"İstanbul Sözleşmesi ve Üniversiteler: Kadın ve LGBTQ'lara Yönelik Hak İhlalleri" Atölyesi Kayıt Formu
Merhabalar,

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dayanışma Ağı (AĞ-DA), İstanbul Sözleşmesinin tartışmaya açılması ile birlikte medyada, işyerinde, ev içinde ve eğitim kurumlarında kadın ve LGBTQ+’lara yönelik nefret söylemini ve her türlü şiddeti tespit edebilmek, toplantı gösteri ve yürüyüş hakkına sahip çıkarak diğer alanlardaki hak ihlalleri görünür kılmak, uluslararası işbirliğini geliştirmek ve İstanbul Sözleşmesi tartışmaları ekseninde açığa çıkan hak ihlalleri ile mücadele edebilmek adına ortak politika önerileri geliştirmek üzere bir dizi etkinlik başlattı.

Bu kapsamda; 18-19 Eylül 2021 tarihlerinde “İstanbul Sözleşmesi ve Üniversiteler: Kadın ve LGBTQ+'lara Yönelik Hak İhlalleri” başlığı altında, açılış konuşmasını Eylem Ümit Atılgan’ın yapacağı bir çevrimiçi atölye düzenliyoruz.

Bu atölyede, üniversiteler özelinde eğitim kurumlarında kadın ve LGBTQ+ öğrencilerin karşılaştıkları hak ihlalleri tartışılacak. Sivil toplumun gerçekleştirdiği hak izleme çalışma raporları sunulacak ve katılımcı konuşmacı olan öğrenciler, üniversite içerisinde karşılaştıkları deneyimleri bizlerle paylaşacak.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek "İstanbul Sözleşmesi ve Üniversiteler: Kadın ve LGBTQ'lara Yönelik Hak İhlalleri' atölyesi kayıt altına alınacaktır. Bu etkinliğin katılımcısı olarak Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanunun öngördüğü ilke ve şartlar dahilinde kişisel verilerinizin kayıt altına alınması ve kullanılması için bu formu doldurmanızı rica ederiz.

Atölye sırasında kayıt alınan kayıtlar geçici olarak tutulacak ve yalnızca atölye ekibi tarafından deşifrasyon ve raporlama için kullanılacaktır. Atölyenin sonuçları raporlaştıracak ve AĞ-DA’nın web sitesi üzerinden yaygınlaştırılacaktır.

Atölye Civil Rights Defenders ve Humboldt Üniversitesi Karşılaştırmalı Demokrasi Çalışmaları Merkezi'nin desteğiyle gerçekleşecektir.

Zoom katılım linklerini 17 Eylül Cuma günü kayıtlı katılımcıların adreslerine ileteceğiz.

Ayrıntılı bilgi için: agdaistsoz@gmail.com
Sign in to Google to save your progress. Learn more
E-posta *
Size nasıl hitap edebiliriz? (Atanmış veya seçilmiş isim-soyisim) *
Üniversite öğrencisiyseniz, üniversitenizi belirtebilir misiniz?
Çalışıyorsanız, kurumunuzu belirtebilir misiniz?
AĞ-DA tarafından 18.09.2021-19.09.2021 tarihlerinde Zoom aracılığıyla çevrimiçi gerçekleştirilecek olan, "İstanbul Sözleşmesi ve Üniversiteler: Kadın ve LGBTQ'lara Yönelik Hak İhlalleri" konulu atölyede kayıt yapılacağına dair etkinlik başlamadan önce e-posta ve eki olan bu form ile bilgilendirildim. Bu etkinlik sırasında gerçekleştirilecek fotoğraf, video ve ses kayıtlarının arşiv oluşturulması amacıyla AĞ-DA sorumluluğunda saklanması, ham veya düzenlenmiş olarak fotoğraf, video, ses kayıtları ve kayıtta yer alan diğer verilerimin Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun uyarınca kısmen ya da tamamen çoğaltılması, iletilmesi, işlenmesi, gösterilmesi ve yayınlanması ile gerektiğinde işlenmek üzere kanunen yetkili gerçek veya tüzel kişilere aktarılmasına aksi yönde bir beyanda bulunmadığım sürece özgür irademle açıkça rıza gösteriyorum. Bu belge ile vermiş olduğum izni geri almak istemem halinde, şartları gerçekleştiği takdirde kişisel verilerimin silinmesi, yok edilmesi veya anonimleştirilmesiyle ilgili gerekli işlemlerin yapılması için agdadayanisma@gmail adresine e-posta yoluyla başvurarak bu hakkımı kullanabileceğimi biliyorum. AĞ-DA etkinliğinde kaydedilen verilerimin Ağ tarafından yürütülen proje veya projeler doğrultusunda çoğaltılması, iletilmesi, aktarılması, işlenmesi, gösterilmesi ve yayınlanmasına rıza göstererek kişisel verilerim konusunda vermiş olduğum bu iznin içeriğini okudum ve etkilerini tamamıyla anladım. *
Required
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy