MİMARLIK VE ŞEHİRCİLİK MEKTEBİ BAŞVURU FORMU
Ülkemizde son 20 yılda yaşanan kalkınma seviyesi Medeniyetlere başkentlik yapmış İstanbul, Bursa, Edirne, Konya gibi şehirlerimizin ruhunun korunmasından çok kaybedilmesine yol açmış ve diğer şehirlerimizde de bir medeniyet kimliği veya estetiği olarak ortaya çıkmamıştır. Kalkınmayı ve gelişmişliği 11yy Bağdat’ında veya 13 yy Endülüs’ünde olduğu gibi değil 20yy New York ve Dubai gibi dikey yapılarla şehir ruhumuz ele geçirilmiş ve geçirilmeye devam edilmektedir.

Bilge Mimar Turgut Cansever, bu duruma ilişkin, “Mimarî, insan ile varlık arasındaki ilişkiyi, maddî, organik, ruhî ve fikrî bütün varlık alan ve tabakalarında düzenleyen bir disiplindir. Teknolojik, iktisadî ve politik sorunlara ek olarak insanın fikrî dünyasının tümünü kapsar.” sözünden de hareketle

Hem geçmişimizi hem de geleceğimizi emanet etmek zorunda olduğumuz Mimarlık, Mühendislik, Şehir Planlama bölümlerinde öğrenim görmekte olan gençlere fikir dünyalarını aydınlatmak, medeniyet tasavvurlarını anlatmak, geçmişimizde yer alan ve bize ait olan ruh kökünün temelini oluşturup mesleki yaşamında kendisine kılavuz edeceği konuları aktarmak, başta İslam Medeniyeti olmak üzere, farklı medeniyetlerin tarihsel seyrini, kültürel arka planını ve meydana getirdikleri önemli mimari eserleri, o medeniyetlerle özdeşleşmiş şehirler üzerinden öğrenmesi ve özümsemesi amaçlanmıştır.
İstanbul’da yer alan Devlet ve Vakıf üniversitelerinin son sınıfında olan / Mezun olmuş / Yüksek Lisans öğrenimi de olan aşağıda yer alan bölümlere ait öğrenciler hedef kitle olarak seçilmiştir.

• Mimarlık
• İnşaat Mühendisliği
• Şehir ve Bölge Planlama
• İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
• Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı
Email address *
İsim Soyisim: *
Your answer
Doğum Yeri ve Yılı *
Your answer
Telefon Numarası: *
Your answer
Üniversite: *
Your answer
Bölüm: *
Your answer
Sınıf: *
Your answer
Adres: *
Your answer
Görev aldığı Stk-Kulüp
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service