Warsztaty
stacjonarne w ramach projektu finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.
Warsztaty dla mieszkańców gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, w których odbyły się wykłady w ramach projektu " O tym się nie mówi. Czego nie powiedzieli mi rodzice, co przekażę córce/synowi."
- WenDo - samoobrona i asertywność dla kobiet, 2 dni szkoleniowe - jako forma profilaktyki przemocy wobec dziewcząt i kobiet. Uczestniczki uczą się m.in., jak pozbyć się poczucia bezradności i bezbronności, nabierają pewności siebie i odbudowują poczucie własnej wartości. Podczas zajęć uczestniczki poznają także najprostsze i zarazem najskuteczniejsze techniki samoobrony, takie jak: kopnięcia, uwolnienia czy ciosy.
- "Ciałopozytywność" - rozwój psychoseksulany, 2 dni szkoleniowe - Celem zajęć jest
budowanie własnej samooceny, odkrywanie i akceptowanie własnego ciała, wzmacnianie
poczucia własnej wartości oraz poznanie Strona 12 zjawisk (zachodzących w otaczającym nas świecie) pozostawiających ogromne piętno na sposobie odbioru nas samych. Warsztat antydyskryminacyjny: Czym są uprzedzenia? Skąd się biorą? Dlaczego tak bardzo pochopnie oceniamy innych i jesteśmy oceniani? Czy można sobie poradzić z presją jaka nas otacza? Jak przeciwdziałać nierównemu traktowaniu? Czym jest wykluczenie? - "Pierwsza pomoc z elementami samoobrony" - prowadzona przez policjantów/ratowników
drogowych: ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku, ocena stanu poszkodowanego, kontrola czynności życiowych, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym, postępowanie w przypadku: ran, złamań, zwichnięć, psychologiczne aspekty udzielania pierwszej pomocy.
Forma zajęć: stacjonarna.
Czas zajęć: 2 dni po 6 h.
Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.