Kategoria 3: Najlepszy projekt ekologiczny
Do tej kategorii mogą być zgłaszane niezrealizowane jeszcze projekty obiektów ekologicznych (lub projekty ideowe, nieprzewidziane do realizacji), wykonane w okresie 05.2018-05.2020, oraz obiekty będące w trakcie budowy. W tej kategorii mogą startować profesjonaliści oraz studenci (oceniani osobno).
Załączniki, które należy przesłać poprzez dysk udostępniony (WeTransfer lub Dysk Google) na mszczepanik@plgbc.org.pl:
• minimalnie jeden rzut zagospodarowania terenu i rzut typowej kondygnacji oraz wizualizacja lub zdjęcie ilustrujące koncept – forma graficzna dowolna, całkowita liczba tych plików: maksimum 10 plików po maksimum 5 MB każdy.
Email address *
Rodzaj zgłoszenia *
Imię i nazwisko zgłaszającego *
Your answer
Nazwa firmy/uczelni *
Your answer
Numer telefonu zgłaszającego *
Your answer
Nazwa budynku *
Your answer
Adres budynku (jeśli dotyczy)
Your answer
Projektant *
Your answer
Inwestor (jeśli dotyczy)
Your answer
System/-y certyfikacji (jeśli dotyczy)
Poziom certyfikacji
Your answer
Opisz 3 główne zrównoważone cechy sprawiające, że ten budynek jest wyjątkowy *
Your answer
*
Your answer
*
Your answer
W 300-500 słowach podsumuj zgłoszenie, skupiając się na cechach, które wychodzą poza lokalne najlepsze praktyki *
Your answer
Energia i klimat *
Przykładowy zakres odpowiedzi: W jaki sposób użycie energii zostało zminimalizowane w projekcie na wszystkich etapach cyklu życia budynku? Co sprawia, że budynek będzie tańszy w eksploatacji? Jakie strategie wspomogą użytkowników w byciu bardziej efektywnymi? W jaki sposób design budynku zmaksymalizuje jego efektywność? Jakie innowacyjne i niestandardowe rozwiązania wprowadzono dla zaspokojenia potrzeb energetycznych budynku?
Your answer
Techniczne rozwiązania redukujące użycie energii *
Np.: oświetlenie LED, czujki ruchu, wysokowydajny system HVAC, BMS, aktywna kontrola oświetlenia naturalnego, zielony dach, zewnętrzne ocienienie itp.
Your answer
Jakość środowiska wewnętrznego *
Przykładowy zakres odpowiedzi: Jakie technologie będą zastosowane dla zwiększenia jakości powietrza wewnętrznego (np. efektywna wentylacja, materiały o obniżonej emisji LZO, BMS)? Czy budynek oferuje wystarczający (lub wyższy niż wystarczający) dostęp do światła dziennego? Jak rozwiązania będą zastosowane dla podwyższenia jakości środowiska akustycznego i izolowania od hałasu? W jaki sposób w projekcie osiąga się i monitoruje optymalną temperaturę we wnętrzach? Czy użytkownicy będą mogli indywidualnie kontrolować temperaturę, oświetlenie, wentylację?
Your answer
Oszczędność wody *
Przykładowy zakres odpowiedzi: W jaki sposób odbywać się będzie zarządzanie wodą pitną i ściekami? Czy wprowadzono jakiekolwiek innowacyjne sposoby zbierania wody do bezpiecznego użytku w pomieszczeniach? W jaki sposób minimalizowane będzie użycie wody w budynku?
Your answer
Techniczne rozwiązania redukujące użycie wody *
Np.: spłuczki oszczędzające wodę, pisuary bezwodne, system wody szarej, wykorzystanie deszczówki itp.
Your answer
Materiały, zmniejszanie produkcji odpadów, zwiększanie odzysku *
Przykładowy zakres odpowiedzi: Jakie strategie zastosowano w projekcie dla optymalizacji wykorzystania materiałów (np. redukcja wykończeń, wykorzystanie trwalszych materiałów itp.)? Czy projekt posiada plan dla etapu końca życia, np. plan ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki? W jaki sposób użytkownicy będą angażowani w recykling i ponowne użycie? Czy do budowy użyte będą materiały z recyklingu? W jakim procencie ogółu materiałów? Czy w budynku użyte będą materiały z EPD (Environmental Product Declaration)? Czy w budynku użyte będą materiały certyfikowane (FSC, Cradle to Cradle)?
Your answer
Lokalizacja i dostęp do udogodnień *
Przykładowy zakres odpowiedzi: W jakim stopniu w projekcie budynku wzięto pod uwagę jego odległość od sieci transportu miejskiego i od udogodnień? Jakie ekologiczne formy transportu są wspierane (rowery, transport publiczny)? Jakie udogodnienia znajdą się w budynku lub jego bezpośrednim sąsiedztwie, np. restauracja, siłownia, teren zielony, przedszkole, apteka itp.? W jaki sposób był wcześniej zagospodarowany teren pod budowę?
Your answer
Klauzula informacyjna
Administratorem Państwa danych jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC) z siedzibą w Gliwicach, ul. Konarskiego 18C/2-11A, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000317576 (dalej: „PLGBC”), REGON 241 056 815, NIP 631 257 96 51. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu organizacji konkursu PLGBC Green Building Awards i wykonania zobowiązań Administratora wynikających z Państwa uczestnictwa w konkursie – podstawą prawną przetwarzania jest niezbędność przetwarzania do wykonania umowy o uczestnictwo w konkursie (art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych); Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych osobowych ich dotyczących oraz prawo żądania sprostowania tych danych, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. W sprawach związanych z przetwarzaniem Państwa danych przez Administratora zapraszamy do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej na adres biuro@plgbc.org.pl.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy