadzone w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie w piątek, 25 czerwca 2021 r. (piątek) o godzinie 17.00.
"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury".
Szczegóły spotkania
Spotkanie jest związane z działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Somoninie Dyskusyjnym Klubem Książki.
Celem warsztatów jest przekazanie wiedzy o tradycji kaszubskiego rękodzieła ludowego, zaznajomienie z autentycznymi wartościami kultury ludowej oraz nabycie praktycznych umiejętności w wybranych dziedzinach sztuki w połączeniu z nowoczesnością.

W programie m.in.: warsztat zdobienia toreb ekologicznych motywami kaszubskimi oraz warsztat wykonywania torebek bawełnianych z przeznaczeniem na zioła, przyprawy czy herbatę.

Zachęcamy także do lektury książki "Współczesna kultura kaszubska" lub innych książek o Kaszubach, które są dostępne w lokalnej bibliotece.

W przypadku zakwalifikowania się na warsztaty skontaktujemy się z Państwem telefonicznie.
Liczba miejsc jest ograniczona (20 osób). Udział w spotkaniu jest bezpłatny. W przypadku większej liczby zgłoszeń zostanie utworzona lista rezerwowa.

Prowadzący:
Angelika Szulfer - Kaszubka z dziada pradziada, wychowana na małej wsi kaszubskiej, mocno związana z regionem, jego tradycjami i twórczością, miłość do swojej małej ojczyzny wyraża pędzlem, nitką i igłą.

Produkty które tworzy wyróżnia to, że tradycyjny Kaszubski haft wplata w codzienność, wykorzystuje je jako motywy w ubraniach, nowoczesnej biżuterii oraz przedmiotach ozdobnych i codziennego użytku, meblach, obrazach i różnego rodzaju akcesoria. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych związane z kulturą kaszubską.
Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Telefon kontaktowy *
Miejsce zamieszkania *
Czy jestem zainteresowana wypożyczeniem książki nawiązującej do tematyki spotkania? *
Dobrowolnie wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację mojego wizerunku w publikacjach w formie tradycyjnej (np. notatki prasowe) i elektronicznej. W celu promocji i potwierdzenia realizacji Projektu pn. „Akademia Mirabelek ogląda się za siebie” przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Somoninie. *
Dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. W celu usprawnienia kontaktu w sprawach wynikających z organizacją Projektu pn. „Akademia Mirabelek ogląda się za siebie” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Somoninie. *
Informacja
Administratorem tak zebranych danych osobowych jest Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie. Masz prawo żądać od Administratora dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia swoich danych osobowych, wniesienia sprzeciwu oraz skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych, chyba, że realizacja tych praw nie jest zgodna z przepisami prawa.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy