Впровадження громадянської парламентської просвіти в заклади освіти
Онлайн-анкета для педагогічних працівників
Шановні колеги, формування громадянських і соціальних компетентностей в учнів є одним з основних завдань загальної середньої освіти. Громадянська парламентська просвіта* має значний потенціал для реалізації цього завдання.

Запрошуємо Вас долучитися до участі в Всеукраїнському дослідженні щодо готовності педагогічних працівників до впровадження громадянської парламентської просвіти та визначення потреб у використанні інтерактивних форм навчання. Опитування передбачає участь усіх категорій педагогічних працівників закладів формальної і неформальної освіти.

Дослідження проводить ГО «Агенція розвитку освітньої політики» в межах проєкту «Розширення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи», що реалізується в рамках Програми USAID РАДА Фондом Східна Європа.

Результати дослідження будуть узагальнені та надіслані як рекомендації Міністерству освіти і науки України та Освітньому центру Верховної Ради України.

Будь ласка, приділіть 7-10 хвилин, щоб відповісти на питання анкети.

Опитування є анонімним, тож сподіваємося на відверті відповіді. Дякуємо!

*Пояснення щодо термінології.

Громадянська парламентська просвіта є складовою громадянської освіти; це система просвітницьких заходів формальної та неформальної громадянської освіти, що націлені на розвиток обізнаності громадян щодо устрою та функціонування парламентаризму в Україні, механізмів взаємодії та впливу громадян на діяльність парламенту та народних депутатів, посилення спроможності громадян до ефективної політичної участі у прийнятті рішень щодо вирішення суспільно-політичних питань, а також формування відповідального ставлення до своїх громадянських прав та обов’язків, пов’язаних з участю на державному та місцевому рівнях[1].

Готовність учителя до впровадження громадянської парламентської просвіти передбачає два компоненти - особистісний та операційно-технічний. Особистісна готовність включає наявність мотивації, інтересу до діяльності, яку треба виконати, відповідальність, мобілізацію зусиль, волі і прагнення досягти успішного результату. Операційно-технічна готовність включає в себе загальні та спеціальні знання, навички та вміння, використання засобів педагогічного впливу та інструментів організації навчання.

[1] Гриньова М., Іванюк І., Паращенко Л., Юрчишин Л. Мій Парламент: розумію і впливаю: методичний посібник з громадянської парламентської просвіти для роботи з дітьми та молоддю / за заг.ред. Л. Паращенко. Київ: Майстер книг. 2020. 96 с. URL https://radaprogram.org/publications
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Київський ліцей бізнесу. Report Abuse