Zaproszenie na warsztaty fokusowe
Zapraszamy na warsztaty fokusowe, które odbędą się w ramach prac nad "Strategią Kultury Gorzowa Wielkopolskiego 2022-2030".
Poniżej znajdują się informacje dotyczące warsztatów dla odbiorców działań kulturalnych - osób, które aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta oraz partnerów kultury - przedstawicieli mediów, biznesu, środowiska akademickiego.

Aby zapisać się na warsztaty, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami i wypełnienie formularza. Udział w warsztatach zostanie potwierdzony mailem.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Informacje praktyczne
data: 10.09.2021
godziny: 15:00 - 19:00
czas trwania: 4h
maksymalna ilość uczestników: 12 osób

Dla kogo?
Warsztaty fokusowe przeznaczone są dla: odbiorców działań kulturalnych - osób, które aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta oraz partnerów kultury - przedstawicieli mediów, biznesu, środowiska akademickiego.
Cel spotkania
Celem warsztatów fokusowych jest zebranie informacji od przedstawicieli środowisk kultury, mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego oraz pozostałych interesariuszy Strategii Kultury Gorzowa Wielkopolskiego 2022-2030. Zbieramy informacje związane m.in. z:
- stanem obecnym sektora kultury w Gorzowie Wielkopolskim,
- potrzebami rozwojowymi organizacji sektora kultury,
- wskazaniem szans i zagrożeń dla rozwoju sektora na najbliższe lata oraz możliwych kierunków rozwoju,
- potrzebami i oczekiwaniami odbiorców działań kulturalnych.

Zebrane informacje posłużą do opracowania dokumentu "Strategia Kultury Gorzowa Wielkopolskiego 2022-2030".
O pracach nad Strategią Kultury Gorzowa Wielkopolskiego 2022-2030
W lipcu 2021 rozpoczęły się prace nad nową Strategią Kultury dla Gorzowa Wielkopolskiego, które sfinalizowane zostaną w grudniu 2021 roku. Za proces przygotowania strategii odpowiedzialny jest zespół badawczy złożony z ekspertów, mających wieloletnie doświadczenie pracy w instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele NU Foundation i badacze z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  

Prace nad strategią mają charakter partycypacyjny, a ich częścią są warsztaty fokusowe, do udziału w których zaproszeni zostali przedstawiciele gorzowskiego sektora kultury oraz odbiorcy działań. Celem powstającego opracowania jest zbadanie stanu i pokazanie potencjału kultury w Gorzowie, a także wyznaczenie kierunków jej rozwoju na lata 2022-2030.  

Strategia   opracowana zostanie przez zespół w składzie: dr Piotr Firych, Mikołaj Maciejewski, dr Marcin Poprawski i dr Agata Wittchen-Barełkowska, we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Informacje dotyczące   prac nad strategią, spotkań warsztatowych/ fokusów i konsultacji społecznych będą publikowane na stronie Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Informacje o członkach zespołu badawczego można znaleźć na stronach nufoundation.pl, rok.amu.edu.pl oraz connectingaudiences.pl.
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy