Małe granty - weryfikacja instrumentu wsparcia B+R dla przedsiębiorstw
Szanowni Państwo!

Excento – tj. spółka celowa Politechniki Gdańskiej ds. komercjalizacji wyników badań – przygotowuje się – we współpracy z wiodącymi uczelniami Pomorza (Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Gdańskim oraz Gdańskim Uniwersytetem Medycznym) – do uruchomienia projektu, w ramach którego przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie małych projektów badawczo-rozwojowych (o wartości do 200 tys. zł) służących do:
• wstępnego zweryfikowania pomysłów technologicznych mających praktyczne zastosowanie dla przedsiębiorstwa,
• nawiązania współpracy badawczo-rozwojowej z zespołami naukowców (głównie z pomorskich uczelni ale nie tylko),
• przygotowania większych projektów badawczo-rozwojowych, które mogłyby skutecznie uzyskać dofinansowanie ze środków publicznych.

Przygotowując ostateczny kształt tego instrumentu chcielibyśmy zweryfikować skalę zapotrzebowania na takie wsparcie, jego kluczowe założenia oraz określić grupę docelową podmiotów, dla których będzie ono użyteczne. W związku z powyższym będziemy zobowiązani za wypełnienie krótkiej ankiety, która pozwoli na lepsze dostosowanie planowanego instrumentu do Państwa potrzeb.

W ramach podziękowania za przekazanie swojej opinii w ankiecie zaprosimy Państwa do udziału w spotkaniu, podczas którego ekspert oceniający wnioski w programach NCBIR w latach 2015-2016 przekaże praktyczne informacje o prawidłowym konstruowaniu projektów badawczych i formułowaniu aplikacji, sposobie oceniania oraz najczęściej pojawiających się błędach powodujących nieuzyskanie dofinansowania. Na spotkaniu tym podsumowujemy również wnioski z niniejszych konsultacji. Spotkanie to planujemy na 15 listopada br. - jeśli będą Państwo zainteresowani udziałem w takim spotkaniu, prosimy o zaznaczenia na końcu ankiety.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorem badania - Stanisławem Szultka (e-mail: st.szultka@outlook.com).

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms