PRACA DOMOWA
Drodzy uczniowie!
Przed wami pierwsza praca domowa!
Jest ona bardzo prosta, na podstawie tego co dowiedzieliście się na zajęciach lub co już wiecie z serii o Harrym Potterze należy uzupełnić luki w poniższym tekście. Każda luka ma odpowiednią cyfrę, a pod samym tekstem znajdziecie pola w formularz, które zostały odpowiednio ponumerowane i przydzielone do luki. Tekst jaki według was powinien znaleźć się w danym fragmencie/w danej luce, wpisujecie w odpowiednie pole w formularzu. Są to wyłącznie pojedyncze słowa.
Pamiętajcie aby się podpisać!
Czas na wykonanie pracy domowej kończy się o godzinie 18:00, 15 stycznia.
Podaj imię i nazwisko:
Your answer
Wybierz swój dom:
TEKST:
Magia jest sposobem na dokonywanie rzeczy niemożliwych, wykraczającym poza standardowe myślenie przeciętnego ___________ (1). Za jej sprawą dzieją się rzeczy, które wykraczają poza standardowe prawa natury (prawa mugoli) i które nie powinny mieć miejsca. Wystarczy bowiem magiczny proszek ___________ (2), by przenieść się z miejsca na miejsce, jeden ruch różdżki, a dzieją się niesamowite rzeczy. Zwykły eliksir, a potrafi wpływać na czarodziejów silniej niż my sami, wywołując przy tym straszne, a nieraz i zabawne rzeczy. To dzięki magii jesteśmy w stanie pomagać, ___________ (3) i chronić naszych najbliższych, to ona określa tak naprawdę nas, i naszą naturę.

Krótko mówiąc, magia jest praktyką wpływania na ludzi, przedmioty czy zjawiska fizyczne za pomocą ___________ (4) czy innych jej form. Jest sposobem na kreowanie otaczającej nas rzeczywistości, a więc zasadniczo sposobem nie poddającym się weryfikacji za pomocą metod naukowych (metod mugoli). Zasadniczo, ponieważ jako ___________ (5) jesteśmy z magią związani od najmłodszych lat i dla nas, magów, jest to rzecz codzienna, a więc jak najbardziej normalna. Mugole zaczęli nazywać rzeczy niewyjaśnione i nie dające się wytłumaczyć mianem ‘magii’ lub po prostu zjawisk paranormalnych, i przez to, ich naukowe podejście jest mocno ograniczone.

Warto w tym temacie dodać statusy ___________ (6) czarodziejów. Magia jako teoretycznie cecha dziedziczna często potrafi płatać figle i ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czy nasze dziecko, nasze potomstwo urodzi się z tym ___________ (7) potencjałem. Wyróżniamy:
- Czarodziej ___________ (8) krwi – czarodziej, który urodził się od matki czarownicy (czystej krwi) i ojca czarodzieja (czystej krwi).
- Czarodziej półkrwi – czarodziej, który urodził się od jednego rodzica ___________ (9), a drugiego czarodzieja bądź jeden rodzic jest mugolakiem lub charłakiem, a drugi przynajmniej półkrwi.
- Mugolak – czarodziej, którego oboje rodzice są ___________ (10).
- Charłak – osoba niemagiczna lub z bardzo ograniczonymi zdolnościami, która urodziła się w rodzinie czarodziejów.

WSTAW TEKST W ODPOWIEDNIE LUKI
1 LUKA:
Your answer
2 LUKA:
Your answer
3 LUKA:
Your answer
4 LUKA:
Your answer
5 LUKA:
Your answer
6 LUKA:
Your answer
7 LUKA:
Your answer
8 LUKA:
Your answer
9 LUKA:
Your answer
10 LUKA:
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms