ASTROPSYCHOLOGICKÁ SOBOTA s Petrem Lisým / Terezkou a Lucií
Sobota 8.června 2019 / Dobroslavice

10:00 - 12:00 Archetypy v horoskopu - přednáška a úvod

15:00 - 18:00 Lidská duše v zrcadle filmu - seminář s promítáním

12:00 - 15:00 Relax / polední pauza na oběd / procházka lesoparkem stezkou ke studánce

13:30 - 14:30 Ashtanga jóga a cvičení v parku s Terezkou Gorčicovou

Cena : 1550 Kč včetně DPH / platba na účet 2624926329/0800 / registrace do 31.5. 2019
Co se dozvím a prožiju ?
> Inspirující sobotu s vesmírnými souvislostmi a nadhledem
> V čem spočívá podstata astrologie
> Jak vypadá archetypická struktura lidské duše
> Jak archetypová astrologie slouží vlastnímu sebepoznání
> Jaká je podstata astrologického spojení archetypů Venuše a Pluta
> Jak učinit ze sledování filmů cestu vědomého sebepoznání
> Nabytí širšího porozumění dynamice lidské duše a vztahů
> Porozumění svému životnímu příběhu a jak být jeho vědomějším spolutvůrcem
> Příležitost odpočinout si a nečerpat energii v klidném prostředí Dobroslavic
Registrovat se můžete zde:
Podmínkou dokončení registrace je odeslání platby ve výši 1550 Kč včetně DPH za osobu na číslo účtu 2624926329/0800. Jako variabilní symbol uveďte Vaše jméno a příjmení. Po dohodě s organizátorem, je možná platba na místě v hotovosti. Tuto informaci prosím uveďte do Poznámky/komentář.
Jméno a příjmení *
Počet přihlášených osob *
Telefon *
E-mail *
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Clear selection
Co je obsahem a cílem?
Archetypy v horoskopu / dopolední přednáška

Duševní prostor každého z nás obývají archetypické vnitřní postavy - Král, Matka, Milenka, Bojovník, Kejklíř, Moudrý stařec a další. Symbolická řeč astrologie představuje jedinečný nástroj, jak těmto osobnostem více porozumět a přiblížit se jim. Horoskop narození lze chápat jako mapu, která popisuje charakter a zabarvení našich základních životních energií a vzájemné vztahy mezi nimi. Získáme-li vhled do těchto vztahů, můžeme lépe porozumět svému životnímu příběhu a stát se jeho vědomějším spolutvůrcem. Astrologické tranzity, zejména transpersonálních planet Uran, Neptun a Pluto, pak nabízejí hlubší vhled do aktuální dynamiky našeho života na individuální i kolektivní úrovni. Psychologická a archetypová astrologie se opírá o přístup světoznámých duchovně orientovaných psychiatrů Carla Gustava Junga a Stanislava Grofa.

Lidská duše v zrcadle filmu / odpolední seminář a promítání

V antickém Řecku představovalo sledování divadla jeden z nejdůležitějších terapeutických prostředků, jehož prostřednictvím nemocný harmonizoval vztahy ve svém nitru. V moderní době, kdy jsme my všichni nemocní ztrátou smyslu pro duchovní rozměr existence, převzal léčebnou roli divadla film. Pokud nějaký film zdařile zobrazuje archetypické téma, jež rezonuje s hlubinnými obsahy naší duše, jeho sledování nám přináší očistný, katarzní zážitek. Filmové postavy a příběhy zároveň představují neocenitelné zrcadlo, jehož pomocí můžeme zahlédnout jednotlivé archetypické vnitřní postavy. Komplexní sadu takových archetypů představuje symbolika astrologie, zejména v podobě planet a znamení. V rámci semináře si představíme tematiku archetypické kombinace Venuše – Pluto. Její umělecké ztvárnění si budeme ilustrovat sledováním ukázek několika filmových scén, a to konkrétně z filmu „Královna Margot“ a filmografie herečky Asie Argento. Cílem semináře bude pokusit se účastníky inspirovat k tomu, aby začali na filmy pohlížet z naznačené hlubinné perspektivy.
Kdo je Petr Lisý a čím se liší ?
Mgr. Petr Lisý (1979) vystudoval andragogiku na FF UK v Praze a dvouletý kurs psychologické astrologie u jungovského filosofa Rudolfa Starého. Následně absolvoval pětiletý výcvik v psychoterapeutické metodě Biosyntéza. Poskytuje astrologické poradenství formou osobních konzultací a ve svém oboru působí jako lektor přednášek, vedoucí vzdělávacích kurzů a autor odborných textů. Práci prezentoval například na České transpersonální konferenci ČTK 2016 a Mezinárodní transpersonální konferenci ITC 2017 v Praze, kde působil také jako člen organizačního týmu. V roce 2017 publikoval v nakladatelství Carpe Momentum knihu „Archetypová astrologie: vývoj astropsychologie od C. G. Junga k S. Grofovi“. V současnosti připravuje k vydání knihu „Lidská duše v zrcadle filmu“. Překládá z angličtiny; do češtiny přeložil mj. knihy od autorů jako Stanislav Grof, Ervin László či Jeho Svatost dalajlama. Je členem české sekce Budapešťského klubu, mezinárodní iniciativy za udržitelnou budoucnost. Jeho duchovní cesta se opírá o meditační praxi dzogčhenu, založenou na vzácných instrukcích a naukách Namkhai Norbu Rinpočheho. Ve volném čase je také dlouholetým nadšeným příznivcem spontánního vědomého tance.

" Kladu zvláštní důraz na psychologické porozumění, v čemž mi pomáhá mé psychoterapeutické vzdělání. Vedle nezbytného penza astrologických znalosti disponuji i nadstandardním přehledem v oblasti obecné kultury. Ve svém pojetí kombinuji hermetické principy Rudolfa Starého s archetypovou psychologií C. G. Junga a transpersonální psychologií Stanislava Grofa. V případě semináře Lidská duše v zrcadle filmu se jedná se o dosti originální pojetí - inovativní aktivitu, které se soustavně téměř nikdo nevěnuje." dodává a srdečně zve Petr.
Přednáška Archetypová kosmologie Petra Lisého / Praha 2016
Možnost osobní konzultace
Horoskop narození je mapou osobnosti, symbolickým zápisem rozložení vnitřních energií. Popisuje klíčová životní témata jedince a obecné mantinely jeho osobního příběhu. Cílem konzultace je zjistit, nakolik si je klient tohoto svého vnitřního zadání vědom a nakolik je s ním v souladu, zprostředkovat mu hlubší vhled do vlastní osobnosti a podpořit tak jeho sebepoznání a sebepřijetí. Součástí konzultace může být i přihlédnutí k aktuální životní fázi klienta, kterou v astrologii naznačují horoskopy tzv. tranzitů a progresí.

V rámci Petrovy návštěvy se nabízejí 4 termíny konzultace:
> pátek 7.6. / 16:00 - 18:00 hod 19:00 -21:00 hod
> neděle 9.6. / 9:00 - 11:00 hod 13:00 - 15:00 hod

Pro výpočet horoskopu je potřeba znát přesný čas, datum a místo svého narození. Výklad probíhá formou osobního sezení, které trvá zhruba 2 hodiny a jeho cena je 1500 Kč. Přihlásit se můžete předem, stejně jako poskytnout údaje pro výpočet horoskopu. V případě zájmu uveďte do Poznámka / komentář / datum narození. Je důležité zformulovat záměr a upřesnit svou zakázku - Proč jste se rozhodl/a si konzultaci objednat, co od ní očekáváte, s řešením jakých témat by Vám měla pomoci?

Bližší informace: http://www.osobni-horoskop.cz/
Kontaktní e-mail mimo uvedené termíny: lisy.astrolog@gmail.com
Poznámka / komentář / datum narození
Organizace a informace
Akce se koná v kulturním domě v Dobroslavicích, ulice Slezská vedle Obecního úřadu Dobroslavice. Parkování mezi oběma budovami. Spojení autobusová linka 75 mezi Hlučínem a Porubou / https://www.kodis.cz/data/automat/075.pdf

V ceně je zahrnuto občerstvení, ale není zahrnut oběd. Během pauzy od 12:00 do 15:00 hod jsme záměrně vytvořili také prostor k odpočinku, dýchání a pohybu!

Doporučujeme:
> Zacvičit si 13:30 - 14:30 venku v parku s Terezkou Gorčicovou Ashtanga jógu / https://www.facebook.com/tereza.gorcicova.9
> Dát si něco dobrého na oběd v Kuželně ( doporučujeme specialitu Bramboráčkový mls s tvarůžkama): https://pizzerie-club-kuzelna.webnode.cz/ nebo Kovárně či klasiku v Zámecké restauraci (všechno v bezprostřední blízkosti )
> Projít se okolím, lesoparkem ke studánce nebo nově osázenou alejí až do Děhylova: https://www.tipykamnavylet.cz/naucna-stezka-z-dobroslavic-do-dehylova-vstup-zdarma-2801#p3013
> Dozvědět se více o práci, publikacích a knihách Petra
> Probrat důležité souvislosti a sdílet v dobroslavickém kruhu !

Lucie Houthoofdtová
Kontakt: 736 614 438 / lucie@houthoofdtova.cz / www.houthoofdtova.cz
Děkujeme a těšíme se na Vás! Lucie & Terezka & Petr
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy