תחרות חדשה - חידה מספר 6
שלום לכולם,
המועד האחרון למענה על חידה מספר 6 עבר, ולכן הטופס סגור לתגובות.


החידה הייתה:
"אַהוׂי!", קראה קוּטִיקוּלָה, הקוסמת האדירה, וקהל הגמדים והמכשפות נאלם דום. ארבעה מתנדבים עמדו על הבמה, והמתינו להנחיותיה של הקוסמת.
כשגבה מופנה למתנדבים, פנתה הקוסמת למתנדב הראשון ואמרה: "בחר מספר תלת ספרתי, ורשום אותו על פיסת נייר פעמיים ברצף, כך שיווצר מספר שש-ספרתי. העבר את הפתק למתנדב השני."
לאחר מכן פנתה הקוסמת למתנדב השני ואמרה: "חלק את המספר שכתוב בפתק שקיבלת ב - ___. את תוצאת החילוק רשום בפתק חדש, אותו העבר למתנדב השלישי. אל דאגה, בפעולת החילוק לא תוותר שארית."
לאחר מכן פנתה הקוסמת למתנדב השלישי ואמרה: "חלק את המספר שכתוב בפתק שקיבלת ב - ___. את תוצאת החילוק רשום בפתק חדש, אותו העבר למתנדב הרביעי. אל דאגה, בפעולת החילוק לא תוותר שארית."
לאחר מכן פנתה הקוסמת למתנדב הרביעי והאחרון ואמרה: "חלק את המספר שכתוב בפתק שקיבלת ב - ___. את תוצאת החילוק רשום בפתק חדש, אותו העבר אליי. אל דאגה, בפעולת החילוק לא תוותר שארית."
לבסוף, כשהפתק האחרון בידה, חשפה הקוסמת את הפתק בפני כל קהל הנוכחים, ואז שאלה את המתנדב הראשון: "האם זה המספר התלת ספרתי שבחרת?". לתדהמת כולם, ענה המתנדב הראשון בחיוב "אכן כן, הוד קוסמותך, אכן כן..."

המספרים החסרים בסיפור הינם כולם מספרים שלמים וחיוביים, השונים מ – 1.
מהו סכום שלושת המספרים החסרים?

והפתרון הוא:
רישום מספר תלת ספרתי פעמיים ברצף, שקול להכפלת המספר ב – 1001. הפירוק של 1001 לגורמים ראשוניים הוא: 1001=13×11×7, ואלו הם 3 המספרים החסרים. ולכן התשובה היא 31.

וסתם לידע כללי...
קוּטִיקוּלָה (שם הקוסמת) הוא מונח במדעי החיים המתייחס לשכבה שומנית שמופיעה באנטומיה של מינים רבים. למשל, בצמחים זוהי שכבה שמגנה על הצמח מפני איבוד מים והתייבשות.

חידה חדשה תתפרסם היום ב - 20:00.
תודה לכל הפותרים והפותרות!
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy