Araştırmacı Başvuru Formu
sosyalbilimler.org'da temelde iki pozisyon bulunmaktadır: editörlük ve çevirmenlik. Araştırmacı bu çalışma alanlarının dışında direkt olarak genel yayın yönetmeni ve yayın koordinatörünün belirlediği alanlara yönelik çalışmalar hazırlayan bir pozisyon konumundadır. Araştırmacı, kendisine belirtilen konularda belirli bir süre içerisinde araştırmalar yapacak, bulgu ve gözlemlerinden oluşan bir rapor hazırlayacaktır.

Aşağıda yer alan bilgiler yalnızca genel yayın yönetmeni ve yayın koordinatörü tarafından görüntülenecek olup gizli tutulacak olan kişisel bilgileriniz araştırmacı pozisyonunun amaçları dışında kullanılmayacak ve üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

Eğitimi itibarıyla lise ve altında yer alanlar ile akıllı telefon kullanmayanlar söz konusu pozisyona başvuramazlar.

sosyalbilimler.org’un, yayın hayatına devam edebilmesi için gerekli olan tüm harcamalar, sitenin kurucuları tarafından karşılanmaktadır. Araştırmacı pozisyonu da sosyalbilimler.org'daki diğer pozisyonlar gibi gönüllülük esasına göre yürümektedir ve verilen emek karşılığında herhangi bir ücret -maalesef- verilemeyecektir.

Adınız ve Soyadınız *
Your answer
Doğum Tarihiniz *
MM
/
DD
/
YYYY
Cinsiyetiniz *
E-Posta Adresiniz *
Mutlaka aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresi yazınız. İletişimde kullanılacak telefon yolundan sonraki en önemli yol.
Your answer
GSM Numaranız *
Özellikle WhatsApp üzerinden ses kaydı yoluyla irtibatlar noktasında kullanılacaktır.
Your answer
Sosyal Medya Hesabınız *
Aktif olarak kullanılan Facebook / Twitter / Instagram / YouTube hesaplarından birini link şeklinde yazınız. Örnek: facebook.com/sosbilorg Bunların dışında kullandığınız bir sosyal medya hesabınız varsa yazabilirsiniz. Sosyal medya hesabı kullanmayan adaylar "Kullanmıyorum" diye yanıt verebilir.
Your answer
Telefon ve Bilgisayar Markası *
Kullanmış olduğunuz akıllı telefon ile bilgisayar markası ve modelini belirtiniz.
Your answer
Sık Kullandığınız Telefon Uygulaması *
Sosyal medya ve haberleşme uygulamaları dışında akıllı telefonunuzda sıklıkla kullandığınız üç uygulamayı beğeni sırasına göre yazınız. Facebook, Twitter, Instagram, Shazam, YouTube, WhatsApp, Tumblr gibi programlar kabul edilmeyecektir. Akıllı telefon kullanmayanlar söz konusu pozisyona başvuramazlar.
Your answer
Devam Etmekte Olduğunuz / Mezun Olduğunuz Üniversiteler ve Bölümler *
Lisans, yüksek lisans, doktora, ikinci üniversite, açık öğretim fakültesi dahil tüm üniversitelerin yazılması tercihlerimizi kolaylaştırılacaktır. Eğitimi itibarıyla lise ve altında yer alanlar söz konusu pozisyona başvuramazlar.
Your answer
Varsa Mesleğiniz
"Öğrenci" diye bir meslek yoktur.
Your answer
Kendinizi Anlatın... *
Doğum yeriniz, memleketiniz, medeni durumunuz ve kronolojiye tabi bilgileriniz bizi İLGİLENDİRMİYOR!
Your answer
Üç Sene Sonra Bugünden Farklı Olarak Neler Yapıyor Olursunuz? *
Your answer
En Son Hangi Romanı Okudunuz? *
Yazar Adı, Eser Adı, Yayınevi şeklindeki sıralamaya uyarak yazınız.
Your answer
Alanınız ile İlgili En Son Hangi Kitabı Okudunuz? *
Yazar Adı, Eser Adı, Yayınevi şeklindeki sıralamaya uyarak yazınız.
Your answer
Takip Ettiğiniz Dergi ve İnternet Siteleri *
Kültür sanat, aktüel, edebiyat, politika vb. alanlarda düzenli olarak takip ettiğiniz 2 adet basılı dergi ve 3 adet internet sitesini belirtiniz.
Your answer
Varsa Takip Ettiğiniz Podcast / Radyo Programı
Your answer
Fikir Dünyanızı Etkileyen İsimler *
Bir yerli bir de yabancı olmak üzere iki yazar, düşünür, ressam, müzisyen, entelektüel ismi yazınız ve sizi ne gibi açılardan etkilediğini mutlaka belirtiniz. Yalnızca isim yazanların formu geçersiz sayılacaktır.
Your answer
Yaşadığınız Şehre Dair... *
Yaşadığınız şehirdeki (üniversitenin veya aileniniz kaldığı yer) üç kitabevi (kitapçı, sahaf, kitap cafe vs.) adını ve bir think-tank (düşünce kuruluşu) adını şehir ismi ile birlikte belirtiniz.
Your answer
En Son Katıldığınız Atölye? *
Atölyeyi Düzenleyen Kuruluş - Atölye Konusu bilgisi mutlaka verilmelidir. Atölye sırasındaki konuşmacılardan bir veya birkaçının ismini vermeniz tercihlerimizde
Your answer
Düşünce Kuruluşları *
Türkiye çapında bildiğiniz beş think-tank (düşünce kuruluşu) adını yazınız.
Your answer
Türkçeye Hakimiyetiniz... *
Şu cümlelerde imla, dil ve anlatım bozukluklukları bakımında hata olduğunu düşündüğünüz yerleri belirtiniz: (1) Türkiye’de birçok göl kuraklık tehlikesi yaşıyor. (2) Politika konusunda gençleri azımsamak doğru değildir. (3) Onun bize yaptığı iyiliklere hep göz yumduk. (4) Bari hiç olmazsa sen yanımızda kal. (5) Eski Yunan tanrıları, müzik dünyasının ilahı.
Your answer
Size Neyi Çağrıştırıyor? *
Şu kelimelerin HER BİRİNİN size neler çağrıştırdığını TEK kelime ile ifade ediniz. (1) Kalem (2) Sponsor (3) Girişimci (4) Distopya (5) Ekol (6) Rapor (7) Power Point (8) Kuluçka (9) 7/24 (10) Atölye
Your answer
Son *
Hollywood filmi gibi gözünüzde canlandırın. Tüm insanlığın kurtuluşunu sağlayan bir ilacın / keşfin mucidi oldunuz. Tüm dünya ülkeleri canlı yayında sizi izleyecek. Kürsüye çıktınız. İlk cümleniz ne olurdu?
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service