Plānotāju forums Cēsīs
Cēsis aicina domāt par pilsētbūvniecības kultūru tehnoloģiju laikmetā.

Šodien pilsētniekam ir ne vien iespēja veidot pilsētu, bet arī pilsētbūvniecības kultūru. Tehnoloģija, lai kāda tā arī būtu, ir tikai metode, rīks ceļā uz labāku sarunāšanās un koprades kultūru.
Digitalizācija, dati, 3D vide, virtuālās simulācijas un jauna tipa sabiedriskās apspriešanas ir mūsdienīgas pilsētas attīstības rīki.

Šī gada 19.februārī, projekta “Augmented Urbans” īstenošanas gaitā Cēsu izstāžu namā norisināsies Latvijas plānotāju forums.

Foruma laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar interaktīvo un virtuālo risinājumu realitātes izmantošanas principiem - kā domāt par jaunajām tehnoloģijām kā par procesu nevis galapunktu. Dalībniekiem tiks demonstrēti praktiski tehnoloģiju integrēšanas piemēri vietējā un starptautiskā mērogā, piemēram, VR (virtuālās realitātes) lietojums Rail Baltica Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas projekta izstrādes gaitā un citi. Foruma otrajā daļā dalībnieki piedalīsies dizaina domāšanas darbnīcā, kuras gaitā būs iespēja apgūt dizaina domāšanas metožu lietošanu plānošanā un risināt praktiskus teritorijas plānošanas uzdevumus.

Cēsu novada Pašvaldība aicina urbānistus, plānotājus, teritorijas attīstības speciālistus, arhitektus un pilsētas entuziastus uz vienas dienas forumu un dizaina domāšanas darbnīcu.

Foruma darba kārtība:
10.00 -10.30 Dalībnieku ierašanās
10.30 -10.40 Foruma atklāšana
10.40 -11.00 Ieskats projekta “Augmented Urbans” norisē un izaicinājumos
11:00 - 11:30 Iesildīšanās dizaina darbnīcai
11.30-12.00 Mūsdienīgas un iesaistošas plānošanas principi. Kā domāt par jaunajām tehnoloģijām kā par procesu nevis galapunktu.
Projekta eksperti: Gunita Kuļikovska un Viesturs Celmiņš
12.00 -12.10 Spraigas diskusijas
12.10 -12.30 Pusdienas
12.30 -14.30 Dizaina domāšanas darbnīca: projekta teritorijas attīstības scenāriji
14.30 -15.00 Foruma noslēgums

Plānotāju forums notiek Interreg Centrālās Baltijas jūras programmas projekta Nr. CB604 “Vizionāra un uz līdzdalību vērsta attīstības plānošana un integrēta pilsētu pārvaldība ilgtspējīgām pilsētām” (saīsinājums – Augmented Urbans) ietvaros.

Projekta mērķis ir stiprināt telpiskās plānošanas nozari, risinot pilsētvides ilgtspējas jautājumus, kā arī pilsētas noturību pret pēkšņām fiziskās, sociālās un ekonomiskās vides pārmaiņām un to radītajām sekām. Lai sasniegtu mērķi, Projektā tiks izmantotas sabiedrības un interešu turētāju iesaistes pieeja, kā arī virtuālās realitātes (angliski – virtual reality, turpmāk - VR) un papildinātās realitātes (angliski – augmented urbans, turpmāk – AR) tehnoloģijas.

www.augmentedurbans.eu

Aizpildot un iesniedzot šo anketu Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei. Datu apstrādi veiks Cēsu novada pašvaldība, kura apņemas datus nenodot trešajām personām un datu apstrādi veiks tikai projekta "Augmented Urbans" vietējo pasākumu komunikācijas mērķiem.
Pasākuma laikā tiks fotografēts, attēli var tikt ievietoti Cēsu novada pašvaldības mājaslapā www.cesis.lv, projekta mājas lapā www.augmetedurbans.eu, sociālajos tīklos, t.sk., Facebook lapās "Cēsis", Interreg Central Baltic programmas lapā, un "Augmented Urbans".

Kontaktpersona jautājumiem par foruma norisi:

Cēsu novada pašvaldības
Attīstības un būvniecības pārvaldes
Galvenā teritorijas plānotāja
Evija Taurene
evija.taurene@cesis.lv
26346996


Sign in to Google to save your progress. Learn more
Vārds, uzvārds *
Pārstāvētā organizācija, iestāde, uzņēmums *
E-pasta adrese *
Tālruņa numurs
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy