Projekto "Kelrodė žvaigždė" savanorių-mentorių įvadiniai mokymai
Vilniaus Universiteto studentų mentorystės projektas - "Kelrodė žvaigždė". Tai - Universiteto dovana Lietuvai!

Vilniaus Universitetas kartu su Izraelio Ambasada vykdo studentų mentorystės projektą „Kelrodė žvaigždė“, kurio pagrindinis tikslas – skatinti studentus savanoriauti ir tapti draugais-mentoriais socialiai pažeidžiamiems vaikams. Šio projekto įkvėpėjas Amos Carmeli ir organizacija „Perach“– viena sėkmingiausių švietimo iniciatyvų, kurios pradžia buvo Izraelyje, tačiau dabar organizacija išsiplėtusi jau 25-iose pasaulio valstybėse. Panašūs projektai vykdomi nuo Naujosios Zelandijos iki Čilės, o dalyvaujančių asmenų skaičius jau skaičiuojamas šimtais tūkstančių.

Kaip tai veikia?

Vilniaus universitetas 2018 m. vasario mokyklas išleido pirmąją dalį savanorių-mentorių, kurie tapo projekto Kelrodėmis žvaigždėmis. Vilniaus universiteto studentai dalį savo laiko skiria bendravimui su 3–6 klasių vaikais iš nepasiturinčių ar naujai į šalį atvykusių, socialinę atskirtį patiriančių šeimų. Svarbiausias tikslas – užmegzti ryšį tarp dviejų socialinių grupių, kurios tikrovėje retai susitinka ir gali bendrauti. Studentai padeda vaikams, kuriems sunkiau sekasi moksluose, bendraujant ir kuriems reikia vyresniojo draugo, būsiančio geru pavyzdžiu.

Bendradarbiaujant su Vilniaus m. savivaldybe, Švietimo ir Mokslo ministerija, Vilniaus miesto mokyklomis ir vaikų dienos centrais per 2018-uosius metus bus siekiama suburti 100 studentų ir atrinkti 100 vaikų, kurių kiekvienas turės po savo asmeninę Kelrodę žvaigždę – VU studentą savanorį.

Mentoriai susitinka su savo jaunaisiais draugais mažiausiai dviem valandom vieną kartą per savaitę.

Užsiėmimai vyksrta namuose, universiteto erdvėse, žaidimo aikštelėse, bibliotekose, muziejuose. Užsiėmimus prižiūri „Kelrodės žvaigždės“ koordinatoriai, tačiau mentorius ir vaikas turi laisvę spręsti, ką veikti – ruošti namų darbus, žaisti kompiuterinius žaidimus ar futbolą, eiti į filmus, leisti laisvalaikį gamtoje ir pan.

Pirma mokymų diena: 2018 m. lapkričio 27 d.(nuo 16.00 iki 21.00 val.), Vilniaus universiteto biblioteka (Universiteto g. 3) B3 seminarų kambarys.
Antra mokymų diena: 2018 m. lapkričio 29 d.(nuo 16.00 iki 21.00 val.), Vilniaus universiteto centriniai rūmai (Universiteto g. 3), 239 seminarų kambarys.
Mūsų kontaktai: tel. +370 5 239 3295, mob. +370 682 19944, el. p. aivaras.jonyka@cr.vu.lt.

Vardas ir pavardė *
Your answer
Elektroninis paštas ir telefono numeris *
Your answer
VU fakultetas, specialybė ir kursas *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service