TYMIAN 2017 * info o tábore + registrácia záujemcov
Jubilejný 20. ročník celoslovenského miništrantského tábora TYMIAN 2017 sa uskutoční v termíne od 17. do 23. júla 2017 opäť v Rekreačnom zariadení ŠKUTOVKY pri Liptovskej osade, neďaleko Ružomberka.
Pozri si stredisko tu: http://www.skutovky.szm.com/

Tábor organizuje Spoločenstvo Tymian a DOMKA – Združenie saleziánskej mládeže.

TYMIAN je určený chlapcom MINI-štrantom od 9 rokov, ale aj starším MAXI-štrantom a samozrejme začínajúcim aj skúseným animátorom - vedúcim miništrantských skupín.

Pobyt v tábore dáva priestor na výmenu skúseností, nápadov, inšpirácie cez miništrantské a animátorské workshopy, sv. omše, duchovné povzbudenia a ponúka aj športovo-dobrodružný program.

Hlavným hrdinom tohtoročného táborového príbehu bude Títus Zeman, ktorý bude už v septembri vyhlásený za blahoslaveného. Preto názov tábora v tejto sezóne je:
TÍTUS ZEMAN - jeden z nás ... a jeho cesta za slobodou.

Tábor stojí od 87,- €

Aktuálne máme obsadené všetky miesta na tábor.
Na tábor sa môžeš prihlásiť už len ako NÁHRADNÍK.
Odošli nám info o sebe (viď položky nižšie), aby sme ťa mohli kontaktovať v prípade, že sa uvoľní nejaké miesto.

PODROBNÉ INFO O TÁBORE
Prečo "Tymian"?
Dnes už tradičný celoslovenský miništrantský tábor, ktorý sa organizuje po 20. krát, je pomenovaný podľa liečivej bylinky a korenia tymian, viď:
https://docs.google.com/document/d/1u6mBsxYgrh1m8IZ9xFteqikFA3evqO9PeKzYVjOgW_E/edit?usp=sharing
Tymian je biblicky a liturgicky známy ako kadidlo a je oddávna symbolom odvahy, sily a statočnosti. Zároveň toto pomenovanie tábora je skratkou vety: „Tematické táborY pre Miništrantov a ich ANimátorov“, teda jednoducho TYMIAN
KEDY a KDE sa tábor uskutoční?
Tábor Tymian začína v PONDELOK - 17. júla 2017 o 16.00 h.
Registrácia a ubytovanie účastníkov prebieha medzi 14.00 – 15.45 h.
(Pozn.: pred 14:00 h nie je vhodné chodiť, keďže na mieste ešte nik z organizátorov nebude.)
Celé táborové dobrodružstvo končí v NEDEĽU - 23. júla 2017 slávnostnou Sv. omšou o 10.00 h. a obedom.

Miestom tábora je tento rok rekreačné zariadenie Rekrea ŠKÚTOVKY pri Liptovskej Osade (2 km), od Ružomberka cca 16 km). Je to prekrásne prostredie Veľkej Fatry.
Pre viac info o mieste konania tábora klikni tu: http://www.skutovky.szm.com/

PRE KOHO je tábor určený?
Tábor je určený pre odvážnych chalanov miništrantov zo všetkých farností na Slovensku, teda pre všetkých MINI-štrantov od 9 rokov (teda tých, ktorí už boli na 1. Sv. Prijímaní), ale aj pre starších a skúsenejších MAXI- štrantov a samozrejme pre začínajúcich i pokročilých ANIMÁTOROV miništrantských skupín, ktorí chcú získať nové inšpirácie a pracovať kvalitnejšie s miništrantmi vo farnostiach
ČO sa na tábore deje ?
Každoročne pripravujeme pre účastníkov tábora zaujímavý športovo-dobrodružný ako aj duchovne animovaný program. Tábor už po mnoho rokov dáva priestor na výmenu skúseností a zbieranie námetov na aktivity, turnaje, hry a formáciu farských miništrantských skupín cez stretnutia počas roka. Súčasťou programu sú príhovory, animované sväté omše, nočné adorácie a pobožnosti, modlitby a duchovná obnova, rozmanité miništrantské a animátorské workshopy na osobnú formáciu. Dôležitý dôraz sa kladie na osobnosť miništranta ako mladého lídra mladých.

Samozrejmosťou v programe sú športové turnaje, súťaže, akčné úlohy pre skupiny aj jednotlivcov, výlet a nočné hry pre odvážnych. Dobrá atmosféra, priateľské férové ovzdušie, zábava aj duch chlapskej zbožnosti sú typické pre tento tábor.
O čom to bude tento rok?
Každý rok je program tábora zameraný na nejakú tému. V minulosti to boli témy ako napr. o sv. Tarzíciovi, Hrdinovia z Valdocca (o Don Bocovi a chlapcoch z oratória), „Ora et labora“ o prvých benediktínoch na Slovensku; Rytieri v službe Krista (o templroch), Metodov odkaz, Apoštol Pavol atď. Tento rok to bude príbeh o Títusovi Zemanovi, ktorý bude tento rok v septembri vyhlásený za blahoslaveného. Viac informácií o tomto hrdinskom slovenskom kňazovi nájdeš tu: http://tituszeman.sk/ a samozrejme na tábore.
KTO tábor organizuje ?
Už 20. letný pobytový tábor pre miništrantov z celého Slovenska organizuje DOMKA – Združenie saleziánskej mládeže (Domka-ústredie, Miletičova 7, 821 08 Bratislava) a neformálna skupina - Spoločenstvo TYMIAN. Tvoria ho Saleziáni dona Bosca, Saleziánski Spolupracovníci, bohoslovci, animátori z rôznych farností Slovenska, ako aj dlhoroční účastníci a organizátori miništranstkých táborov.
AKO SA môžeš PRIHLÁSIŤ na tábor?
Aktuálne máme obsadené všetky miesta na tábor.
Na tábor sa môžeš prihlásiť už len ako NÁHRADNÍK.
Odošli nám kontakt na seba (cez odkaz nižšie), aby sme ťa mohli kontaktovať v prípade, že sa uvoľní nejaké miesto.
meno
Your answer
priezvisko
Your answer
vek
min. 9 rokov
Your answer
email
Your answer
mobil
Your answer
farnosť
Your answer
Kto príde na TYMIAN?
Ak chceš zistiť, kto sa chystá na tábor, klikni na aktuálny zoznam prihlásených tu: KTO SA PRIHLÁSIL na tábor TYMIAN:
https://drive.google.com/open?id=1HGankIy20jUJUh6ritSRab9RIZHlqH3f70MN0k8il8M

Komunikovať s nimi môžeš aj na facebooku, ak potvrdíš svoju účasť na udalosti:
Miništrantský tábor Tymian 2017
https://www.facebook.com/events/1289087731129329/

QR kód udalosti na FB
AKO ZAPLATIŤ za tábor?
Koľko zaplatíš za tábor závisí od finančných možností vašej rodiny. Minimálne však 87,- € (t.j. 14,50 €/deň). Celkové náklady na jedného účastníka sú však okolo 125,- €. Hľadáme sponzorov, ktorí by nás podporili. Vieme, že ekonomická situácia je v niektorých rodinách ťažká. Preto veľmi pekne prosíme tých, ktorí sú na tom ekonomicky lepšie, aby boli štedrejší a prispeli podľa možnosti viac. Vďaka solidarite solventnejších rodín budú sa môcť zúčastniť tábora aj chlapci zo sociálne slabších rodín. Zvlášť prosíme duchovných otcov, aby podľa možnosti podporili svojich miništrantov. Vopred ďakujeme.

Zaplatiť je potrebné čo najskôr na tento účet: SK76 0900 0000 0050 6289 6757
Názov banky: Slovenská sporiteľňa
Variabilný symbol: 201708
Správa pre prijímateľa: TYMIAN_meno_priezvisko (meno a priezvisko účastníka tábora, za koho sa platí)

SPÔSOB DOPRAVY do/z tábora
Sú 2 možnosti: buď do tábora pricestuješ individuálne (po vlastnej osi) alebo sa pridáš k nižšie organizovaným skupinám.
A – INDIVIDUÁLNE
Do dediny Liptovská Osada sa dá dostať autom / autobusom z Banskej Bystrice (z juhu) alebo z Ružomberka (zo severu). Potom už len 2 km po lesnej ceste, viď. mapa vyššie. Cestu si treba naplánovať tak, aby si do tábora prišiel v pondelok 17.7. 2017 medzi 14.00 a 15.45 h., kedy prebehne registrácia a ubytovanie. Tábor začne Sv. omšou a po nej bude večera.
Tábor končí v nedeľu obedom. Opäť si každý zabezpečí cestu späť po vlastnej osi alebo s nižšie uvedenými organizovanými skupinami. Do večera by si mal byť doma.

B – MOŽNOSŤ SPOLOČNEJ DOPRAVY
Do tábora niektorí cestujú spoločne vlakom do Ružomberka a následne objednaným autobusom až na miesto tábora. Ak by si sa chcel pridať k organizovaným skupinám, uveď to v záverečnej prihláške. Bližšie informácie k doprave vlakom dostaneš emailom v pokynoch pred nástupom do tábora.

AKO BOLO na tábore minulé roky?
Ako to vyzeralo na Tymiane po minulé roky, si môžeš pozrieť:
- vo fotoalbumoch na facebooku: https://www.facebook.com/ministranti.sk/photos_stream?tab=photos_albums
- alebo na krátkych videách...
... TYMIAN 2016
... TYMIAN 2015
KONTAKT
Aj v prípade núdze alebo rady ti môžu poriadiť:
don Jozef Luscoň SDB: 0903 83 87 09 alebo Rasťo: 0907 73 25 41
Kontaktný email: ministranti.sk@gmail.com

K informáciám sa dostaneš aj na našich portáloch: www.facebook.com/ministranti.sk

Vidíme sa v Škutovkách na Tymiane :-)

Otázka / odkaz
Ak máš nejakú otázku alebo nejaký odkaz pre nás, napíš to nižšie ...
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms