Open call для художників і художниць Другої Бієнале молодого мистецтва
Додаток
до наказу Міністерства культури України
06.04.2017 No 282

Бієнале молодого мистецтва оголошує open call для художників і художниць. Відібрані за результатом конкурсу роботи будуть представлені в експозиції основної програми Бієнале у Харкові з 17 вересня до 31 жовтня 2019 року.

Серед усіх заявок куратори основної програми Бієнале молодого мистецтва: Анастасія Євсєєва, Борис Філоненко, Дарина Скринник-Миська обиратимуть проекти, що увійдуть у короткий список Бієнале 2019.
Проекти митців, котрі подають свою заявку на участь, мають відповідати запропонованій кураторами концепції.

Концепція Бієнале молодого мистецтва: «Здається, я заходжу в наш сад»

«Рішення доглядати сад було проявом впевненості у найтемніші часи. На тлі катастроф, після землетрусів і бомбардувань, під час цілковитої втрати власних прагнень у задушливому однопартійному суспільстві, або, навпаки, у невпинному потоці змін, що розмивають старі напрямки й не дають нових мап для орієнтації. Коли картина світу остаточно ламається, а дія здається неможливою, ми все ще здатні налагодити стан речей — дбати про сад. На думку Зіґмунта Баумана, саме садівник є фігурою, що відповідає на виклики сьогодення. Садівник «...уважає, що у світі взагалі не буде ладу (принаймні в маленькій частині світу, довіреній його опіці), якщо він не пильнуватиме постійно і не докладатиме зусиль». Садівник від культури, художник, може закласти початки впевненості у плинні часи. Незалежно від масштабу своєї дії, не вдаючись до узагальнень, виходячи з власної практики.

Молоде мистецтво, наче божоле, може губити свої властивості. Ще до настання ранку зникати зі стін галерей, музеїв і міських провулків під тиском цензури чи-то в черговій фазі цехових баталій. Усвідомлювати свою вразливість, але прагнути висловлювання, яке може стати опорою для всієї культури. Тому Друга бієнале молодого мистецтва звертається до образу саду й метафори садівництва не тільки для представлення окремих практик сучасних художників і художниць, а й задля можливості відкрити спільний простір, в якому всі учасники зможуть побачити один одного. Зустріч, що може спричинити дискомфорт, так само уможливлює нові зв’язки. Бієнале прагне надати обрисів спільноті не в гармонізації, а в множинності форм, не уникаючи гострих кутів, а спираючись на позитивний потенціал внутрішньої напруги між ними.

Це не руїна навкруги. Здається, я заходжу в наш сад»

Хто може податися:
До участі запрошуються художники/художниці віком до 35 років та офіційні чи неофіційні творчі об’єднання (вік більшості учасників групи — до 35 років).
Куратори не ставлять обмежень для митців щодо технік та видів художньої діяльності. На Бієнале можуть бути подані як вже реалізовані роботи, що відповідають темі проекту так і створені у відповідь на тему «Здається, я заходжу в наш сад».

Умови участі:
Для участі у конкурсі потрібно заповнити аплікаційну форму до 23:59 9 березня, прикріпивши у відповідних пунктах CV, портфоліо, а також фотографії чи ескізи запропонованого проекту.

Cвоєю участю в конкурсі кандидат/кандидатка підтверджує, що надає організаторам згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Оргкомітет Бієнале залишає за собою право відмовити в участі художникам, які у своїй заявці транслюватимуть антиконституційні ідеї: розпалення ненависті (наприклад, до окремих груп) чи заклики до знищення державної цілісності України.

Переможці Бієнале:
Відібрані для експозиції основної програми проекти буде оцінювати міжнародне журі. Наразі, оргкомітет веде перемовини про можливість участі переможців у міжнародних і національних партнерських проектах. Оргкомітет повідомить деталі згодом.

Ключові дати основної програми Бієнале молодого сучасного мистецтва:
- 18 грудня – початок open call’у для художників та художниць
- 9 березня – завершення прийому заявок
- 10 травня – оголошення результатів open call’у
- 17 вересня – відкриття основної експозиції
- Жовтень – нагородження переможців
- 31 жовтня – закриття 2 Бієнале

Про проект:
Бієнале, заснована Міністерством культури України, вперше відбулася 2017 року в Києві (за назвою Фестиваль молодих українських художників). Основними організаторами проекту були НКММК «Мистецький Арсенал» та Національний художній музей України. Головним організатором у Харкові є Харківська Муніципальна галерея. Ключові партнери проекту – Центр сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр», PR-аѓенція «Bagels & Letters», Харківська школа архітектури, Харківська обласна державна адміністрація та Харківська міська рада.
Контакти:

За додатковою інформацією пишіть на пошту: ua.biennale2019@gmail.com чи на сторінку FB: Бієнале молодого мистецтва

Вікторія Бронза, виконавча директорка Бієнале, +38 095 135 21 70, bronzzza.vika@gmail.com

1. Прізвище, ім'я, по-батькові автора (координатора, якщо колективна заявка) *
2. Прізвище, ім’я, по батькові інших учасників проекту (за потреби)
3. Число, місяць, рік і місце народження *
Вказується дата народження автора/координатора, але у випадку колективного проекту вік більшості учасників має бути до 35 років
4. Місце проживання *
Інформація про автора /координатора
5. Контактний телефон *
6. Електронна пошта *
7. Освіта
8. Досвід участі в українських та міжнародних виставках, фестивалях, резиденційних програмах
9. Автобіографія і портфоліо (у форматі pdf) *
Файли необхідно підписувати: прізвище/назва об'єднання
Required
10. Назва конкурсного проекту *
11. Опис (до 1500 знаків) *
12. Фотографії/ескізи роботи у форматі jpg (до 10 зображень, max розмір усіх файлів – 10 MB) або посилання на відео, завантажені на YouTube або Vimeo *
Кожну світлину потрібно обов'язково підписати: прізвище/назва об'єднання
Required
13. Технічна специфікація *
Матеріал, техніка виконання, розмір
14. Витрати, необхідні для реалізації проекту (за потреби)
Вказуються основні статті витрати і загальна сума в гривнях
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service