GEOMACHER (december 2017)
A ideme do druhého kola tejto edície. Je trochu viac cestovateľské, opäť budete identifikovať, ktoré miesto z mapy sveta som vám vybral a odhaliť, kde som urobil chyby. Dúfam, že sa opäť zabavíte a aspoň s prstom na mape zabudnete na bežné starosti a vydáte sa so mnou do sveta. Uzávierka je 10. decembra - to už musíme byť späť, treba poupratovať pred Vianocami :D Len pripomínam, že pravidlá súťaže nájdete na www.geomacher.hirko.sk a správne odpovede s vyhodnotením v polke mesiaca tu a vo vašich e-mailových schránkach :)
Osobné údaje
Meno, priezvisko a trieda *
Your answer
e-mail *
Your answer
*
Chceš dostávať e-mailom upozornenie na nové kolo Geomachra? Ak si to v budúcnosti nebudeš želať, napíš na lukas@hiko.sk
1. Zhoda v názve
Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska sa delí na 4 konštituentné krajiny. Jedna z nich má podobný názov, ako jeden zo 6 federálnychštátov na svetadieli označovanom ako "Terra Australis" Vysvetlite.
Your answer
Okolo sveta za 3 roky
Pozrite si crazy cestovateľské video človeka, ktorý toho videl za 3 roky viac, než mnohí za celý život a odpovedzte ÁNO alebo NIE na sériu otázok.
Navštívil cestovateľ počas 3 rokov 40 krajín?
Cestoval aj po púšti?
Stretol počas cesty aj kengury?
Bol ťahaný psím záprahom?
Navštívil Machu Picchu?
3. Mapová hádanka
Na obrázku je znázornený prieliv na rozhraní dvoch svetdielov. Keby sme sa preplavili týmto prielivom, dostaneme sa z istého zálivu do istého mora. Chcem od vás názov prielivu, zálivu aj mora.
Your answer
4. Osídlenie Oceánie
Oceánia bola osídlená z Ameriky alebo z Ázie? Dnes už presne vieme. V minulosti sa snažili ľudia svoje teórie dokázať aj šialenými metódami. Cestovateľ Thor Heyerdahl chcel tú svoju dokázať postúpením veľkého rizika Čo urobil a akej bol národnosti?
Your answer
Nájdi fail
Keby ste mali určiť štáty podľa vlajok, bolo by to asi dosť trápne. Ale nájsť chyby... čo vy na to?
Your answer
Tvoj názor
Predstavte si, že by ste mohli absolvovať cestu okolo sveta. Na ktorých 10 vysnívaných miestach by ste určite zastavili?
Your answer
Vyhodnotenie
SPRÁVNE ODPOVEDE:
1. Konštituentná krajina v Spojenom kráľovstve je Walles a jeden zo štátov tvoriaci Austráliu (Austrálsky zväz) je Nový Južný Walles
2. Nie - Áno - Nie -Áno - Áno
3. Prieliv Báb el-Mandeb, Adénsky záliv, Červené more
4. Nórsky cestovateľ a bádateľ, ktorý chcel svoju teóriu dokázať tým, že sa z Peru doplavil do Oceánie na plti Kon-tiki vyrobenej z balzového dreva.
5. Spojené kráľovstvo - červené pruhy na bielom podklade nemajú byť v strede, Mongolsko - spodná šípka je otočená, Bahrajn - nesprávny počet cipov, Burundi - tri červené hviezdy so zeleným orámovaním

ŽREBOVANIE PREBEHNE V STREDU 20.12. CEZ VEĽKÚ PRESTÁVKU V GEOŠKE
Do žrebovania o päť jednotiek s veľkou váhou bude zaradený každý, kto správne zodpovedal na všetký otázky (toleruje sa jedna malá chybička)

Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service