VI Uhla-Rotiküla elamusjooks 2021
VI Uhla-Rotiküla elamusjooks 2021

JUHEND

Taust:
Jooksu idee sündis 2016.a. ja seda soovist jätkata Pärnu kahe staadioni jooksu traditsiooni, mille stardipaigaks oli Raeküla staadion, kuid millest Uhla – Rotiküla elamusjooksul sai finišipaik. Jooksu lähtepaigaks valiti Uulu staadion põhjusel, et see asub Raeküla staadionist mõistlikul jooksu- ja matkakaugusel ning lähte- ja finišipaika ühendab looduskaunis ja mitmepalgeline maastik. Lisaks seob Pärnu Raeküla linnaosa ja Häädemeeste valda perekond Pätside lugu, kelle pere liikmed on oluliselt mõjutanud mõlema kogukonna ja piirkonna arengut. Nii tekkiski korraldajatel soov kinkida Eesti Vabariigi 100. juubeli künnisel üks tervislik ja perekond Pätside radadel liikuv traditsioon.

Kindlasti peitub jooksu omanäolisus ka nime valikul, sest nii stardi- kui finišipaigana on kasutusel ajaloolised kohanimed, mida tänasel päeval enam erinevatest registritest pole võimalik leida. Nimelt kandis Uulu kunagi just Uhla nime ja Rotikülaks kutsuti üht piirkonda Pärnu äärelinnast Raekülast.

Uhla – Rotiküla elamusjooksu kuupäevaks on alati 20. august ehk Eesti Vabariigi taasiseseisvumise päev, mis on kalendris alati vaba päev. Nii panid 2016.a. just sellel päeval kaks kogukonda – Uulu ja Raeküla – seljad kokku ja korraldasid ühiselt meeldejääva sündmuse. Loodetavasti saame veel kümneid aastaid tähistada kogukondade koostöö viljana sündivat Uhla-Rotiküla elamusjooksu.

Uhla – Rotiküla I elamusjooksul osales põhidistantsil 97 jooksjat/kõndijat ning lastejooksudel vastavalt Uulu staadionil 65 ja Raeküla staadionil 59 kolme- kuni üheteistaastast noorjooksjat. Üldvõitjateks osutusid õde-vend Anu Taveter ja Andrus Veerpalu.

Uhla-Rotiküla II elamusjooksul oli põhidistantsil osalejaid juba üle 200, rohkelt oli nii Uulu kui Raeküla staadionidel ka lastejooksudel võistelnuid. Põhidistantsil võitis meestest Taavi Tambur, naistest Anu Teppo. Kui esimesel jooksul said kõik osalejad musta värvi medali, siis teisel jooksul pandi kõigile kaela sinine medal.

Uhla-Rotiküla III elamusjooksu ilmestas paduvihm, mida aga paljud osalejad pigem ekstreemse elamusena kiitsid kui laitsid. Põhidistantsi läbis 128 jooksjat ja 22 kõndijat, meestest võitis Karl Mäe, naistest Jaana Õunaid. Lastejooksudel trotsis märga ilma 60 noort spordisõpra. Mälestuseks jäi kõigile valgel põhjal, ikka roti ja staadioniovaaliga medal, nii sai Eesti riigi juubeliaastal paljudel kokku sinimustvalge medalikomplekt.

Uhla-Rotiküla IV elamusjooksul oli rada algusfaasis uue metsalõiguga veidi raskemaks ning elamuslikumaks muudetud. Põhidistantsi läbis 166 jooksjat ning kümmekond kõndijat. Meestest võitis Timmo Jeret, naistest Anu Piiroja. Lastejooksudel oli Uulu kooli staadionil ja Raeküla staadionil
osalejaid kokku üle 100.
Kuna algas taasiseseisvumispäevaks trikolooriga vääristatud jooksude uus ring, siis said kõik osalejad veidi tuunitud kujundusega sinise medali.

Uhla-Rotiküla V elamusjooks toimus Covid-19 pandeemia kahe laine vahepeal, kuid õnneks siiski reaalselt ja ühisstardiga, mitte virtuaalselt. Oma pitseri viirus siiski jättis, põhidistantsi läbis 135 jooksjat ja 14 kõndijat. Meestest võitis taas Timmo Jeret, naistest nagu eelmiselgi aastal Anu Piiroja. Lastejooksudel Uulu kooli staadionil ja Raeküla staadionil oli osalejaid 80 ümber.
Kõik osalejad said Uhla-Rotiküla jooksu erikujundusega musta värvi medali.

Eesmärk
• Pakkuda inimestele liikumisrõõmu mitmekesisel loodusmaastikul, mis jääb Uulu ja Raeküla staadionide vahele.
• Korraldada Pärnu Raeküla linnaosa ning Häädemeeste valda siduv ning erinevaid kogukondi kaasa lööma kutsuv sündmus.

Korraldaja:
Raeküla Vanakooli keskus (MTÜ Selts Raeküla) koostöös Uulu kooli, Mereküla ja Uhlapere seltsi, Pärnu linnavalitsuse, Häädemeeste vallavalitsuse, Pärnumaa ja Pärnu linna spordiliidu, JK Poseidoni, mitmete sponsorite ning vabatahtlike abilistega.
Email *
Eesnimi *
Perekonnanimi *
Sugu *
Required
sünniaeg *
MM
/
DD
/
YYYY
telefon *
klubi/kool/ettevõte
rada läbimis viis *
Required
Vali sobiv vanuserühm *
Required
eriauhinnad *
Required
lisainfo
Tasumine MTÜ Selts Raeküla a/a EE561010220100960014 *
Required
Diplom on allalaaditav korraldaja kodulehelt peale jooksu.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy