Studiuj w College of Europe!
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie i College of Europe in Natolin zapraszają na spotkanie informacyjne w sprawie naboru na studia do Kolegium Europejskiego.

Obecnie trwa nabór na studia w Kolegium Europejskim w roku akademickim 2018/2019.

Kolegium Europejskie było pierwszą na świecie placówką akademicką, oferującą studia podyplomowe oraz szkolenie w zakresie spraw europejskich. Do dzisiaj pozostaje innowacyjne i jedyne w swoim rodzaju. W 1949 roku w Brugii (Belgia) powstał pierwszy kampus Kolegium Europejskiego. Po upadku reżimu komunistycznego, w wyniku przemian w Europie Środkowo-Wschodniej, przy wsparciu Komisji Europejskiej i polskiego rządu, w 1992 roku został otwarty kampus Kolegium Europejskiego w Natolinie (Warszawa, Polska). Obecnie Kolegium działa jako „Jedno Kolegium – Dwa Kampusy”.

Program Europejskich Studiów Interdyscyplinarnych (MA – Master of Arts) w Kolegium Europejskim w Natolinie, w Warszawie, został stworzony w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na ekspertów ds. europejskich procesów integracyjnych oraz zewnętrznych stosunków Unii Europejskiej. Ekspertów, którzy będą potrafili w kreatywny sposób zareagować na najbardziej skomplikowane lokalne, regionalne i globalne wyzwania. Studenci Kolegium uczeni są myślenia poza granicami konkretnych dyscyplin, zdobywają także dogłębną wiedzę na temat spraw publicznych i polityki Unii Europejskiej, stosunków zewnętrznych oraz historii i cywilizacji UE i krajów sąsiadujących. Krótko mówiąc: naszym celem jest jak najpełniejsze, panoramiczne przedstawienie studentom zagadnień związanych z Europą i jej miejscem na świecie.

Kandydaci mogą starać się o przyjęcie na studia na następujących kierunkach:
- European Interdyscyplinarny Studies – studia w kampusie w Natolinie;
- European Economic Studies, European Law, EU International Relations and Diplomacy oraz European Political and Governance Studies – studia w Brugii.

Jak co roku kandydaci mogą ubiegać się o stypendia RP przyznawane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Stypendium pokrywa pełne koszty studiowania.

Termin składania aplikacji upływa 17 stycznia 2018 r. Zgłoszenia należy dokonać on-line, na stronie Kolegium Europejskiego www.coleurope.eu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone rekrutacji na studia w Kolegium Europejskim. Pracownicy i absolwenci Kolegium przedstawią wymogi, jakie są stawiane przed kandydatami, program studiów oraz swoje doświadczenia po ukończeniu Kolegium.

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem prosimy o przesłanie zgłoszenia za pośrednictwem formularza Google: (tu link) bądź na adres: rodm@rodm-krakow.pl do 5 stycznia 2018 roku.

Więcej informacji na stronach:
www.coleuropenatolin.eu
www.coleurope.eu
www.rodm-krakow.pl

Termin: 8 stycznia 2018, godz. 18:00

Miejsce: Aula Mała, Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33

Partnerzy: Koło Nauk Politycznych, KSSM UJ

Zapraszamy!

Email address *
Imię i nazwisko *
Your answer
Czy chcesz otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach organizowanych przez RODM Kraków?
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service