خدمات میز مرجع مجازی (سرویس پرسش از کتابدار) کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه شاهد

سرويس پرسش از كتابدار مرجع، به منظور پاسخ گويي به سوالات مرجع مراجعين محترم به وب سايت كتابخانه مركزي و مركز اطلاع رساني دانشگاه شاهد از طريق پست الكترونيكي طراحي شده است .مراجعين مي توانند با تكميل فرم ارسال سوال موجود در انتهای صفحه و کلیک کردن بر روی گزینه Submit آن را براي كتابدار مرجع كتابخانه مركزي و مركز اطلاع رساني دانشگاه شاهد ارسال کنند و از طریق پست الکترونیکی خود، پاسخ پرسش(هاي) مورد نظر را دريافت كنند.

لطفا قبل از استفاده از اين سرويس، به نكته هاي زير توجه فرماييد:

سئوال: چه كساني مي توانند از سرويس پرسش از كتابدار استفاده كنند؟
جواب: كليه اعضاي محترم كتابخانه هاي دانشگاه شاهد اعم از اعضاي محترم هيات علمي, دانشجويان گرامي و كاركنان مي توانند از اين خدمات استفاده كنند.

سئوال: در اين بخش چه نوع سوالاتي را مي توان از كتابدار مرجع، پرسيد؟
جواب: سوالاتي كه به پاسخ هاي مختصر و كوتاه نياز دارند؛ سوالاتي كه در مورد راهنمايي مراجعه كننده و معرفي منابع اطلاعاتي مورد نياز وي (اعم از كتاب، مقاله مجله، مقاله روزنامه، پايان نامه، منابع اينترنتي و غيره است). بنابراين آن دسته از سوالاتي كه براي پاسخ گويي به آن ها نياز به پژوهش هاي گسترده و طولاني مدت دارد در اين قسمت پاسخ داده نمي شود و لازم است تا پرسشگر محترم براي انجام پژوهش خود، در محل كتابخانه حضور يابد.

سئوال: چه كسي به سوال شما پاسخ مي دهد؟
جواب: كليه سوالات ارسال شده از اين طريق، توسط كتابداران بخش های مرجع،اطلاع رساني و آموزش كتابخانه مركزي و مركز اطلاع رساني دانشگاه شاهد پاسخ داده مي شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد استفاده از اين سرويس مي توانيد با شماره تلفن های 51212276 بخش اطلاع رسانی، 51212277 بخش مرجع و 51212280 بخش آموزش كتابخانه مركزي و مركز اطلاع رساني دانشگاه شاهد تماس حاصل فرماييد و یا با نشانی پست الکترونیکی کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی library@shahed.ac.ir مکاتبه نمایید.


سئوال: در هر بار استفاده از سرويس پرسش از كتابدار چه تعداد سوال مي توان پرسيد؟
جواب: حتي الامكان بهتر است در هر بار استفاده, بيش از يك سوال مطرح نشود تا امكان پاسخ دهي به كليه سوالات مراجعان محترم به اين بخش وجود داشته باشد. اما در موارد ضروري مي توان حداكثر تا سه سوال را در يك فرم پرسشنامه مطرح نمود.

سئوال: سوال من حداكثر تا چه زماني پاسخ داده مي شود؟
جواب: سوالاتي كه به پاسخ هاي كوتاه نياز دارند تا 24 ساعت پس از دريافت آن ها، و سوالاتي كه نياز به بررسي بيشتر دارد، حداكثر تا 48 ساعت پس از دريافت آن ها، پاسخ داده مي شود.

سئوال: از چه طريقي مي توان پاسخ سوال ارسال شده را دريافت نمود؟
جواب: پاسخ كليه سوالات از طريق آدرس پست الكترونيكي شما كه در فرم مخصوص طرح سوال وارد نموده ايد برايتان ارسال خواهد شد.(در موارد ضروري و خاص مي توانيد با پرداخت هزينه هاي مربوط به تكثير يا چاپ از منابع و نيز هزينه پستي، از طريق پست معمولي يا پيشتاز نيز به دريافت پاسخ خود اقدام نماييد).

سئوال: معمولاً چه نوع پاسخ هايي به سوالات داده خواهد شد؟
جواب: به كليه سوالات به صورت كوتاه و در حد رفع نياز شما، پاسخ داده مي شود. در صورت نياز به متن كامل مقالات و منابع موجود نيز تا حد امكان سعي مي شود با استفاده از آدرس پست الكترونيكي ارائه شده, منابع الكترونيكي مورد نظر براي شما ارسال شود.

سئوال: آيا براي استفاده از سرويس پرسش از كتابدار، بايد هزينه اي پرداخت شود؟
جواب: خير. اين خدمات براي كليه اعضاي محترم هيات علمي, دانشجويان و كاركنان محترم دانشگاه شاهد رايگان است و فقط در موارد ضروري كه نياز به ارسال پاسخ ها از طريق پست معمولي يا پيشتاز باشد، بايد هزينه هاي مربوط به نسخه برداري يا چاپ و نيز هزينه پستي منابع ارسالي پرداخت شود.

سئوال: چگونه مي توانم از دريافت سوال خود توسط كتابدار مرجع مطمئن شوم؟
جواب: به محض دريافت سوال شما از طريق پست الكترونيكي، پيغامي مبني بر دريافت سوال، توسط كتابدار مرجع، به آدرس پست الكترونيكي شما ارسال مي شود.درباره فرم ارسال سوال

اين فرم، به منظور پاسخ گويي به سوالات مراجعين به سايت كتابخانه مركزي و مركز اطلاع رساني دانشگاه شاهد، طراحي شده است. لطفا در هنگام تكميل اين فرم، به نكات زير توجه فرمائيد:
تكميل مواردي كه با علامت ستاره (*) مشخص شده اند، الزامي است.
با توجه به اين كه سوال شما توسط يك كتابدار مرجع پاسخ داده مي شود(و نه يك كامپيوتر), لطفاً از به كار بردن كلمات كوتاه و كلي در سوال، پرهيز كنيد و سوال خود را به صورت يك جمله كامل و با ذكر جزئيات دقيق بياوريد. مثلا اگر به دنبال اطلاعاتي در مورد جمعيت مردان و زنان ايران هستيد، به جاي مطرح كردن درخواست خود به صورت " اطلاعاتي در مورد جمعيت ايران "، آن را به صورت " اطلاعاتي در مورد جمعيت ايران بر اساس آخرين سرشماري انجام شده و به تفكيك جنسيت مي خواهم" مطرح كنيد.

در قسمت تاييد آدرس پست الكترونيكي، بايد آدرس پست الكترونيكي خود را كه در قسمت بالاي آن تايپ نموده ايد، مجددا و براي تاييد كامل آن، تايپ نماييد.
كليه اطلاعات شخصي تكميل شده در فرم پرسشنامه، فقط به منظور ارائه خدمات اطلاع رساني بهتر و يافتن دقيق پاسخ مناسب براي شما در نظر گرفته شده است و به هيچ وجه استفاده ديگري از آنها نشده و در كتابخانه مركزي و مركز اطلاع رساني دانشگاه شاهد محفوظ خواهد بود.

  فرم ارسال سوال

  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question