Skúsenosti s udržiavaním tradícií v čase pandémie COVID-19
Pandémia koronavírusu (COVID-19) môže naše tradície či živé dedičstvo ovplyvňovať rôznymi spôsobmi: môže ich ohrozovať, obmedzovať alebo inak meniť. Tradície či živé dedičstvo však môžu v týchto ťažkých časoch zároveň pôsobiť ako zdroj stálosti, odolnosti, solidarity a inšpirácie pre mnohých ľudí.
Aké sú vaše skúsenosti s tradíciami či živým dedičstvom počas pandémie? Ako sa vám podarilo poradiť si so súčasnou situáciou? Prosím, podeľte sa o svoje príbehy.
Dúfame, že tieto príbehy pomôžu zlepšiť naše znalosti o ochrane tradícií či živého dedičstva v kontexte prebiehajúcej pandémie. Mohli by inšpirovať ďalších, aby sme sa učili jeden od druhého a zdieľali svoje skúsenosti. Vybrané príklady by sme radi zdieľali na našej webovej stránke i webovej stránke UNESCO Dohovoru o ochrane nehmotného kultúrneho dedičstva.
E-mailová adresa nebude zverejnená, slúži na kontaktovanie kvôli ďalším doplňujúcim informáciám.
Ďakujeme za váš čas, na vaše prípadné otázky radi odpovieme na adrese:
tlk@sluk.sk
Email address *
1. Meno/Organizácia *
2. Ako súčasná situácia ovplyvnila oblasť tradičnej ľudovej kultúry, ktorej sa venujete? *
3. Ako vy alebo vaša komunita využívate tradície či živé dedičstvo na zvládnutie súčasnej situácie? *
4. Môžete uviesť konkrétne príklady? *
5. Sem môžete vložiť príslušné odkazy na web stránky s obrázkami, videami alebo odkazy na stiahnutie zásielky (foto/video) z úložiska. Obrázky a videá môžete poslať aj prostredníctvom úložiska úschovna.cz (https://www.uschovna.cz/sk/poslat-zasilku) - do riadku "komu: emaily príjemcov" zadajte našu adresu tlk@sluk.sk prípadne použite iné úložisko. V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať na tlk@sluk.sk radi vám pomôžeme.
6. Súhlasíte s tým, aby sa tieto informácie zdieľali na webovej stránke CTĽK či UNESCO stránke Dohovoru 2003? *
7. Máte nejaké ďalšie pripomienky / nápady / návrhy, ako pomôcť chrániť tradície či živé dedičstvo v súvislosti s pandémiou COVID-19?
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy