مطالعه ی تاثیرات کووید-۱۹

برنامه ی پژوهش
بررسی احساسات و رفتارهای مرتبط با کووید-۱۹ (تاثیرات کووید-۱۹ )

کروناویروس کووید-۱۹ تبدیل به یک همه گیری جهانی شده است. کنترل ویروس وابسته به محدودسازی رفتاری است که منجر به کاهش گسترش ویروس می شود. ما نیازمند پیشنهاداتی برای افزایش پذیرش رفتارهای ارتقا دهنده سلامت و / یا مدیریت احساسات منفی مرتبط با همه گیری هستیم. به تازگی یک مقاله ی مروری در ژورنال لانست منتشر شده که بر نیاز به تحقیقات بیشتر متمرکز بر تاثیرات روانی همه گیری و جداسازی اجتماعی تاکید کرده است. بنابراین، دانشمندان علوم رفتاری در اقصی نقاط دنیا سعی در فهمیدن جنبه های روانی و رفتاری مرتبط با قرنطینه و ویروس به طور کلی دارند. هدف کلی طرح پژوهش تاثیرات کووید درک جنبه های روانی و رفتاری مرتبط با همه گیری کووید-۱۹ است.
از شما تقاضا می شود به مجموعه ای از پرسشنامه های آنلاین در طی مدت ۸ هفته پاسخ دهید. اولین پاسخ گویی به حدود ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد و
دفعات بعدی نیاز به ده دقیقه زمان دارند.

در طول پیمایش از شما دعوت می شود به سوالهایی در موارد زیر پاسخ دهید:
-جمعیت شناسی
-آیا شما سیگار می کشید، ورزش می کنید یا الکل می نوشید
-آیا شما از دستورالعمل های جداسازی اجتماعی پیروی می کنید
-دیدگاه های شما درباره ی این ویروس
-سطح اضطراب و افسردگی
-راهکارهای مدیریت قرنطینه
-احساسات مثبت و منفی شما

انتظار نمی رود که شما به علت مشارکت در این پیمایش در معرض هیچ گونه خطر، ناراحتی یا آسیبی قرار بگیرید. علاوه بر این خطر هیچ گونه ردیابی بالقوه ای به این دلیل که تکمیل کردن پرسش نامه ها به صورت ناشناس است وجود ندارد.

اطلاعات به دست آمده از پرسش نامه های تکمیل شده توسط شما تنها به مدت حداکثر ۵ سال مطابق با قانون اطلاعات شخصی نگهداری خواهند شد. تنها محققان پژوهش به همه ی اطلاعات که محرمانه و ناشناس خواهند بود دسترسی خواهند داشت.

پاسخ های شما به ما برای انجام هرگونه مداخله ای برای افراد تحت قرنطینه و همچنین حفاظت از سلامت جمعی کمک خواهد کرد. بنابراین منفعت شما نوع دوستانه خواهد بود. منفعت مالی برای شرکت در این پژوهش وجود ندارد.

شما میتوانید در هر زمانی به مشارکت خود در پژوهش بدون هیچ نوع هزینه ای پایان دهید. در این موارد هرگونه اطلاعاتی که توسط شما فراهم شده است از بین خواهد رفت.

تمام اطلاعات جمع آوری شده در نرم افزار آماری اس پی اس اس رمزگذاری خواهد شد و در یک دیسک سخت خارجی در دانشگاه قبرس نگهداری خواهد شد. دسترسی به این پرونده های الکترونیک نیاز به رمز امنیتی خواهد داشت که تنها در اختیار دانشمندان پژوهشگرو هماهنگ کنندگان پژوهش قرار خواهد گرفت. پژوهشگران دخیل در پروژه، همچنین هماهنگ کنندگان و اعضا کمیته های اخلاقی مربوطه متعهد می شوند که موکدا قوانین رازداری و حفاظت از اطلاعات افراد شرکت کننده را در نظر داشته باشند. در هنگام انتشار نتایج پژوهش به هیچ گونه اطلاعات شخصی شرکت کنندگان در پژوهش که منجر به شناسایی آنها شود اشاره نخواهد شد. فرم الکترونیک رضایت و اطلاعات بعد از ۵ سال از زمان شروع پژوهش بر اساس ماده ی ۵ (شماره ۱) و قرائت (۳۹) از قانون حفاظت اطلاعات کلی از بین خواهد رفت. این دوره ی زمانی ۵ ساله برای تحلیل اطلاعات و انتشار مقالات علمی زمان کافی در نظر گرفته شده است.

لطفا در مورد هرگونه شکایتی مرتبط با این پژوهش با سرپرست خدمات پشتیبانی پژوهش در دانشگاه قبرس تماس بگیرید. در زیر اسم و جزییات اطلاعات تماس با ایشان نوشته شده است:


سرپرست خدمات پشتیبانی پژوهش دانشگاه قبرس، دکتر ماریوس دمیتریادس
تلفن: ۲۲۲۸۹۴۲۸۷، فاکس: ۲۲۸۹۵۵۰۶

برای اطلاعات بیشتر یا شفاف سازی در مورد برنامه ی پژوهش میتوانید با هماهنگ کننده پژوهش، دکتر آنجلوس کازیانوس از طریق این ایمیل تماس
بگیرید:

kassianos.angelos@ucl.ac.uk
لطفا در هر نوبت که به پرسشنامه پاسخ می دهید آدرس ایمیل خود را در قسمت مربوطه وارد کنید.

به اطلاع شما می رساند که پژوهش مجوز اخلاق از کمیته ی ملی اخلاق زیستی قبرس دریافت کرده است.
هماهنگ کننده در کشور ایران: دکتر الهام اسماعیلی شاندیز
شماره تماس: 00989153029920
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy