Warsztaty dla kadry zarządzającej strażackich Orkiestr dętych w Kłomnicach k/Częstochowy
UWAGA!!! Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORÓW NASTĄPIŁA ZMIANA PROWADZĄCEGO.

Zapraszamy do zgłaszania się chętnych przedstawicieli kadr strażackich Orkiestr dętych do uczestnictwa w warsztatach organizowanych przez Związek OSP RP w ramach projektu "Pracownia Orkiestry Strażackiej" finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Warsztaty odbędą się równolegle w dwóch panelach:
- artystycznym: prowadzenie próby Orkiestry przez dyrygenta; trener Tomasz Labuń

- zarządzania: źródła finansowania Orkiestry, ze szczególnym uwzględnieniem prowadzenia przez Orkiestrę działalności odpłatnej pożytku publicznego; prowadzący Monika Chrzczonowicz i Krzysztof Śliwiński.

Warsztaty w pierwszej kolejności skierowane są do dwuosobowych zespołów kadr Orkiestr - jedna do uczestnictwa w panelu artystycznym (dyrygent/kapelmistrz lub jego zastępcy, w tym jako instruktorzy/liderzy sekcji itp.), druga - panelu z zarządzania w Orkiestrze (kierownik, fundraiser, manager itp.). Zgłoszenia przedstawiciela Orkiestry na jeden panel lub większej ilości niż 2 z jednej Orkiestry będą rozpatrywane tylko w przypadku wolnych miejsc po zakończeniu naboru uczestników. Rezygnacji z udziału w warsztatach można dokonać najpóźniej na 7 dni przed terminem warsztatów. Późniejsze rezygnacje, lub ich nie zgłoszenie do zespołu projektu, umieszczają zgłoszonego (wraz z drugą osobą z Orkiestry) na końcu listy rezerwowej kolejnych warsztatów organizowanych w ramach projektu. W przypadku zmiany osoby uczestniczącej w warsztatach z danej orkiestry po terminie naboru, taki tandem również umieszczony jest na końcu listy rezerwowej.

Zgłoszenia, w formie wypełnienia niniejszego formularza, przyjmowane są do dnia 29 września 2019r. Do tego dnia można modyfikować swoje zgłoszenia. Planowana maksymalna liczba osób: po 35 na każdy z paneli. Przyjmujemy zgłoszenia od osób pełnoletnich. Partytury dla dyrygentów, które posłużą w pracy podczas próby z Orkiestrą, zostaną przesłane w późniejszym terminie, podobnie szczegółowy program warsztatów. Będzie bowiem uwzględniał oczekiwania uczestników, określone w niniejszej ankiecie.

Warsztaty odbędą się Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach k/Częstochowy (http://www.gokklomnice.pl/). Orkiestra z Kłomnic została wybrana z trzech chętnych lokalizacji. Przedstawiła najlepszą i najbardziej konkretną ofertę współpracy. Orkiestry zainteresowane goszczeniem warsztatów w 2020r. (dwa weekendy - jeden termin wiosenny, drugi jesienny) zachęcamy do wypełnienia formularza https://docs.google.com/forms/d/1sqQlA-MIvr3ywbV0zmp3G1XtGs4Yvml03_3JhKZgSXI/edit i kontaktu telefonicznego i mailowego.

Początek zajęć o godz. 10:00 w sobotę 12 października, zakończenie o godz. 14:00 wspólnym obiadem w niedzielę 13 października. Prosimy uwzględnić fakt, iż w tym dniu odbywają się wybory do Sejmu i Senatu.

Dojazd uczestników we własnym zakresie. Organizatorzy zapewniają ze środków projektu nocleg z soboty na niedzielę, pełne wyżywienie, trenerów. Gospodarze warsztatów - Orkiestra OSP Kłomnice i GOK w Kłomnicach użyczają sale szkoleniowe oraz możliwość pracy z udziałem żywego materiału - Orkiestry. Więcej o Orkiestrze na https://pl-pl.facebook.com/orkiestraklomnice/

Prowadzący:
1.Tomasz Labuń - dyrygent, kompozytor, aranżer, pianista, klarnecista. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (klarnet) i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (dyrygentura symfoniczno – operowa). Jest autorem licznych opracowań i kompozycji na różne składy orkiestrowe (w tym napisanych specjalnie dla Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW, której dyrygentem jest od 2015 roku). Na co dzień pracuje także jako dyrygent Orkiestry Symfonicznej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

2. Monika Chrzczonowicz– doradczyni https://poradnik.ngo.pl/ , trenerka, ekspertka. Od ponad 15 lat wspiera merytorycznie organizacje, tworzy treści poradnicze, dba o ich aktualność. Jest członkinią Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz członkinią zarządu Stowarzyszenia Klon/Jawor.

3. Krzysztof Śliwiński – doradca, trener, księgowy Stowarzyszenia Klon/Jawor. W latach dziewięćdziesiątych instruktor harcerski, współzałożyciel i członek władz lokalnych organizacji pozarządowych. Od 1995 roku zajmuje się księgowością w organizacjach pozarządowych. Tworzy i aktualizuje treści poradnicze w portalu ngo.pl. Prowadzi konsultacje i szkolenia na temat księgowości organizacji pozarządowych.

W razie pytań, wątpliwości prosimy o kontakt z kadrą projektu ze Związku OSP RP:
1. Koordynator – Monika Kajzer (m.in. sprawy organizacyjne i formalne projektu oraz organizacja logistyczna warsztatów), tel. 512 577 181 e-mail ps@zosprp.org.pl
2. Kierownik merytoryczny – Bartłomiej Robak (sprawy doboru prowadzących, materiałów szkoleniowych, konsultacje treści warsztatów), tel. 608 579 796, e-mail: orkiestryosp@gmail.com
Email address *
"Pracownia Orkiestry Strażackiej" - Projekt Związku OSP RP
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service