Шановний респонденте!
Група радників та експертів проєкту ГО «Інститут громадянського суспільства» «Підтримка формування ефективної регіональної політики в контексті євроінтеграції України та воєнних викликів» в рамках Проєкту «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджується консалтинговою компанією Компанії «DAI Global, LLC», проводить у співпраці з асоціаціями органів місцевого самоврядування опитування з метою визначення стану та оцінки потреб у сфері публічного інвестування. Короткий відеоролік про проєкт: https://www.youtube.com/watch?v=QAHzvV-5dyg
Публічні інвестиції – це ті капіталовкладення, які здійснюються суб’єктами владних повноважень – органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими уповноваженими на це суб’єктами за рахунок публічних коштів. Публічні кошти - кошти державного та місцевих бюджетів, кредитні ресурси, надані під державні та місцеві гарантії, кошти Національного банку України, державних банків, державних цільових фондів, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також кошти суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, отримані ними від їхньої господарської діяльності.
Як відомо, у 2019 році Україна приєдналася до рекомендацій ОЕСР з питань ефективного публічного інвестування та зобов’язань щодо їх виконання на
всіх рівнях врядування[1]. Ці рекомендації базуються на кращому досвіді розвинутих країн, що входять до ОЕСР (38 країн, близько 70% світового ринку) і відображені у 12 принципах/рекомендаціях для національних урядів та 15 спроможностях у сфері публічного інвестування.
Ефективне публічне інвестування є необхідною умовою для успішного післявоєнного відновлення і запорукою максимального використання можливостей політики згуртованості ЄС, якими Україна скористається після набуття членства в ЄС.
У 2020-2021 рр. було проведено ґрунтовне дослідження, де кожну з 15 спроможностей було проаналізовано в контексті міжнародного досвіду і крізь призму українського законодавства та існуючих в Україні практик публічного інвестування. Попри певні позитивні тенденції було ідентифіковано 85 прогалин (проблемних питань) у сфері публічного інвестування за всіма визначеними ОЕСР спроможностями [2].
Дане опитування проводиться з метою виявлення прогалин (проблемних питань) в системі публічного інвестування в Україні, які виникли у 2022-2023 роках в умовах війни. Анкета структурована відповідно до визначених ОЕСР 15 спроможностей так, щоб Ви допомогли нам:
(а) верифікувати і оцінити глибину раніше виявлених прогалин, та
(б) ідентифікувати прогалини (проблемні питання) публічного інвестування, які виникли під впливом повномасштабної збройної агресії рф в Україну.
За результатами опитування буде розроблено рекомендації щодо
усунення проблемних питань та вдосконалення планування і реалізації інвестиційних проєктів за публічні кошти.
ДЛЯ НАС ВАЖЛИВА ВАША ДУМКА!
Просимо надати максимально об’єктивні, неупереджені відповіді на поставлені нижче питання.
Ми гарантуємо конфіденційність наданої Вами інформації!
Заздалегідь Вам вдячні.
[1] https://www.oecd.org/eurasia/countries/Global-Relations-Brief-Ukraine-UKR.pdf
[2] https://drive.google.com/drive/folders/1bgmgHFjyWEVL4RVbztCVklF1gXxI-9ev