2 червня ми традиційно відкриємо Літню програму резиденцій на честь дня народження наймолодшого героя Небесної Сотні – Назарія Войтовича, ім’я якого носить наш центр. Ми разом будемо тренувати власні професійні мистецькі м’язи у проектах про важливе.
Про минулі програми дивіться за посиланням:
https://nvair.art/programi/ ДОВІДКА! Резиденція заснована ГО Конгрес Активістів Культури та ГО Родина Героїв Небесної Сотні, як проект вшанування імені наймолодшого Героя Небесної Сотні, цим проектом ми практикуємо унікальний спосіб комеморації. У процесі ми вивчаємо біографію Назарія, здебільшого з вуст його родичів та односельчан, де він народився і де знаходиться наша резиденція. За своїх 17 років він усіх дивував ерудицією, яку він набував завдяки підтримці батьків. Кажуть, що у молодшій школі вже вивчав енциклопедію про Космос і частенько розповідав про цікаві факти старшокласникам. Захоплювався історією і прагнув розквіту країни, не міг змиритись з недалекоглядністю людей. Мріяв стати художником, піти шляхом свого батька, мабуть, бачив у цьому свободу та можливість говорити про важливе.
«Відповідальність і свобода» - саме про ці філософські проблеми ми будемо говорити мовою мистецтва. Чи існує об’єктивна реальність, чи є у нас еталон, до якого можемо прирівняти суб’єктивну думку, відчуття, поведінку. Чи ми «відповідальні за свободу», чи маємо «волю бути відповідальними», чи ми «здатні усвідомити власну свободу» і чи взагалі актуальні ці питання у сучасному скептичному конформістично-персоніфікованому інформаційному світі. Чорне чи біле, а може 300 тисяч відтінків, яке здатне розрізнити наше око і є єдино істинними.
Сьогодні про завтра. Цього року хочемо говорити про відповідальне використання, про глобальні зміни та наші роздуми про нові старі явища та речі. Що ми думаємо про відповідальність у стосунках, у соціумі, у глобальній спільноті людей, чому нам потрібен Марс, чи навіщо ми йому, про мінімалізм, який вивільняє творчу енергію. Куди ми прямуємо у футуристичне Чорне Дзеркало, Пандору чи може нас чекає Пташиний Короб. Чи можемо ми спроектувати іншу реальність у безмежному квантовому світі, поза невтішними проекціями засобів масової комунікації та кіноіндустрії.
Щоб не було так складно ми найчастіше покладаємося на інших, приміряючи та долучаючи власні цінності та принципи у потік. Так з’являються спільноти. Але у спільнотах це питання стає ще критичнішим, бо ми один від одного ближче. Багато явищ випливають з цієї мірки суспільства – спільнота. Тож запрошуємо приєднуватись для мисленнєвої практики та творчості.
До участі запрошуємо молодих митців візуальних медіумів – графіка, живопис, кераміка, фотографія, інсталяція – котрі у своїй практиці займаються дослідженнями, екологічними та філософськими темами про майбутнє, планують червень провести у творчості та бажають зануритись у спільноту однодумців чи подискутувати з різнодумцями, подихати свіжим повітрям серед полів у Травневому – селі трав та сили.
Наш програма пропонує:
Проживання у спільних 2-х та 4-місних кімнатах
Спільну вітальню та кухню (електроплита, термопод, холодильник) у дворі є мангал
Спільний санвузол з гарячою водою, пральний автомат
Поживні обіди та продукти для приготування спільних вечерь.
Робочий простір з вільним доступом в Інтернет:
1 – майстерня – довільного призначення, мольберти, стільці, столи.
2 – майстерня – графічна, наявний прес для ручного друку з валом 400 мм, стільці, столи
3 – майстерня – керамічна, є електрична піч об’ємом 40х40х40, гончарне коло, 2 турнетки, столи, стільці.
4 – двір – це простір для вільного використання
Забезпечення матеріалами для роботи, за умови визначення їх до початку програми.
Кураторська підтримка.
Від резидента ми очікуємо:
2 тижні перебування у резиденції.
Участь у публічній презентації 2 червня у форматі «Artists Talks»
1 публічна подія, заохочуємо майстер-класи для діток та дорослих.
Підтримка затишку та чистоти у спільному просторі, ми спільно будемо проживати як в дома, без обслуговуючого персоналу)
Участь у спільних активностях та підтримка комунікації між резидентами та з місцевими жителями, це будуть наші сусіди)
Підготовка роботи чи серії робіт готових до експонування на завершення проекту.
Участь у відкритті виставки у галереї «Збаразького Замку», що є частиною Національного Заповідника «Замки Тернопілля». Плануємо презентацію у Києві.
Щоб подати заявку на участь заповніть будь ласка коротку аплікаційну форму, та прикріпіть посилання з правом доступу на Гугл Диск чи на файлообмінник (УВАГА! Перевірте чи файли будуть зберігатись НЕ МЕНШЕ 3-х тижнів) з наступними документами у форматі PDF:
•
CV (творчу біографію),
•
портфоліо з максимум 10 роботами чи проектами, або вкласти посилання в аплікаційну форму на свій сайт
•
мотиваційний лист (розкажіть чому вас зацікавила програма).
Таймінг проекту:
16.04.2019 – 1.05.2019 – очікуємо заявки на конкурс
10.05.2019 – оголошуємо результат конкурсу
Починаючи з 15.05.2019 – консультації з митцями для уточнення програми.
1.06.2019 – заїзд у Резиденцію. С.Травневе, Заразького р-н, Тернопільська область.
2.06.2019 – відкриття програми – знайомство з громадою, презентації від резидентів.
3.06.2019 – 13.06.2019 – робота над проектами, екскурсії, публічні події.
14.06.2019 – підготовка експозиції.
15.06.2019 – відкриття виставки.
15.06.2019 – 16.06.2019 – виїзд