Z2546 Zajęcia weekendowe: Afro-house & Kuduro 13.07.2019

TERMIN: 13.07.2019 r.; godz. 12:00-16:10
INSTRUKTOR: Dúnia Pacheco
POZIOM: OPEN
RODZAJ: taniec solo
LOKALIZACJA: Szkoła Tańca No Limits, ul. Legnicka 31 - pl. Strzegomski (wjazd na parking od ul. Kruszwickiej 26/28)

Na zajęcia można wejść na:
- karty sportowe (OBOWIĄZKOWA KAUCJA ZWROTNA 45zł);
- jednorazowe wejście 25 zł;
- karnet na 4 zajęcia;
- karnet No Limits (nielimitowana liczba wejść w miesiącu)

Na każdą godzinę zajęć obowiązuje osobna płatność/odbicie kartą sportową/skreślone wejście z karnetu.

! W przypadku korzystania z karty Multisport Plus, na zajęcia można wejść maksymalnie 15 minut po starcie danych zajęć. Osoby spóźnione ponad 15 minut nie zostaną wpuszczone na kurs.

Dane do przelewu:
No Limits
40 1140 2004 0000 3402 7560 3995
W tytule: [Nazwa zajęć]; Twoje imię i nazwisko

Program zajęć
12:00 Semba (Solo)
13:05 Kuduro (Rebolado)
14:10 Afro-house (Podstawy)
15:15 Afro-house (Choreografia)

Taneczna technika afro-house’a bazuje zarówno na tradycyjnych i współczesnych tańcach afrykańskich. Podobnie jak kuduro, koncentruje się na indywidualnej interpretacji muzyki, opartej na zbiorze ruchów różnych partii ciała. Część kroków i figur tanecznych nie ma nazw i jest kreowana spontanicznie. Inne z kolei nazywane są identycznie, jak dedykowane im utwory muzyczne (tytuł piosenki = nazwa kroku/figury).

Krokiem podstawowym afro-house jest “abrir” (po portugalsku: otworzyć, otwierać). Na jego bazie powstają różne wariacje tego kroku. Często spontanicznie lub kreowane specjalnie przez tancerzy i instruktorów tańca. Mimo tego, że krok ten dynamicznie ewoluuje, to wciąż jest charakterystyczny dla tego stylu tańca.

A f r o - h o u s e jest ulicznym tańcem, które wymagają znakomitego poczucia rytmu, świadomości ciała, izolacji i koordynacji ruchowej. Charakter tych tańców pozwala rozładować wszelkie napięcia. Umożliwia swobodną ekspresję swoich emocji, temperamentu i siebie samego. Z racji tempa błyskawicznie dostarcza dużej dawki endorfin!

Instruktorka: Dúnia Pacheco
Angolijska tancerka, choreograf, instruktorka i promotorka współczesnych tańców afrykańskich. Urodziła się w Kwanza-Norte, w Angoli. Od kilkunastu lat jednak mieszka w Warszawie, gdzie ukończyła szkołę i studia.

Fascynuje się językami obcymi i podróżami. Uwielbia poznawać nowych ludzi i inne zwyczaje. Chętnie angażuje się w różne akcje społeczno-kulturalne, promujące afrykańskie kultury, a także – tolerancję i walkę z dyskryminacją.

Dorastała otoczona muzyką: angolijską, kongijską, karaibską, brazylijską, a także: kameruńską, kubańską i amerykańską. Poznała afrykańskie tańce jak: semba, kizomba, kuduro – już w domu. Choć taniec towarzyszył jej od dzieciństwa, to jednak profesjonalnie związała się z nim dopiero w Polsce.

Swoją taneczną karierę rozpoczęła we wrześniu 2006 roku, gdy dołączyła do rewii brazylijskiej „Dança Brasil”. Z czasem awansowała, z pozycji tancerki do liderki i choreografa zespołu. W roli instruktorki tańca, po raz pierwszy, wystąpiła w roku 2008.

Dúnia szlifowała swój warsztat taneczny, pod okiem licznych instruktorów, m.in.: Joanny Marków, Dilei de Oliveira, Lécio Leala, Gladysa Cavalcante, Mohameda Kouyaté, Mestre Petchú, Alberto Celmo, Piresa Kizomba i Aranha da 11.

Współpracowała z wieloma zespołami i artystami, m.in. z: Dança Brasil, Unha de Gato z Niterói, Muleketú, Sambal, Miçanga, Semba Masters, Maya Cool, Kituxi, Banda Maravilha, Afro Carnaval, As Belezas do Brasil, Izą Kowalewską, Ryszardem Bazarnikiem i Samba Art.

W roku 2010 odeszła z zespołu „Dança Brasil” i zrezygnowała z uczenia samby karnawałowej. Poprowadziła swój pierwszy kurs tańców afrykańskich w Afrykańskiej Szkole Ruchu i Tańca – „Uanga”. W 2012 roku założyła zespół taneczny „Mulemba”, a w 2014 – zorganizowała pierwszy w Europie i drugi na świecie: „KuduroMania Festival”.

W swej pracy Dúnia skupia się głównie na nauczaniu tańca i jego historii. Organizowaniu i współtworzeniu festiwali, projektów i wydarzeń społeczno-kulturalnych, Występach, między innymi w: telewizji, teatrze, sesjach fotograficznych, pokazach mody i reklamach. Promowaniu kultury Angoli, afrykańskich tańców i ich historii w Polsce, Europie i na świecie. W charakterze tancerki i instruktorki odwiedziła już, między innymi: USA, Czechy, Rosję, Portugalię, Litwę i Węgry.

Zobacz film
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service