Dotazník CENAP č. 11 - žena v klimakteriu
Nyní je k dispozici nový dotazník k upevnění či rozšíření Vašich vědomostí. Jako u dřívějších dotazníků pro správné zodpovězení je potřebné vyhodnotit tabulku v souvislosti s uvedenou kazuistikou.
Své odpovědi můžete zasílat do 30. 11. Pak budou opět k dispozici stručné odpovědi. Po zveřejnění odpovědí již odpovědi nezasílejte.

Za tým Centra naděje a pomoci
Bc. Veronika Kučerová, zdravotní sestra
MUDr. Ludmila Lázničková, gynekoložka a vedoucí organizaceKlientka, v době zaslání cyklu měla 46 let, občas udává návaly horka, přechod si nepřipouští. Zasílá své cykly ke konzultaci. Délka dosavadních cyklů se pohybuje v rozmezí od 27 – 62 dnů. Délka druhé fáze bývá v rozmezí 5 – 12 dnů. Konkrétně cyklus č. 9 trval 31 dnů, druhá fáze 12 dnů, cyklus č. 10. trval 63 dnů a druhá fáze 6 dnů. V cyklu č. 11 se nepodařilo dle metodiky potvrdit ovulaci, nebyl potvrzený vzestup BTT, celý cyklus trval 91 dní. Co se týče hlenového příznaku, ten se objevuje již jen sporadicky. Nyní zasílá svůj 12. sledovaný cyklus, který je opět delší, uvedená tabulka je druhý záznam, tedy od 41. dne cyklu. Hlenový příznak, a to když vnímala pouze vlhko, se v tomto cyklu objevil pouze dvakrát na začátku cyklu, naposledy vnímala vlhko15. den cyklu, pak již vnímá spíše sucho, proto také není v záznamu této tabulky žádný hlen zaznamenán.

Nějaké větší stresy paní neguje.

Dne 7. 6. 2017 (65. DC) byla u své lékařky. Výsledky odběrů krve na vyšetření hormonů LH, FSH byli násobně zvýšené. Konkrétně LH hodnoty 51,8 (norma v reprodukčním věku 2,4 – 12,6) a FSH 112,0 (norma 3,5 – 12,5).
Email address *
Potvrďte prosím svůj E-mail *
Your answer
Jméno a příjmení *
Your answer
Kontaktní adresa (minimálně obec) *
Your answer
O následujících tvrzeních rozhodněte, zda jsou správná nebo ne
1. Neplodné období je od začátku tohoto záznamu *
2. Konkrétně v tomto cyklu pokud žena při monofázickém průběhu BTT, když paní vnímala pocit „sucha“ nebo „nic“, mohli se s manželem podle metodiky již od 19. DC spolehnout na neplodné období *
3. Konkrétně u této ženy po sdělení výsledků hormonálních hladin bylo potřebné se dál sledovat pro vyhodnocení plodného období *
4. Vaječníky v souvislosti s přechodem snižují produkci estrogenu, který má též vliv na vnímání hlenového příznaku *
5. Žena v klimakteriu by měla v rámci pestré stravy dbát na zvýšený příjem vápníku a vitamínu D *
6. Nástup menopauzy je závislý na více faktorech. Změny, jako nepravidelnosti cyklů, výkyvy nálad, nespavost a další, spojené s přechodem, neprobíhají obvykle náhle, většinou se objevují 5 až 10 let před menopauzou. *
Prémiové otázky
1. Podle jakých pravidel lze určovat ne/plodné období v době, když trvá monofázický záznam, adekvátní délce 3 běžných cyklů, ale krvácení a hlenový příznak se stále objevuje.
Your answer
2. Které nejčastější bylinky s účinností fytoestrogenů byste v případě návalů ženě doporučili? (alespoň 2)
Your answer
3. Jak nazýváme poslední krvácení?
Your answer
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This form was created inside of Centrum naděje a pomoci z.s.. Report Abuse