Konverents „Eesti professionaalse muusikakultuuri tulevikuvaated“
29.–30. novembril 2019 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uues kontserdisaalis
Nimi *
Your answer
e-posti aadress *
Your answer
Millises erialasektsioonis Te soovite osaleda? *
ERIALASEKTSIOONID (toimumisaeg 30.11. kell 10.00–12.00)
1. Muusikapedagoogika sektsioon – moderaator prof Kristi Kiilu
Ühelt poolt keskendutakse sektsioonis muusikaõpetaja rollile eesti muusikakultuuri kujundamisel ja tema võimalustele seda teha hetkel kehtiva muusikaõppekava raamides. Teisel poolt käsitletakse muusikaõpetust seostatuna laiemate kultuuriliste nähtustega nagu laulupidu ja rahvuslik ärkamine.
Ettevalmistatud sõnavõtud: Jaanus Kann, Kadi Härma ja Kristi Kiilu.

2. Instrumentaalõppe sektsioon – moderaator prof Lembit Orgse
Sektsioonis käsitletakse pilliõppe kui muusikaõpetuse ühe keskse valdkonna küsimusi kõige erinevamatest vaatepunktidest. Keskendutakse õppekeskkonna temaatikale, räägitakse erinevate loomeerialade koosõppimisest sündivast sünergiast uue loodava Tallinna Muusika- ja Balletikooli raames, vaetakse puhkpilli-, keelpilli ning klaveri- ja oreliõpetuse hetkeseisu ja perspektiive ning avatakse esinemisega seotud teemasid.
Ettevalmistatud sõnavõtud: Jaak Sooäär, Lembit Orgse, Eero Raun, Ivo Lille, Timo Steiner, Peeter Sarapuu, Martti Raide, Mati Mikalai, Arvo Leibur, Kaido Välja ja Sirje Medell.

3. Interpretatsiooni ja kontserdikorralduse sektsioon – moderaator prof Henry-David Varema
Interpretatsiooni ja kontserdikorralduse sektsioonis tulevad arutlusele olulised küsimused, mis puudutavad professionaalseid interpreete ning kontserdikorraldajaid kaasajal. Mida kujutab endast pianisti amet tänapäeval? Kuidas kasvab andekast lapsest professionaalne muusik? Kuidas manageerida sümfooniaorkestrit 21. sajandil? Neid ja paljusid teisi küsimusi avavad Eesti väljapaistvad interpreedid ning kontserdikorraldajad.
Ettevalmistatud sõnavõtud: Maksim Štšura, Mart Laas, Imbi Tarum, Tuuliki Jürjo, Kristjan Hallik ja Lauri Aav.

4. Loomeuurimuse sektsioon – moderaator prof Kristel Pappel
Loomeuurimus põhineb loometegevusel ja loob uut teadmist või uut vaadet ja uusi perspektiive, aidates kaasa nii loomingu arendamisele kui ka innovatsioonile ning edendades kriitilist dialoogi kunstiväljal, aga ka teaduse valdkondadega. Sektsiooni eesmärk on arutleda loomeuurimuse sisu ja väljendusvormide üle, kaasates ka EMTA praegusi ja endisi doktorante. Puudutatakse küsimust, mis saab pärast doktorantuuri edukat lõpetamist? Millised teadmised ja kogemused on vajalikud edasises töös?
Ettevalmistatud sõnavõtud: Jaak Sikk, Maarja Mitt-Pirchen ja Kristi Kapten.

5. Heliloomingu ja improvisatsiooni sektsioon – moderaator Andrus Kallastu
Helilooming on professionaalse muusikakultuuri arengus määrava tähtsusega. Uuenemiseta ootaks muusikat kiire taandareng. Tänapäeva enamasti meelelahutusele suunatud ühiskonnas on märgatav süvamuusika toetuspinna kahanemine. Inimeste jaoks on marginaliseerunud nii uus kui ka klassikaline muusika. Uue muusika puhul on see mõistetav, sest väljendusvahendid, mida heliloojad uute teoste loomisel kasutavad, ei pruugi ühiskonda alati vaimustada. Kuid mis on põhjuseks huvi kadumisele klassikalise muusika vastu? Tänapäeval võib rääkida süvamuusika ja ühiskonna laienevast lõhest. Kas tegu on paratamatusega? Kas näiteks muusikahariduse eesmärke ümber mõtestades oleks võimalik olukorda muuta? Kas ühiskonnas võiks suurema huvi tekitada võimalus muutuda muusika tarbijast selle kaasloojaks?
Millist organisatsiooni Te esindate?
Your answer
Kas Teil on erivajadusi toitlustamise osas?
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service