Laf Dağının Ardı - Hayata Hangi Pencerenden Bakıyorsun?
Sevgili dinleyici; bu formu soruları görmen ve çalışmayı yapabilmen için hazırladım. Podcast içinde yer alan 5 soru aşağıda yer alıyor:

1. Soru:
Herkesin bildiği, benim de bildiğim hangi özelliklerim var?
Hangi yönümü göstermeyi seçiyorum?

(Şimdi bulduğun özellikleri listeleyip yazar mısın)

2. Soru:
Benim bildiğim ama başkalarına göstermediğim ne var?
Hangi yönümü saklamayı seçiyorum?

(Şimdi bulduğun bu özellikleri listeleyip yazar mısın)

3. Soru:
Kendimle ilgili benim görmediğim, inkar ettiğim, başkalarının bildiği ne var?

(Şimdi bulduğun bu yönlerini listele ama hepsini bulmakta zorlanabilirsin. Seni çok iyi tanıyan, sana dürüstlükle cevap vereceğine inandığın bir-iki kişiden bu konuda samimi geri bildirimler alır mısın.)

4. Soru:
Şu anda farkında olmadığım, göremediğim ama potansiyelimde ne var?

(Şimdi bulduğun potansiyel yönlerini listeler misin. Bunların da hemen çıkması mümkün olmayabilir. Neler olabileceği ile ilgili çevrenden de takdir aldığın, güçlü yönlerini aklına getirip biraz hafızanı yoklayarak, biraz hayallerine göz atarak, biraz da çevrendeki arkadaşlarından destek alarak kendine olası bir liste yapar mısın.)

5. Soru:
Potansiyelime ulaşmak için kendime ne sormaya ihtiyacım var?

(diye düşünmeni istiyorum. Ben senin için bir soru çektim sorular destemden, sana bu soruyu hediye olarak olarak vereceğim. Elini kalbine koy, gözünü kapat, soruyu sesli olarak kendine sor ve cevabı üzerine düşün.)

Beni ne tamamlar?

(Sorunun cevabını yazar mısın? Çok düşünmeden, aklına ne geliyorsa, mantıklı, mantıksız demeden aklına gelen her şeyi yazar mısın?)


Eğer tüm soruları cevapladıysan, yazdıklarını oku. Bak bakalım, neler demişsin? Neler fark edeceksin bu çalışmadan? Açık, Gizli, Kör ve Potansiyel pencerelerini azıcık da olsa aralayıp bakabildin mi oralardan kendine? Neler keşfettin?

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Submit
Clear form
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy