קודגורו 17 שאלון שלב א'
השנה הוספנו קישורים לחומר קריאה בנושא השאלות שם תוכלו ללמוד דברים שיעזרו לכם גם בשאלון שלב ב'.

השאלון עוסק בנושאים מגוונים, ולכן אין הכרח לענות על כל השאלות נכונה כדי לעבור לשלב הבא. עשו כמיטב יכולתכם.
שם פרטי *
Your answer
שם משפחה *
Your answer
כתובת *
למשלוח הפרסים
Your answer
דוא"ל *
Your answer
טלפון *
Your answer
בית ספר
Your answer
תאריך לידה *
MM
/
DD
/
YYYY
מאיפה שמעת עלינו?
Your answer
למה יש שטח גדול יותר: לריבוע או למשולש שווה צלעות באותו ההיקף?
מה מהבאים אינה קריאת מערכת הפעלה?
מה סכום כל המספרים הקטנים מאלף ומתחלקים בשלוש או בחמש ללא שארית?
מתי ידפיס קטע הקוד לעיל Ok?
אם נתרגם את המספר 1435622400 לזמן, מה נקבל?
מה המשמעות של התג <br> בשפת HTML?
ההסתברות שב-50 הדורות אחרונים הייתה סדרה של 50 בנים - כלומר אב שהוליד (בין השאר) בן, שהוליד (בין השאר) בן, וכן הלאה עד לבן ה-50, הינה:
השמש בארץ אדומה לקראת השקיעה כי:
פאב מסוים משתמש בלייזר לצורך פעלולי תאורה. קרן הלייזר נראית באוויר בגלל:
מילות חיפוש: אור, ראייה
תאי סרטן מתרבים בגוף החולה כי:
מילות חיפוש: סרטן, אבולוציה, גנטיקה, מערכת החיסון
סדר את הטכנולוגיות הבאות על פי סדר כרונולוגי
אלו מהאלגוריתמים הבאים שימושי למציאת מסלולים קצרים ביותר מצומת מסויים בגרף לכל שאר הצמתים, בהינתן שהקשתות ממושקלות במשקלים אי-שליליים?
קניתם flash drive בנפח 64GB, אך מערכת ההפעלה מראה לכם קיבולת זכרון חופשי פחותה מ-64GB בכמה GB בודדים. סביר להניח שהסיבה לכך היא:
על איזו שפה נהוג לומר ש"הבטריות כלולות", ביחס לספריה הסטנדרטית הרחבה והמגוונת שלה?
נביט בקוד JAVA לעיל. איזו פונקציה תקרא בשורה האחרונה, ומדוע?
עודד הגריל מספר ראשוני אקראי בין 0 ל-200 והחליט שלא ישלח יותר חבילות ברשת שהפורט שלהן הינו המספר שהוגרל. מה מהבאים ייתכן ולא יוכל לעשות:
לחיצת יד משולשת הינו מושג הרלוונטי לשכבת ה-:
המושג מהשאלה הקודמת מקשה על ביצוע:
הפעולה לעיל מקבלת שתי מחרוזות ואת אורכיהן, משרשרת אותן, הופכת את השרשור ומחזירה את מחרוזת התוצאה. הניחו כי flipString מבצעת את ההיפוך ומאחסנת את התוצאה בזכרון שהקצתה. אילו מבין ערכי הקלט הבאים יאפשרו לכם לנצל חולשה בפעולה, בהנחה שלא מתבצעים אמצעי ההגנה הנדרשים?
מה יכול להגן בפני הרעלת DNS?
מחשב ה-commodore 64 נקרא כך משום ש:
מהו הסימון בעל ערך ה-ASCII הנמוך ביותר מבין ארבעת הבאים:
ב-windows, סוג הקבצים של קיצורי דרך הינו:
תכנית באסמבלי x86, ביצעה את הפקודות: movl 45335, ecx mul ecx . ברצונכם להחזיר את תוכן הרגיסטר eax להיות זהה ללפני ביצוע הפקודות, תוך שימוש באותה תבנית פקודות: movl X, ecx mul ecx . מה צריך להיות ערכו של X?
להלן ארבע זוגות של פקודות אסמבלי x86. זהו את הזוג שאינו שקול:
מה מהבאים לא ניתן לחישוב על-ידי מכונת טיורינג?
הביטו בתכנית לעיל. מה ההסתברות שהתכנית תדפיס yes?
נשנה במעט את התכנית מהשאלה הקודמת, לעיל התכנית החדשה, המקבלת כקלט מספר טבעי k גדול מ-2. עליכם לבחור אחת מן השפות: C,C++,C#,Java,Python ולכתוב בשפה זו תכנית המקבלת כקלט סטנדרטי מספר טבעי k>2, ומדפיסה (אך ורק) את ההסתברות (מספר ממשי בין 0 ל-1) שהתכנית לעיל תדפיס yes, כתלות באותו k. על התכנית לפלוט את הערך עם דיוק של לפחות חמש ספרות אחרי הנקודה (אם ישנן). מותר לכם להשתמש בספריות הסטנדרטיות של השפות ככל העולה על רוחכם. על התכנית להיות יעילה (מבחינת זמן) ככל הניתן. תכנית לא יעילה לא תחשב כמענה על השאלה. העתיקו את קוד התכנית לכאן:
Your answer
נתון קובץ טקסט המכיל מטריצה 14X14 של אותיות הלקוחות משם התחרות: www.codeguru.co.il/cg17a.txt האות השמאלית העליונה הינה c, והיא מהווה את נקודת ההתחלה שלכם. המטרה שלכם היא להגיע לאות הימנית התחתונה u. ניתן לנוע מאות מסויימת אך ורק לאחת משתי שכנותיה (אם קיימות): האות שמתחתיה או שמימינה. כך, למשל, מסלול חוקי יהיה (זהו המסלול העובר על השורה הראשונה והעמודה האחרונה, בדקו): cdoredguurecuucccdurccgugou. לכל אות ישנו ניקוד לפי מיקומה בשם התחרות: codeguru. כך שלאות c ניקוד 1, לo ניקוד 2 וכן הלאה. כיוון ש-u מופיעה פעמיים נגדיר את הניקוד שלה להיות לפי המופע הראשון שלה: 6. משקל של מסלול יהיה סכום משקלי האותיות שבו (כולל ה-c בהתחלה וה-u בסוף). עליכם למצוא את המשקל המקסימלי (כלומר על התשובה שלכם להיות ערך מספרי) של מסלול חוקי מ-c ל-u המקיים כי הוא מכיל בדיוק שני מעברים בין c ל-g. המסלול החוקי שהראינו קודם אינו מקיים כי הוא מכיל בדיוק שני מעברים בין c ל-g. אמנם המסלול הבא כן מהווה מסלול חוקי שגם עומד בדרישה (אך המשקל שלו אינו מקסימלי): cdorecucgdcurruourcgueuceuu
' איזהו חכם הרואה את הנולד ‘ - cg17b?
Your answer
באתר של קודגורו מתחבאת מוזיקת מעליות המתנגנת כאשר לוחצים על כפתור מסויים. חברת מעליות ששמעה זאת נחושה להוריד את קובץ המוזיקה עצמו כדי שתוכל להשתמש בו במוצריה, לאיזה URL עליהם לגשת?
Your answer
הערות
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service