Arvamusfestival 2019 aruteluidee esitamine
Seitsmenda Arvamusfestivali juhtmõte on tulevik. Programmi on eriti oodatud arutelud, mis ühel või teisel moel valmistavad ette tulevikuks ning tõstatavad küsimusi, millele vastuseid veel pole. Lisaks aruteludele on ideekorjesse oodatud ka muud kaasavad formaadid (nt töötoad, aktsioonid, rännakud vmt), mis olulist teemat põneva nurga alt avavad. Arutelud valitakse kavva avaliku ideekorje kaudu, mis kestab 31. jaanuarini. Iga idee palume ideekorjesse esitada eraldi. Ideekorjesse laekunud arutelusid hindab Arvamusfestivali 10-liikmeline eestvedajate tiim. Iga arutelu hinnatakse neljas kategoorias (põhjendus, eesmärk, aruteluvorm, osalejate mitmekesisus) ning tulemuste pinnalt moodustub arutelude edetabel.
Arvamusfestivali ideekorjes osaleja meelespea
- Iga organisatsioon või eraisik võib esitada mitu ideed, aga programmi kõik ei mahu. Ideekorjes saavad paremad hinded need arutelud, millel on selge põhjendus ja eesmärk, seda toetav aruteluvorm ning mitmekesine osalejate koosseis.
- Praegu ootame aruteluideid. Arutelude jaotumise arutelualade vahel pakub välja Arvamusfestivali meeskond.
- Tervikliku aruteluala kontseptsiooni esitamise puhul soovitame leida koostööpartnerid juba ideekorje ajal. Ühe ala arutelude ideed palume sisestada ükshaaval ning pealkirja juurde märkida ala pakutav nimi. Hindame eraldi nii arutelude ideid kui ka kogu ala kontseptsiooni ning võimalusel hoiame tugevat tervikut.
- Oled valmis oma teemal ise arutelu korraldama ja tegema koostööd teiste sama ala arutelukorraldajatega. Arutelualaga seotud kulud (nt telk, tehnika, kujundus, transport jms) katavad idee esitajad ehk aruteluala korraldajad ühiselt just nii nagu omavahel kokku lepite.
- Arvamusfestivalil tutvustab organisatsioon end arutelu sisu ja atraktiivsuse, mitte oma logo suuruse kaudu.
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service