Prihláška: STROMY DO KRAJINY - slovenský envirorekord
20.10.2017 chceme zahájiť slovenský envirorekord STROMY DO KRAJINY v sadení stromčekov dobrovoľníkmi na nelesných plochách v Chránenom vtáčom území Ostrovné lúky (CHVÚ Ostrovné lúky). Popri poľných cestách sa budú sadiť pôvodné druhy drevín patriacich na Dolný Žitný ostrov. Lesnatosť katastrálnych území v CHVÚ Ostrovné Lúky je okolo 2 – 5 %. Priemerná lesnatosť SR je 41 %. Stromy, od čias kedy sa veľká časť Dolného Žitného ostrova premenila na poľnohospodársku krajinu, chýbajú. A pritom majú nenahraditeľnú funkciu v ochrane pôdy pred veternou eróziou, vplyv na hospodárenie s vodou v krajine, klimatický vplyv na mikroklímu znižovaním výparu z pôdy a zvyšovaním vlhkosti, zachytávajú prach a alergény, majú vplyv na prúdenie a smer vetra. Zachovávajú rozmanitosť života v krajine a poskytujú podmienky na život nad aj pod povrchom pôdy. Dotvárajú krajinný obraz a pohľad na stromy je balzamom na dušu.
Preto všetci, ktorí máte radi stromy v krajine, chcete priložiť ruku k dielu a zároveň byť súčasťou jedinečného envirorekordu pre krajinu – pridajte sa k nám. Poďte sadiť stromy na Medzinárodný deň stromov 20.10.2017 do CHVÚ Ostrovné Lúky.
Aktivitu organizuje Stredisko environmentálnej výchovy Slovenskej agentúry životného prostredia Dropie (SEV Dropie – SAŽP) spoločne s partnerom Bratislavským regionálnym ochranárskym združením (BROZ) v rámci projektu LIFE12 NAT/SK/001155 Ochrana vtákov v CHVÚ Ostrovné lúky.
Pokus o envirorekord bude prebiehať 20.10.2017 od 9:00 do 14:00 v CHVÚ Ostrovné Lúky na 3 poľných cestách v k.ú. Brestovec, Čalovec, Lipové a Okoličná na Ostrove.
Email address *
Meno a priezvisko dobrovoľníka *
Your answer
Organizácia (v prípade školy uveďte prosím katedru/fakultu; v prípade, že ste študent uveďte okrem katedry aj ročník) *
Your answer
Som *
Potrebujem dopravu (info o doprave dostanete na vami uvedenú e-mailovú adresu) *
Na projektovú lokalitu CHVÚ Ostrovné lúky pôjdem z mesta/obce:
Your answer
Viem si doniesť vlastné náradie (motyka, hrable)
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service