Україна в роки Першої світової війни 1914 - 1917 рр.
Email *
Прізвище, імя, група *
Електронна адреса
*
  Подія описана в документі відбулась: «легіон УСС були створені з ініціативи Головної української ради. Ця військова організація розглядалася як зародок майбутньої національної армії….»   
*
На початку Першої світової війни К.Левицького було обрано головою
*
  Вільгельм фон Габсбург-Лотрінген – австрійський архікнязь, полковник УНР, поет. Під яким псевдонімом він відомий як полковник Українських січових стрільців (УСС)?   
*
  В котрому році відбулась подія зазначена в уривку з документа: “У порівнянні з надіями, що покладалися на цей фронт навесні поточного року, наступ Брусилова перевершив усі очікування. Він виконав поставлене перед ним завдання – врятувати Італію від розгрому та виходу її з війни, окрім того полегшив становище англійців і французів на фронті….”.   
*
  Хто з громадських діячів долучався до видання зображеного джерела  
*
Captionless Image
  В уривку з історичного джерела «Москвофіли-інтелігенти на кожному кроці показували радість з приводу вступу до Львова російських військ та намагалися їм допомогти» відображено події в Східній Галичині в  
*
На фото зображено українського громадського, державного діяча –
*
Captionless Image
Яка країна на початку ХХ ст. визначила свої зовнішньополітичні пріоритети таким чином: «...твердо приймаються такі завдання на найближчі роки: 1) приєднати західні землі та належною поступовістю викорінити тут мазепинський дух; 2) заволодіти протоками, які мають для нас виключне стратегічне значення для виходу нашого флоту з Чорного моря до Середземного»?
*
Проаналізуйте уривок з історичного джерела:
«…ми, українці, з початком війни зайняли нейтральну позицію й не виступали ні за, ні проти війни, а тепер постановили виступити рішуче проти війни, бо вона тільки нищить наш край, як уже знищила Галичину та частину Волині, і не принесе нічого корисного. Володимир Леонтович та Андрій В’язлов висловилися проти такої рішучої заяви, бо вона йде всупереч з думками російської інтелігенції, що нас і так обвинувачує вже не тільки [російський ] уряд, але й [російське суспільство] у сепаратизмі… »
Еволюцію поглядів якої організації відображено в ньому?
*
Укажіть один із напрямів діяльності Союзу визволення України, що існував у 1914 – 1918 рр.
*
Позначте період окупації Галичини Росією під час Першої світової війни:
*
У ході Першої світової війни Товариство українських поступовців закликало українців
*
Упродовж якого періоду тривала Галицька битва?
*
У якому році оприлюднено цитоване звернення до населення західноукраїнських земель:
«Не бути більше підневільної русі! Надбання Володимира Святого, земля Ярослава Осмомисла, князів Данила та Романа, скинувши ярмо, підніме знамено єдиної, великої, неподільної Росії. Звільнені руські брати!... Не вбачаючи свого щастя в утиску іноземців, як це робили[австрійці], спрямуйте меч свій на ворога, а серця свої зверніть до Бога з молитвою за Росію, за російського Царя!»?
*
Напередодні Першої світової війни українські землі перебували в складі
*
Які українські землі під час Першої світової війни було окуповано російськими військами в 1914р. ?
*
Бойові дії на українських землях у роки Першої світової війни розпочалися в
*
Яка країна з початком Першої світової війни окреслила свої стратегічні наміри наступним чином:
«...наша головна мета в цій війні полягає у довготривалому ослабленні Росії і в тому, на випадок нашої перемоги, ми приступимо до створення незалежної від Росії Української держави. Маючи це на увазі, ми будемо підтримувати діяльність Союзу визволення України»?
*
Оберіть пункт, який яскраво характеризує політику російського царизму на західноукраїнських землях під час Першої світової війни:
*
Яким було ставлення російської влади до українського національного руху на Наддніпрянській Україні під час Першої світової війни?
*
«Галицько-Буковинське генерал-губернаторство» - це адміністративно-територіальна одиниця, створена
*
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy