Naša Senica 1983 — 1986
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Letný filmový festival pracujúcich v roku 1983 sa tešil mimoriadnej pozornosti divákov. 10 festivalových filmov na senickom amfiteátri videlo:
1 point
Clear selection
Od jari 1984 mali občania ako vlastníci povinnosť evidovať na obvodnom oddelení Verejnej bezpečnosti svoj každý jeden:
1 point
Clear selection
Od roku 1983 rozšíril ponuku TJ SH nový telovýchovný oddiel. Tento šport zaznamenal nárast popularity v Senici a jeho adepti dosiahli úspechy aj na Majstrovstvách Slovenska. Bol to:
1 point
Clear selection
V roku 1984 oslávil 10. výročie fungovania rozhlasový krúžok. Mohol sa pochváliť napríklad aj víťazstvom v celoslovenskej súťaži Žatva ´83. Kto bol v roku 1984 jeho vedúcim?
1 point
Clear selection
V Základnej organizácii Slovenského zväzu záhradkárov Senica - Osada Kunov mohli obyvatelia využívať lis na výrobu muštu. Úroda ovocia v roku 1982 bola nadpriemerná a poriadne preverila možnosti lisu. Vylisovalo sa v ňom 29 000 kg ovocia. Koľko muštu sa jeho lisovaním vyrobilo?
1 point
Clear selection
V septembri 1986 sa dnešný priestor parkoviska pred papiernictvom Slapo a cukrárňou Delikana premenil na "jarmočnisko" - konal sa tam I. družstevný Záhorácky jarmok. Dnešní obchodníci môžu len závidieť, pretože podľa sumárnej štatistiky sa počas 2 dní predalo:
1 point
Clear selection
Prví obyvatelia nového sídliska Sotina sa prisťahovali v roku 1981. Prostredníctvom  predsedu občianskeho výboru tlmočili obyvatelia o 3 roky svoju nespokojnosť s:
1 point
Clear selection
Vo voľbách cez leto 1986 bol zvolený nový predseda Mestského národného výboru (dnes primátor mesta):
1 point
Clear selection
Filmový festival pracujúcich Leto´86 otvorila premiéra slovenského filmu, ktorý je populárny i dnes a dočkal sa niekoľkých pokračovaní. Senickej premiéry sa zúčastnili aj herci Katarína Šugarová a Seničan Marek Bezoušek, prišiel i autor hudby Václav Patejdl. Viete, o ktorom hudobnom filme plnom lásky a motoriek hovoríme?
1 point
Clear selection
V roku 1986 sa realizovala hluková mapa z cestnej dopravy v meste Senica. Na 30 stanovištiach sa vykonali merania hluku s počítaním vozidiel, ktoré daným miestom prechádzajú. Zistené skutočnosti poukázali na:
1 point
Clear selection
Obecná verejná knižnica v Senici sídlila v roku 1935 v predsieni Obecnej sporiteľne a bola otvorená len v stredu odpoludnia. Koľko čitateľov vykazovala k 31. 12. 1935?
1 point
Clear selection
V decembri 1984 sa v Senici za účasti Vladimíra Mináča uskutočnila vedecká konferencia pri príležitosti 80. výročia narodenia:
1 point
Clear selection
Od roku 1978 sa realizovala pamiatková obnova kaštieľa známeho ako Machatka. Pôvodný termín ukončenia obnovy bol stanovený na rok 1981, no z rôznych príčin zo strany dodávateľa i novovzniknutých problémov sa ukončenie prác oddialilo. Dnes už vieme, že práce sa podarilo ukončiť v roku 1984. Ktorá inštitúcia sídli od roku 1984 v spomínaných priestoroch?
1 point
Clear selection
V 80-tych rokoch sa realizovala súťaž v úprave a skrášľovaní vybraných sídlisk. S ktorým mestom Senica súťažila?
1 point
Clear selection
Plán výstavby sídliska Sotina počítal s výstavbou 36 obytných blokov s 2 600 bytami, dvomi 16-triednymi základnými školami, obchodmi, reštauráciou, službami, kultúrnymi zariadeniami a zdravotným strediskom. Celá výstavba bola naplánovaná do 3 etáp a ukončená mala byť v roku:
1 point
Clear selection
V predvianočnom čase roku 1986 sa v Mestskom dome kultúry uskutočnil kurz "pre gazdinky, ktoré by chceli mať stôl plný dobrôt". Išlo o:
1 point
Clear selection
Ponuka kurzov MsDK v roku 1986 zahŕňala aj klub venovaný medzinárodnému jazyku, ktorý vytvoril poľský lekár Zamenhof. Ako sa nazýval tento jazyk?
1 point
Clear selection
Od 17. do 26. júna 1983 sa po prvý raz uskutočnil Filmový festival pracujúcich na amfiteátri. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili predstavitelia slovenského filmu, ktorý je populárny i dnes: konkrétne herečka Milka Zimková a režisér Štefan Uher. Išlo o film:
1 point
Clear selection
V roku 1986 sa Ľudová škola umenia (dnes Základná umelecká škola) potýkala s viacerými ťažkosťami. Za najpálčivejší problém bol označený problém:
1 point
Clear selection
Podnik Zdroj a Reštaurácie slávnostne otvorili v marci 1983 novú predajňu potravín, mäsa a reštauráciu. Hoci budova stojí dodnes, v priestoroch už dávno spomínané prevádzky nenájdeme. Viete, pod akým názvom boli známe a kde sa nachádzali?
1 point
Clear selection
Submit
Clear form
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy