[MiniKurs Java] Stream i Optional API w Java - pytanie o opinie
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł zrealizowania serii kursów video. Jednak mój pomysł trochę odbiega od kursów, które do tej pory widziałem i nawet po zrobieniu małego rekonesansu nie widziałem nigdzie niczego podobnego.

Chcę wypuścić serię mini kursów dotyczących języka Java. Każdy kurs obejmował by jedno konkretne zagadnienie języka. Głównym celem kursu jest nauczyć danego zagadnienia na tyle dobrze, żeby można było w pełni świadomie i w stopniu zaawansowanym posługiwać się nim w codziennej pracy, jak również móc popisać się ponad przeciętną wiedzą podczas rozmów i zadań rekrutacyjnych. Kurs z założenia poruszy zagadnienie w 2-3 poziomach. Od powierzchownego, które zaznajomi kursanta z podstawowymi zagadnieniami, na tyle, żeby wiedział, że istnieją i kiedy najczęściej można ich użyć, przed przyjrzenie się alternatywom, ich zaletom i wadom, aż po zagłębienie się w ich wewnętrzne działanie oraz kwestie wydajnościowe czy samodzielne rozszerzanie. Dzięki temu kurs nada się zarówno dla osób, które dopiero co zakończyły podstawową edukację z Javy i chcą pogłębić swoją wiedzę, jak również doświadczonym programistą chcącym zwiększyć swoją atrakcyjność w obecnej pracy lub lepiej przygotować się do przyszłych rozmów rekrutacyjnych.

Kursy nie będą zawierały tylko i wyłącznie teorii. Wręcz przeciwnie - chcę skupić się na praktyce, tak jak robiłem to zawsze na szkoleniach stacjonarnych. Napiszemy dużo testów potwierdzających działanie pewnych mechanizmów, obalających nieprawidłowe odpowiedzi na pytania, rozwiążemy kilka zadań rekrutacyjnych czy zagłębimy się w kod źródłowy klas wbudowanych w JDK. Będziemy korzystać z JDK11, jednak znając realia i wiedząc, że nie rzadko obowiązującą wersją jest JDK8, będę w lekcjach zaznaczał mechanizmy, które są dostępne tylko w JDK powyżej 8.

Postanowiłem, że na pierwszy ogień pójdzie temat elementów funkcyjnych języka Java, głównie Stream i Optional oraz tematów pobocznych jak wyrażenia lambda czy referencje do metod. Omówię je tam w sposób praktyczny i zaserwuje dawkę wiedzy, która pozwoli Ci lepiej korzystać z nich w obecnej pracy. Wyjaśnię dokładnie najczęściej pojawiające się pytania rekrutacyjne na przeróżnych poziomach trudności i szczegółowości. Wszystko to chciałbym również sprzedać w rozsądnej cenie! Stąd też bardzo zależy mi na Twoim głosie w tej ankiecie.

TROCHĘ O MNIE, JEŻELI CHCĘ CI SIĘ DALEJ CZYTAĆ ;)
Senior Java Developer i Team Leader w eWork Labs. Bywałem w rolach full-stackowych, jednak backend to mój ulubiony kawałek tortu. Prowadzę kilka własnych projektów w branży transportowo-spedycyjnej, gdzie nie boje się żadnych zajęć - od administracji serwerami, automatyzacji wdrożeń czy konfiguracji CI aż do bezpośredniego wsparcia końcowych klientów. Jestem zwolennikiem pracy zdalnej. Wcześniej zajmowałem się pisaniem aplikacji na Androida. Prowadzę szkolenia z Javy oraz Springa, wcześniej również z Androida. Popełniłem mnóstwo błędów i z każdego staram się wyciągnąć jak najlepszą lekcję.
Swoje pierwsze szkolenie stacjonarne poprowadziłem w 2014 roku. Wtedy jeszcze zajmowałem się programowaniem aplikacji Android. Od tamtego czasu prowadziłem szkolenia z Javy, Androida, a później również Spring'a i tematów pobocznych po tym, jak zawodowo zacząłem również zajmować się backendem.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Czy byłbyś zainteresowany uczestnictwem w wyżej opisanym kursie? *
Jeżeli w pytaniu 1. odpowiedziałeś "Może", powiedz mi proszę od czego zależałaby chęć uczestnictwa. Jeżeli zaznaczyłeś "Nie", będę wdzięczny za informacje, dlaczego Cię to nie interesuje.
Jeżeli miałbyś jakieś sugestie czy pomysły co do treści kursu, jego formy, tematów na kolejne edycje czy jakiekolwiek inne uwagi, napisz je proszę poniżej.
Ile byłbyś w stanie zapłacić za wyżej opisany kurs? *
Podaj cenę brutto, którą byłbyś w stanie zapłacić za szczegółowy kurs dotyczący Stream i Optional w Javie oraz tematów im pokrewnych.
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy