Naša Senica 1983 — 1986
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Od 17. do 26. júna 1983 sa po prvý raz uskutočnil Filmový festival pracujúcich na amfiteátri. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili predstavitelia slovenského filmu, ktorý je populárny i dnes: konkrétne herečka Milka Zimková a režisér Štefan Uher. Išlo o film:
1 point
Clear selection
Filmový festival pracujúcich Leto´86 otvorila premiéra slovenského filmu, ktorý je populárny i dnes a dočkal sa niekoľkých pokračovaní. Senickej premiéry sa zúčastnili aj herci Katarína Šugarová a Seničan Marek Bezoušek, prišiel i autor hudby Václav Patejdl. Viete, o ktorom hudobnom filme plnom lásky a motoriek hovoríme?
1 point
Clear selection
V decembri 1984 sa v Senici za účasti Vladimíra Mináča uskutočnila vedecká konferencia pri príležitosti 80. výročia narodenia:
1 point
Clear selection
Plán výstavby sídliska Sotina počítal s výstavbou 36 obytných blokov s 2 600 bytami, dvomi 16-triednymi základnými školami, obchodmi, reštauráciou, službami, kultúrnymi zariadeniami a zdravotným strediskom. Celá výstavba bola naplánovaná do 3 etáp a ukončená mala byť v roku:
1 point
Clear selection
V 80-tych rokoch sa realizovala súťaž v úprave a skrášľovaní vybraných sídlisk. S ktorým mestom Senica súťažila?
1 point
Clear selection
Ponuka kurzov MsDK v roku 1986 zahŕňala aj klub venovaný medzinárodnému jazyku, ktorý vytvoril poľský lekár Zamenhof. Ako sa nazýval tento jazyk?
1 point
Clear selection
Letný filmový festival pracujúcich v roku 1983 sa tešil mimoriadnej pozornosti divákov. 10 festivalových filmov na senickom amfiteátri videlo:
1 point
Clear selection
Vo voľbách cez leto 1986 bol zvolený nový predseda Mestského národného výboru (dnes primátor mesta):
1 point
Clear selection
Podnik Zdroj a Reštaurácie slávnostne otvorili v marci 1983 novú predajňu potravín, mäsa a reštauráciu. Hoci budova stojí dodnes, v priestoroch už dávno spomínané prevádzky nenájdeme. Viete, pod akým názvom boli známe a kde sa nachádzali?
1 point
Clear selection
V septembri 1986 sa dnešný priestor parkoviska pred papiernictvom Slapo a cukrárňou Delikana premenil na "jarmočnisko" - konal sa tam I. družstevný Záhorácky jarmok. Dnešní obchodníci môžu len závidieť, pretože podľa sumárnej štatistiky sa počas 2 dní predalo:
1 point
Clear selection
V roku 1986 sa realizovala hluková mapa z cestnej dopravy v meste Senica. Na 30 stanovištiach sa vykonali merania hluku s počítaním vozidiel, ktoré daným miestom prechádzajú. Zistené skutočnosti poukázali na:
1 point
Clear selection
V Základnej organizácii Slovenského zväzu záhradkárov Senica - Osada Kunov mohli obyvatelia využívať lis na výrobu muštu. Úroda ovocia v roku 1982 bola nadpriemerná a poriadne preverila možnosti lisu. Vylisovalo sa v ňom 29 000 kg ovocia. Koľko muštu sa jeho lisovaním vyrobilo?
1 point
Clear selection
Prví obyvatelia nového sídliska Sotina sa prisťahovali v roku 1981. Prostredníctvom  predsedu občianskeho výboru tlmočili obyvatelia o 3 roky svoju nespokojnosť s:
1 point
Clear selection
Od jari 1984 mali občania ako vlastníci povinnosť evidovať na obvodnom oddelení Verejnej bezpečnosti svoj každý jeden:
1 point
Clear selection
V predvianočnom čase roku 1986 sa v Mestskom dome kultúry uskutočnil kurz "pre gazdinky, ktoré by chceli mať stôl plný dobrôt". Išlo o:
1 point
Clear selection
Od roku 1983 rozšíril ponuku TJ SH nový telovýchovný oddiel. Tento šport zaznamenal nárast popularity v Senici a jeho adepti dosiahli úspechy aj na Majstrovstvách Slovenska. Bol to:
1 point
Clear selection
Obecná verejná knižnica v Senici sídlila v roku 1935 v predsieni Obecnej sporiteľne a bola otvorená len v stredu odpoludnia. Koľko čitateľov vykazovala k 31. 12. 1935?
1 point
Clear selection
Od roku 1978 sa realizovala pamiatková obnova kaštieľa známeho ako Machatka. Pôvodný termín ukončenia obnovy bol stanovený na rok 1981, no z rôznych príčin zo strany dodávateľa i novovzniknutých problémov sa ukončenie prác oddialilo. Dnes už vieme, že práce sa podarilo ukončiť v roku 1984. Ktorá inštitúcia sídli od roku 1984 v spomínaných priestoroch?
1 point
Clear selection
V roku 1984 oslávil 10. výročie fungovania rozhlasový krúžok. Mohol sa pochváliť napríklad aj víťazstvom v celoslovenskej súťaži Žatva ´83. Kto bol v roku 1984 jeho vedúcim?
1 point
Clear selection
V roku 1986 sa Ľudová škola umenia (dnes Základná umelecká škola) potýkala s viacerými ťažkosťami. Za najpálčivejší problém bol označený problém:
1 point
Clear selection
Submit
Clear form
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy