4. Človek - telo, duša a duch
Ahojte! Istý môj kamarát nakreslil človeka ako rovnoramenný trojuholník a povedal: "Predstavujem si človeka ako tento trojuholník: pričom jedna strana je moje telo, druhá strana môj psychický rozmer a tretia môj duchovný rozmer. Nakresli si tiež takýto trojuholník.
Tvoje meno a priezvisko: *
1. Koľko času denne tráviš v starostlivosti o svoje telo (spánok, oddych, šport, umývanie, šminkovanie ...)?
Clear selection
2. Koľko času v priemere tráviš (denne) v starostlivosti o svoj duševný rozmer (kamaráti, spoločenstvo, štúdium, kultúra, film, PC ...)?
Clear selection
3. Koľko času v priemere tráviš denne v starostlivosti o svoj duchovný rozmer (modlitba, duchovné čítanie, Sv. Písmo, sviatosti ...)?
Clear selection
Jedno, dvoj a troj - rozmerný človek
Klasickým jednorozmerným človekom je pijak (pozor môže tu patriť aj napr. športovec) - k životu potrebuje len uspokojenie tela - teda alkohol a spánok. Dvojrozmerný sa vie potešiť i dobrému vínku či športu, ale nezabúda i na svoju rodinu či priateľov, či pridá k tomu čítanie dobrej knihy a radosť zo spoznávania niečoho nového. Trojrozmerný sa stretne s priateľmi pri grilovačke či športovom zápolení, rád chodí do školy alebo cestuje s priateľmi, ale nezabudne si vyhradiť čas pre Boha a navštíviť blízky kostol.
Za akého človeka sa považuješ?
Clear selection
Vedel by si si predstaviť život, v ktorom by si rovnaký -vyvážený čas venoval každému z týchto troch rozmerov (telesný, psychický, duchovný)? Ako by vyzeral takýto život?
Pomenuj aspoň dve-tri aktivity, pri ktorých sýtiš telesný i psychický rozmer zároveň?
Pomenuj aspoň dve-tri aktivity, pri ktorých sýtiš psychický i duchovný rozmer zároveň?
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy