Araştırmaya Katılım Çağrısı
Bu araştırma Kadir Has Üniversitesi'nde öğrenim görmekte olan yüksek lisans öğrencisi Songül Kandemir tarafından Dr. Öğr. Üyesi Aslı Aktan Erciyes danışmanlığında tez projesi olarak yürütülmektedir. Çalışmanın amacı anne ve babaların okul öncesi çağındaki çocukları ile neden sonuç ilişkisi üzerine yaptığı konuşmalarla çocukların dil ve bilişsel becerilerine nasıl bir katkı sağladığını araştırmaktır.

Çalışmanın örneklemini 4 ve 5 yaşlarındaki çocuklar, anneleri ve babaları oluşturacaktır. Yapılacak olan görüşmenin günü ve saatini ebeveynler belirleyebilecektir.

Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek olan araştırmaya anne, baba ve çocuk aynı seansta katılması ve bu seansın 50 dakika sürmesi beklenmektedir. Araştırmanın doğası gereği seanslar video kaydına alınacaktır ve bunun için Kadir Has Üniversitesi İnsan Araştırmaları Etik Kurulu tarafından gerekli izinler alınmıştır.

Araştırmaya katılmayı kabul eden ebeveynlere öncelikle kargo yoluyla seanslarda kullanmak üzere oyuncak gönderilecektir ve bu oyuncak sizde kalacaktır. Bununla birlikte araştırma sonrasında ebeveynler ile çocuklarının Türkçe diline olan hakimiyetlerini ölçen bir dil testi raporu paylaşılacaktır.

Çalışmaya katılım tamamen gönüllülük esasına dayanmaktadır. Katıldıktan sonra çalışmayı herhangi bir anda  bırakma hakkına sahipsiniz. Elde edilecek bilgiler tamamen araştırma amacı için kullanılacak ve kişisel bilgileriniz gizli tutulacaktır.

Araştırma ile ilgili soru ve düşüncelerinizi aşağıda bulunan mail adresi yoluyla iletebilirsiniz.

songulkandemir@stu.khas.edu.tr

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Çalışmaya anne-baba-çocuk olarak katılmayı kabul ediyor musunuz? *
Çocuğunuzun doğum tarihini yazınız. *
MM
/
DD
/
YYYY
Çocuğunuzun doğum haftasını yazınız (gebelik haftası). *
Çocuğunuzun cinsiyetini seçiniz. *
Türkiye genelini düşündüğünüzde kendi ekonomik durumunuzu nasıl tanımlarsınız? *
Araştırma kapsamında size bir "Tangram" oyunu gönderilecektir. Kargo ile gönderilecek olan bu oyunun size ulaşabilmesi için açık adresinizi yazınız. *
Araştırmaya katılmak için uygun gün ve saatlerinizi belirleyebilmek adına sizinle Whatsapp üzerinden irtibata geçebileceğimiz bir telefon numarası yazınız. *
Araştırma sonucunda çocuğunuzun dil raporunun size iletilmesini istiyor musunuz? *
Annenin eğitim bilgisini yazınız (mezun olunan son eğitim düzeyi). *
Babanın eğitim bilgisini yazınız (mezun olunan son eğitim düzeyi). *
Toplamda kaç çocuğunuz var? *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy