Kültürlerarası Sosyal Dahil Etme ve Savunuculuk Eğitimi 10-14 Temmuz 2017 / Çanakkale
Konrad Adanauer Stiftung Derneği ve Türk Demokrasi Vakfı, 1987 yılından bu yana Türkiye'de demokrasi kültürünü yaygınlaştırma adına Bireylerin, Gençlerin, Kadınların ve Dezavantajlı grupların katılımcılığını arttırmaya yönelik birçok projeyi başarıyla uygulamaya koymuştur. Kuruluşundan bu yana yapmış olduğu çalışmaların deneyimi ışığında ve 2016 yılında yaptırdığı saha çalışmaları sonucunda Türkiye’de özellikle göç ile gelen nüfusun yaşadığı bölgelerin yoğun olduğu illerde göç eden bireylere karşı sivil toplum alanında çalışmalar yapan kişilerin tutum ve davranışlarının çok önemli bir rol oynadığı belirlenmiştir. Bu sebeple, özellikle gençlik ve sivil toplum çalışanlarının kültürlerarası diyalog ve bireyin haklar konusunda gelişimine önemli katkılar sağlayacağı bilinmektedir.

Günümüz siyaset ve sivil toplum gündeminin en önemli konularından biri olan "Suriyeli göçmenler ve kırsaldan kente göç" kavramının kamu kurumlarında, sivil toplum kuruluşlarında görev yapan profesyoneller, gençlik liderleri, çalışanları ve diğer gençlerin bakış açısıyla yerel boyutta ve yerel mekanizmaların çalışmalarının irdelenmesiyle sosyal adaptasyon sürecine göç ile gelen gençlerin katılımı kapsamında farkındalığının artırılmasını sağlamak amacıyla Türk Demokrasi Vakfı ve Konrad Adaneauer Stiftung Derneği, ile ortaklaşa yürüttükleri "Kültürlerarası Sosyal Dahil Etme ve Savunuculuk " eğitim semineri, 10-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında Çanakkale Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecektir. Eğitime Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi illerinden katılıma öncelik sağlanacaktır.

Hedeflen Katılımcı Profili:

Eğitim dezavantajlı kesimlerle çalışan kamu ve sivil toplum kuruluşu çalışanlarına ve profesyonellerine yöneliktir. Herhangi bir yaş sınırı bulunmayıp; sadece Marmara ve Ege Bölgesinden gelecek başvurular kabul edilecektir. Eğitime kabul edilecek katılımcıların konaklaması ve 3 öğün yeme-içme ücretleri karşılanacaktır. Ulaşım ücretleri orijinal biletlerini ibraz etmeleri şartıyla eğitimin son günü katılımcılara geri ödenecektir.

Başvuru sonuçları Çanakkale Belediyesi Gençlik Çalışmaları Birimi’nin ve Türk Demokrasi Vakfının facebook sayfasından 1 Temmuz 2017 tarihinde duyurulacaktır. Eğitime tam katılım mecburidir. Tam katılım göstermeyen arkadaşların ulaşım ve konaklama ödemeleri program tarafından yapılamayacak olup katılımcının kendisi yapmak zorunda kalacaktır.

Başvurularınızı aşağıdaki linkten yapabilirsiniz. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2017 saat 20.00’dir. Başvuru formunu lütfen tam olarak ve itinalı olarak doldurunuz. Aksi takdirde değerlendirmeye alınmayacaktır.

📋 Adınız Soyadınız:
Your answer
✏️ T.C. Kimlik No:
Your answer
Baba Adı:
Your answer
📆 Doğum Tarihi:
MM
/
DD
/
YYYY
İl/İlçe
Your answer
📍 Açık Adres
Your answer
📱Telefon(Cep)
Your answer
☎️ Telefon(Ev)
Your answer
📧 E-posta?
Your answer
Öğrenim Durumu
Your answer
Temsil Ettiğiniz Kurum ve Göreviniz?
Your answer
Neden bu eğitime katılmak istiyorsunuz?
(Detaylı)
Your answer
Dezavantajlı kesimden bireylerle çalışma konusunda hangi deneyim ve çalışmalarınız vardır?
(Detaylı)
Your answer
Kurumunuzun dezavantajlı kesimden bireylere yönelik ne tür çalışmaları var? Siz bu çalışmalarda hangi görev ve sorumlulukları üstleniyorsunuz?
(Detaylı)
Your answer
Eğitim sonrası kazanımlarınızı ne şekilde uygulamayı düşünüyorsunuz?
(Detaylı)
Your answer
Eğitimin bütün oturumlarına tam zamanlı katılım sağlayabilir misiniz?
Eğitim programının bütün oturumlarına tam katılım gösterilmediği takdirde ulaşı ve konaklama ücretlerinin tarafınızdan karşılanacağını kabul ediyor musunuz?
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms