I Forum Herstoryczne w Lublinie - zgłoszenie
Fundacja HerStory ma zaszczyt zaprosić na I Forum Herstoryczne, które odbędzie się w Lublinie 27-28.05.2017.

Herstoria to perspektywa włączająca opowieści kobiet do równoważnej narracji historycznej. Polega na poszukiwaniu zapomnianych i przemilczanych w dziejach kobiet, ich dokonań, zasług, życia codziennego i przywróceniu ich powszechnej pamięci.

Celem I Forum Herstorycznego jest popularyzacja wiedzy dotyczącej herstorii, wymiana doświadczeń i wzajemna inspiracja. Chciałybyśmy/chciellibyśmy wspólnie zastanowić się nad metodami pracy z zapomnianymi biografiami kobiet, odzyskiwaniem narracji herstorycznych oraz porozmawiać o mechanizmach kulturowych, które prowadzą do wykluczenia kobiet z historii, zatarcia ich obecności i dokonań. Forum będzie również okazją do opowiedzenia zebranych/odzyskanych herstorii: miejskich, indywidualnych, rodzinnych, wojennych.

I Forum Herstoryczne odbywa się w ramach projektu “Lubelskie herstorie – zbiory otwarte, zbiory dla wszystkich. Utrwalenie dorobku herstorycznego miasta w ramach rocznicy 700-lecia nadania praw miejskich dla Lublina", który jest kontynuacją i rozwojem Lubelskich Szlaków Herstorycznych. Organizatorką wydarzenia i autorką projektu jest Fundacja HerStory. Wydarzenie będzie miało charakter miało charakter otwarty i bezpłatny, wystąpieniom będą towarzyszyć spacery herstoryczne trasami przygotowanymi w ramach działań zespołu Fundacji i Lubelskich Szlaków Herstorycznych. Drugiego dnia nastąpi podsumowanie dotychczasowych działań Lubelskich Szlaków Herstorycznych, inauguracja Lubelskiego Archiwum Herstoryczne oraz prezentacja pierwszej lubelskiej publikacji herstorycznej.

Zapraszamy do włączenia się w uczestnictwo w Forum i przygotowanie 30-minutowego wystąpienia poświęconego szeroko pojętemu tematowi herstorii. Lista zagadnień jest bardzo szeroka. Podajemy kilka przykładowych, mając nadzieję, że przyszłe uczestniczki oraz uczestnicy zechcą ją wzbogacić o własne propozycje: metodologia herstorii, herstoria rodzinna, wojenna, miejska, indywidualna, stan badań nad perspektywą herstoryczną, kulturowe aspekty opowiadania o przeszłości.

Do udziału w Forum w roli prelegentki/prelegenta zapraszamy specjalistki i specjalistów, osoby zainteresowane tematem z różnych dziedzin. Prosimy o wypełnienie poniższego formularza.
Na zgłoszenia czekamy do 20 kwietnia 2017r.
Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i akceptacji wystąpienia zostanie wysłane do 30 kwietnia 2017 r. drogą mailową.
Zgłoszenie nie jest równoznaczne z akceptacją wystąpienia - Fundacja HerStory zastrzega sobie prawo do wyboru wystąpień.

Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres: forumherstoryczne2017@gmail.com

Imię i Nazwisko *
Your answer
Adres mailowy *
Your answer
Numer telefonu *
Your answer
Miasto *
Your answer
Organizacja/Grupa Nieformalna/Instytucja
Your answer
Kilka słów o sobie... *
Your answer
Charakter wystąpienia *
Tytuł/Temat wystąpienia *
Your answer
Krótki opis tematyki wystąpienia (abstrakt) *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms