Usługi mieszkaniowe w pomocy osobom bezdomnym
Ogólnopolska Federacja na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności, w ramach projektu „Pokonać bezdomność 2020” prowadzi badanie usług mieszkaniowych kierowanych do osób bezdomnych. Badanie skierowane jest do osób decyzyjnych w podmiotach udzielających wsparcia osobom bezdomnym (kierownicy placówek, prezesi organizacji, kierownicy ośrodków pomocy społecznej lub komórek odpowiedzialnych za pomoc osobom bezdomnym). Celem badania jest identyfikacja tego typu usług, ich dostępności i skuteczności w poszczególnych miastach Polski. Będziemy bardzo wdzięczni za rzetelne wypełnienie niniejszej ankiety. Jej wypełnienie nie powinno zająć więcej niż 15-20 minut.

UWAGI:
1. PROSIMY O WYPEŁNIENIE ANKIETY DO 30.06.2020!
2. Wyniki ankiety prezentowane będą w sposób zagregowany - dane dotyczące reprezentowanego przez Państwa podmiotu nie zostaną ujawnione.
3. W przypadku Warszawy pytania odnoszące się do gminy dotyczą całego m. st. Warszawa.
4. WAŻNE! Jeśli prowadzą Państwo więcej niż jeden program mieszkaniowy i programy te różnią się znacząco między sobą w sposób uniemożliwiający udzielenie jednoznacznych odpowiedzi, prosimy o ponowne wypełnienie ankiety (tylko pytania 1, 1a, 2 oraz 5a-5g) dla każdego kolejnego programu osobno - po wysłaniu ankiety należy kliknąć w link "prześlij kolejną odpowiedź".
5. Przez program mieszkaniowy należy rozumieć dowolną formę świadczenia wsparcia osobom bezdomnym w mieszkaniach.

Dziękujemy za wypełnienie ankiety!
Sign in to Google to save your progress. Learn more
1. Nazwa reprezentowanego podmiotu: *
1a. Gmina (lub gminy) na terenie których reprezentowany podmiot realizuje wsparcie dla osób bezdomnych (w przypadku organizacji sieciowych prosimy o zawężenie odpowiedzi do zasięgu reprezentowanego oddziału, koła, placówki itp.): *
2. Rodzaj reprezentowanego podmiotu: *
UWAGA! W poniższych pytaniach w przypadku użycia określenia "ORGANIZACJA" dotyczy ono zarówno podmiotów pozarządowych i innych niepublicznych, jak i instytucji samorządowych!
3. Ile w Pana/Pani ocenie trwa oczekiwanie na przyznanie mieszkania komunalnego w Pana/Pani gminie? (w latach)
4. Czy w Pana/Pani gminie istnieje specjalna ścieżka dostępu do mieszkań komunalnych dla osób bezdomnych? (np. dodatkowe punkty, przyznanie poza kolejnością) - jeśli NIE, proszę przejść do pyt. 5
Clear selection
4a. Jakie warunki musi spełnić osoba ubiegająca się o mieszkanie, aby skorzystać z opisanej wyżej "specjalnej ścieżki"?
4b. Ile w Pana/Pani ocenie trwa oczekiwanie na przyznanie mieszkania komunalnego osobom korzystającym z opisanej powyżej "specjalnej ścieżki" w Pana/Pani gminie? (w latach)
5. Czy reprezentowana przez Pana/Panią organizacja prowadzi mieszkania chronione, wspomagane lub inne usługi mieszkaniowe kierowane do osób bezdomnych? - jeśli NIE, proszę przejść do pyt. 6
Clear selection
WAŻNE! Jeśli prowadzą Państwo więcej niż jeden program mieszkaniowy i programy te różnią się znacząco między sobą w sposób uniemożliwiający udzielenie jednoznacznych odpowiedzi, prosimy o ponowne wypełnienie ankiety (tylko pytania 1, 1a, 2 oraz 5a-5g) dla każdego kolejnego programu osobno - po wysłaniu ankiety należy kliknąć w link "prześlij kolejną odpowiedź".
5a. Prosimy podać nazwę programu lub rodzaj mieszkań, których dotyczą odpowiedzi do pytań 5b-5g.
5b. Do kogo kierowane są prowadzone przez Pana/Pani organizację usługi mieszkaniowe?
5c. Jacy specjaliści pozostają do dyspozycji osób korzystających z prowadzonego przez Pani/Pana organizację programu?
5d. Jaki jest czas pobytu w mieszkaniach w ramach prowadzonego przez Pana/Pani organizację programu?
Clear selection
5e. Na jakiej podstawie uczestnicy programu korzystają z mieszkań?
Clear selection
5f. Czy regulamin mieszkań lub umowa zawierają jeden lub więcej z poniższych zapisów?
5g. Czy mieszkania w ramach programu prowadzone są jako mieszkania chronione?
Clear selection
6. Czy w Pana/Pani gminie dostępne są  mieszkania chronione, wspomagane lub inne usługi mieszkaniowe kierowane do osób bezdomnych prowadzone przez inne podmioty? - jeśli NIE, proszę przejść do pytania 7.
Clear selection
6a. Do kogo kierowane są usługi mieszkaniowe prowadzone przez inne podmioty w Pana/Pani gminie?
7. Czy z programów mieszkaniowych prowadzonych na terenie Pana/Pani gminy (w tym przez Pana/Pani organizację) mogą korzystać osoby, które mają ostatni adres zameldowania na terenie innej gminy? - proszę nie odpowiadać jeśli na terenie gminy nie są prowadzone żadne usługi mieszkaniowe
Clear selection
8. Czy z programów mieszkaniowych prowadzonych na terenie Pana/Pani gminy (w tym przez Pana/Pani organizację) mogą korzystać osoby, które nie korzystają z placówek noclegowych? (żyją w miejscach niemieszkalnych) - proszę nie odpowiadać jeśli na terenie gminy nie są prowadzone żadne usługi mieszkaniowe
Clear selection
9. Ile osób bezdomnych korzystających ze wsparcia Pana/Pani organizacji zostało skierowanych do programów mieszkaniowych w 2019 r.? (w przypadku braku danych proszę wpisać "nie wiem")
10. Ile spośród osób wymienionych w pytaniu 9 faktycznie wzięło udział w programach mieszkaniowych w 2019 r.? (w przypadku braku danych proszę wpisać "nie wiem")
11. Ile spośród osób wymienionych w pytaniu 10 powróciło do bezdomności? (proszę wpisać tyle osób, o ilu Panu/Pani wiadomo; w przypadku braku danych proszę wpisać "nie wiem")
12. Ile osób bezdomnych korzystających ze wsparcia Pana/Pani organizacji uzyskało własne mieszkanie w 2019 r.? (komunalne lub najem na rynku prywatnym) (w przypadku braku danych proszę wpisać "nie wiem")
13. Ile osób wymienionych w pyt. 12 powróciło do bezdomności? (proszę wpisać tyle osób, o ilu Panu/Pani wiadomo; w przypadku braku danych proszę wpisać "nie wiem")
14. Jakie są najważniejsze bariery w dostępie osób bezdomnych do mieszkań na terenie Pana/Pani gminy?
15. Jakie są najważniejsze bariery w prowadzeniu (lub uruchomieniu) usług mieszkaniowych przez Pana/Pani organizację?
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Report Abuse