אקולוגיה
לפניכם שאלות בנושא יחסי גומלין בטבע. ענו עליהן. למידה מהנה! כתב וערך: שלומי אברהם.
שם+משפחה *
Your answer
1. בתמונה שלפניכם ניתן לראות קבוצת יונים שעטה על לחם. איזה סוג יחסי גומלין מתואר כאן לדעתך? כיצד בא לידי ביטוי כאן עיקרון הברירה הטבעית?
*
Your answer
2. בתמונה שלפניכם מתוארים יחסי גומלין. א. בין מי למי? ב. האם זו דוגמא לתחרות ניצול או תחרות הפרעה?
*
Your answer
3. יחסי הגומלין בתמונה בשאלה 2, הם דוגמא ל: *
4. צפו בסרטון שלפניכם. איזה סוג של יחסי גומלין מתקיים בין הדבורה לצמחים? הסבירו איך הקשר עוזר או מזיק לכל אחד מהאורגניזמים.
*
Your answer
5. גידלו שמרים בכלי ובו תנאים מתאימים (תמיסת סוכר, טמפרטורה נוחה וכדומה).לאחר שבוע הוסיפו לכלי כמות קטנה של סנדליות, ושמרו על תנאים קבועים בכלי. בעקומות שלפניכם רואים את השינויים בגודל האוכלוסייה בכלי במהלך 16 ימים. איזה יחסי גומלין מתוארים בגרף זה? הסבירו והציגו נתונים מתוך הגרף שתומכים בהסברכם.
*
Your answer
6. למה משתמש הנחש בארס שלו? איזו התאמה זו?
*
7. אילו יחסי גומלין מתוארים בתמונה שלפניכם? יש הטוענים שתופעה זו הינה שלילית. הביעו דעתכם בנושא.
*
Your answer
8. בגרפים שלפניכם, עקומות א' ו-ב' מתארות את השינויים בגודל אוכלוסיות של יצורים ממינים א ו-ב, החיים בנפרד. העקומה הימנית, מתארת את השינויים הצפויים בגודל אוכלוסיותיהם כאשר הם חיים יחד באותו בית גידול, בהשוואה למצב שבו הם חיים בנפרד. אילו יחסי גומלין מתוארים באמצעות גרפים אלו? הסבירו.
*
Your answer
9. קיים סוג של יחסי גומלין, המבוסס על תלות אורגניזם אחד באורגניזם אחר, אשר חי בתוכו או עליו, ניזון ממנו ונהנה מסביבת חיים נוחה ומוגנת. איזה יחסי גומלין מדובר? הביאו 2 דוגמאות ליחסי גומלין אלו. *
Your answer
10. אפיפיטים, צמח נפוץ בג'ונגלים, גדלים על צמחים אחרים אך אינם מזיקים להם. אורַח חייהם המיוחד מאפשר להם להגיע אל האור מבלי לגדול בקרקע, ובעזרת שורשי אוויר מיוחדים הם קולטים את המים מהאוויר הלח שסביבם. את המלחים הם קולטים מאבק ומעפר המצטבר בחריצים שבקליפות העצים. איזה יחסי גומלין מסוג חיי שיתוף (סימביוזה) מתוארים כאן?
*
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy