RIBOCA Akadēmija #1: Solveja Helvega Ovesena // RIBOCA Academy#1: Solvej Helweg Ovesen
Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli (RIBOCA) organizē profesionāla komanda ar starptautisku pieredzi, kas meistarklašu sērijā vēlas dalīties ar savu pieredzi. Tiks praktiski risināti dažādi uzdevumi un pārrunāts, ar kādām grūtībām un izaicinājumiem ir jāsaskaras kuratoriem, māksliniekiem, izstāžu dizaineriem, tehniskajai komandai vai projektu vadītājiem. Tiks organizētas piecas bezmaksas meistarklases, uz kurām tiek aicināts jebkurš interesents.
Meistarklases norisināsies angļu valodā. Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, elektroniski aizpildot anketu līdz 7.maijam.

RIBOCA Akadēmija #1
"Kuratore/s kā profesija: Solveja Helvega Ovesena"
Ceturtdien, 10.maijā, pulksten 14:00-18:00 Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunajā korpusā

Ko nozīmē būt kuratorei, ko nozīmē kuratora vīzija? Kādas prasmes un zināšanas nepieciešamas izstāžu radīšanai? Kā veidot un kopt attiecības ar mākskliniekiem un citu jomu profesionāļiem? Kā sadzīvot ar hierarhijām un kā pārvarēt barjeras? Kā kuratores darbs var pavērt iespējas un piešķirt papildu jaudu māksliniekiem/cēm?

Kuratore un kultūras studiju teorētiķe Solveja Helvega Ovesena ieguvusi maģistra grādu komunikācijā un kultūras studijās Roskildes, Kopenhāgenas un Berlīnes Humboltu universitātēs. 2003. gadā papildinājusi savas zināšanas, apgūstot kuratoru programmu de Appel mākslas centrā Amsterdamā, Nīderlandē. Pašlaik viņa ir Berlīnes „Galerie Wedding — Raum für zeitgenössische Kunst” mākslinieciskā vadītāja; Ziemeļu valstu vēstniecību apvienības „GROSSES TREFFEN” mākslinieciskā vadītāja, dibinātāja un direktore, kā arī ir kuratore Kirstīnas Rūpstorfas (Kirstine Roepstorff) izstādei Dānijas paviljonā 57.Venēcijas biennālē. Solveja Ovesena bijusi kuratore vairākām starptautiskām izstādēm, tostarp 2006.gadā 6.Verkleicas biennālei Hallē, Vācijā, pirmās Kopenhāgenas kvadriennālei „U-TURN Quadrennial for Contemporary Art” (2008), Manheimas, Ludvigshāfenes un Heidelbergas 4. fotofestivālam „The Eye is a Lonely Hunter” (2011), kā arī „An Age of Our Own Making” — Austrumāfrikas un Rietumāfrikas, Āzijas un Tuvo Austrumu mākslinieku darbu izstāžu sērijai 2016. gadā „Images Festival” ietvaros Holbekā, Roskildē un Kopenhāgenā.

Meistarklasē dalībnieku skaits ir ierobežots, iepriekšēja pieteikšanās - obligāta.

Sīkāka informācija par pasākumu Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles FB lapā https://www.facebook.com/RigaBiennial/

Jautājumiem un papildu informācijai: publicprogram@rigabiennial.com

//

Riga International Biennial of Contemporary art has gathered a team of international professionals who are willing to share their experiences in a series of masterclasses. They will encompass practical and personal takes on several professions - curating, production, artistic practice, design, management and communication. Masterclasses are open for students and practicing professionals. Attendance is free of charge, however, due to limited number of participants, registration in advance is necessary.

RIBOCA Academy #1
“Curator as profession: Solvej Helweg Ovesen”
Thursday, 10 May from 2PM till 6PM at the Art Academy of Latvia
The Masterclass will be held in English. Apply to the Masterclass electronically till 7 May.

#1 curatorial thinking: Solvej Helweg Ovesen, RIBOCA Associated Curator
What it means to be a curator, to have a curatorial vision? What skills and knowledge are involved in creating exhibitions? How to cultivate a collaboration with artists and professionals from other fields? How to cohabit with hierarchies and how to overcome barriers? How curatorial work can empower artists?

Solvej Ovesen is a curator and cultural theorist. She obtained her MA in Communication and Cultural Studies at Roskilde University, Copenhagen University and Humboldt University of Berlin. She also completed the De Appel Curatorial Training Program in Amsterdam (2003). Since 2015 she is Artistic Director of Galerie Wedding – Raum für zeitgenössische Kunst; Artistic/Founding Director of GROSSES TREFFEN at the Nordic Embassies (2013 - present); and member of the Consortium of curators of the Danish Pavilion for the solo exhibition of Kirstine Roepstorff at the 57th Venice Biennale (2017).

For more information visit Biennial's FB page: https://www.facebook.com/RigaBiennial/
If you have any further questions, please contact: publicprogram@rigabiennial.com

Email address *
Vārds, uzvārds / Name, Surname *
Your answer
E-pasta adrese / Email address *
Your answer
Telefona numurs/ Phone number *
Your answer
Studiju programma, kurss vai nodarbošanās / Study program and year or occupation *
Your answer
Kas tevi motivē piedalīties meistarklasē?/ What motivates you to take part in the masterclass? *
Your answer
Kādi profesionālie jautājumi tev šobrīd ir aktuāli? / What professional questions are important to you currently? *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of International Riga Biennial of Contemporary Arts. Report Abuse - Terms of Service