Ortak Faaliyet Katılımcı Formu
Bu form ANADOSK ev sahipliğinde 6-7 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek TOZMAN DÜDENİ ortak faaliyetinin başvuru formudur.

Tozman Mağarası aktif, SRT gerektiren bir aksiyon dolu bir mağaradır. Mağaraya girebilmeniz için en az ikinci düzey tecrübeli bir mağaracı olmanız gerekmektedir. (Eğer yeni başlayan bir mağaracıysanız eğitmenlerinizden onay aldıktan sonra bu formu doldurunuz.) Her kulüp ya da derneğin etkinlik sorumlusunun (iletişim kolaylığı açısında sadece bir kişi) katılım bağlantısı verilen whatsapp grubuna girmesini rica ediyoruz.

Etkinlik Sorumlusu: Ekrem Öztürk-0533 170 0394
Whatsapp bağlantısı: https://chat.whatsapp.com/KONGI7NLVm2IZq6JsJhvqz
Mağara hakkında bilgi: https://magara.org/cave/tozman/
(Bonus/Nostalji) Ortak Faaliyetler Facebook Grubu: https://www.facebook.com/groups/870841536271624/

Mağaracılık düzeyinizi işaretlerken lütfen aşağıdaki kriterleri dikkate alın. Görev dağılımlarını buna göre belirleyeceğiz.

I. Düzey Mağaracı: Mağaracılık temel malzemelerinin (tulum, çizme, kask, karpit lambası, iç giysi vb.) tanınması ve verimli olarak kullanımı, bakım ve onarımı bilgi ve becerisine sahiptir. Mağaraların yapısı, oluşum şekilleri ve bunlara ek olarak mağaralarda karşılaşılabilecek tehlikeler ve kötü durumlar hakkında bilgi sahibidir. SRT bilgisi yoktur.

II. Düzey Mağaracı: Her tür yatay ve dikey özellikli mağaralara girebilen mağaracıdır. Temel eğitimin üzerine bu eğitimi alan mağaracının tek ip tekniğinde kullanılan yöntemlerin tümünü, bildiği varsayılır. Mağaracı, temel teknikler, malzeme kullanım ve bakımı, düğümlerin kullanımının üzerine ipte donanımla uygulanan teknikleri (tek ip tekniği gibi), ip üzerinde ilerleme, istasyon geçme manevraları, harita okuma, ölçüm alma ve ip üzerinde eş kurtarma (ipten adam alma teknikleri) becerilerine yeterli düzeyde sahiptir. Bir yıl ve üzeri mağaracılık tecrübesi vardır.

III. Düzey Mağaracı: Her tür mağarada hat döşeyebilme ve ekip liderliği yapabilme becerisine sahiptir. Bu eğitimi alan mağaracı, süreç içinde, etkinlik organizasyonu ve sorumluluğu ile derin mağara sistemleri konularında deneyimlidir. Mağara kurtarmalarında ve doğada ilk yardım konusunda bilgi ve beceri sahibidir. -150m+ mağaracılık tecrübesi vardır.

Not: İşaretlediğiniz düzeye dair eksik becerileriniz varsa lütfen "geri kalan her şey" bölümünde belirtin.

Görüşmek üzere.

Adınız soyadınız *
Your answer
Telefon numaranız *
Your answer
Aktif mail adresiniz *
Your answer
Bağlı olduğunuz kulüp/dernek *
Mağaracılık Düzeyiniz *
Daha önce Tozman Mağarasına girdiniz mi? *
Eklemek istediğiniz diğer her şey:
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service