Vraag van de week
Vraag 4 - 19 november 2020 - door: Prof. dr. B. van Alphen
Een 85-jarige bewoner van een verzorgingshuis, bekend met lichte cognitieve stoornissen, boezemfibrilleren, hypertensie en COPD waarvoor hij medicatie krijgt (verapamil, acenocoumarol, enalapril, hydrochoorthiazide en tiotropium) vertoont van de een op de andere dag ‘verward gedrag’. Er blijkt sprake van ernstige geheugenstoornissen, motorische onrust en onsamenhangende taalexpressie, gecompliceerd door verminderd besef van zijn omgeving en problemen met het richten en vasthouden van de aandacht. Uit de hetero-anamnese van de verzorging komt naar voren dat meneer recent een heupfractuur heeft doorgemaakt na een val waarvoor hij tramadol kreeg tegen de pijn. In het kader van de verwardheid is bloedonderzoek ingezet door de huisarts verbonden aan het verzorgingshuis maar dit leverde niets op. Echter na het stopzetten van de tramadol gaat het weer beter met deze bewoner. Aan welke diagnose denkt u?
Clear selection
Voor- en achternaam *
Functie *
Mailadres (Met het invullen van dit formulier ga je akkoord met de Privacy Policy van de NVGzP; https://www.nvgzp.nl/algemene-voorwaarden/) *
BIG-nummer (niet verplicht)
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy