Navigace zrakově postižených při přestupování v hromadné dopravě
V Navigačním centru SONS zvažujeme realizaci nového projektu, který by měl zrakově postiženým usnadnit samostatné cestování. Účel nové služby by byl prostý – poskytnout všem zrakově postiženým uživatelům stručný a jasný textový popis, jak se i na složitém přestupním místě dostat z jednoho spoje na druhý.
Plánujeme připravit online službu, která bude přestupní itineráře pro zrakově postižené generovat. Službu zpřístupníme provozovatelům všech běžných aplikací pro vyhledávání v jízdních řádech. U těch, kteří ji implementují, se potom po vyhledání spojení kromě běžných informací o spojích dostanete i k popisu cesty na přestupu od jednoho spoje k druhému. Už nyní je předběžně domluvená realizace zobrazování popisu cesty v jedné z populárních mobilních aplikací pro vyhledávání spojení.
Rádi bychom ale znali váš názor na užitečnost služby, která by měla zrakově postiženým poskytovat textový popis cesty při přestupech mezi spoji.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Pomohlo by vám při přestupování mezi prostředky hromadné dopravy na méně známých místech, kdybyste v mobilní aplikaci, případně i jinými způsoby mohli získat jednoduchý textový popis přestupu, který by byl vytvořen s ohledem na osoby se zrakovým postižením?
Clear selection
Pokud byste měli při přestupování mezi dopravními prostředky k dispozici jednoduchý textový popis přestupu, který by byl vytvořen s ohledem na osoby se zrakovým postižením, umožnilo by vám to samostatnější cestování i přes místa, která znáte méně nebo neznáte vůbec?
Clear selection
Jaké aplikace používáte pro vyhledávání informací o dopravních spojeních?
Váš případný slovní komentář k uvažované službě:
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Honza Šnyrych. Report Abuse