Chcesz współtworzyć Dom Sztuki? Ta ankieta pozwoli się poznać
🥕 Lubisz działać społecznościowo i sąsiedzko?
🥦 Chcesz wpływać na otoczenie i zmieniać Grochów, całą dzielnicę, a może nawet Warszawę?
🌶️ Działanie w pozainstytucjonalnych warunkach jest dla ciebie normą? A może chcesz spróbować działania w młodej i oddolnej organizacji pozarządowej?

Zapraszamy do współtworzenia Domu Sztuki!

Znacznie łatwiej wdrożyć nowe osoby oferując konkretne zadania, niż zapraszając do ogólnego „odnalezienia się”. Dlatego w tej ankiecie są zarysowane konkretne działania, w które możesz się zaangażować. Niemniej od samego początku zapraszamy do aktywnego tworzenia Domu Sztuki, proponowania swoich działań i nowych strategii. Zapraszamy do wszystkiego, czym chcesz się podzielić.
Email *
Jak się nazywasz?
*
Pytamy o imię i nazwisko, którego używasz na co dzień.
Jak się do Ciebie zwracać?
*
Jakie są twoje zaimki?
Numer telefonu 
*
Nie jest wymagany, ale pozwoli sprawnie umówić spotkanie wprowadzające. 
Co chcesz o sobie powiedzieć? *
Dom Sztuki w znacznej mierze opiera się wolontariackim, społecznym i aktywistycznym zaangażowaniu. Nie opowiadaj o sobie, jakby była to rekrutacja. Po prostu daj siebie poznać :)
Pierwszy raz słyszysz o Domu Sztuki?
Dom Sztuki to przestrzeń integracji i współpracy. Miejsce, w którym mieszkamy, prowadzimy ogród spółdzielczy i organizujemy wydarzenia, między innymi spotkania, warsztaty i pokazy filmowe. Od 2021 roku działamy na warszawskim Grochowie, czerpiąc z historii i tożsamości naszej okolicy.

W 2023 roku otworzyliśmy bibliotekę do wymiany książek i zapraszaliśmy na wakacyjne pokazy filmowe „Szaleństwo w kinie”. Zorganizowaliśmy cykl wydarzeń o mieście i klimacie „Grochów szczęśliwy”. W ramach projektu „KIBBUTZ” prowadzimy działania związane z grochowskim kibucem. Za ten projekt zostaliśmy wyróżnieni w konkursie S3KTOR.

Więcej znajdziesz na tej stronie lub w mediach społecznościowych →
Który z aspektów naszej działalności Cię zaciekawił?
*
Docieramy i współpracujemy z różnymi osobami — zainteresowanymi sztuką i kulturą, działaniami lokalnymi i sąsiedzkimi czy miastem i ekologią. Daj znać, który z tych lub innych tematów jest Ci najbliższy. Pozwoli to dopasować chęć zaangażowania do obszarów, którymi się zajmujemy.
Required
Chcesz rozbudować tę odpowiedź?
Jeżeli chcesz zaangażować się tylko do konkretnego, krótkiego działania, nie musisz poświęcać na tę odpowiedź zbyt wiele czasu. Jednak jeśli obserwujesz naszą działalność od dawna i wiesz, co Cię w niej najbardziej ciekawi, zachęcamy do napisania czegoś więcej. 
Przy czym chcesz współpracować?
Dom Sztuki jest wypadkową osób, które go współtworzą. Formalnie jesteśmy fundacją, ale myślimy o sobie raczej w kategoriach kolektywu, zespołu czy grupy. Nierzadko łączymy różne role — te, w których odnajdujemy się świetnie, z tymi, które są trudniejsze, ale i niezbędne. Dlatego do działania zarówno wnosimy nasze kompetencje, jak i stale nabywamy nowe. 
a. działania animacyjne i sąsiedzkie
Uzupełnienie do powyższych:

🥕 O ogrodzie spółdzielczym przeczytasz tutaj

📚 W przypadku tablicy i biblioteki sąsiedzkiej szukamy osób, które mieszkają blisko Domu Sztuki. Chcemy stworzyć zespół, który będzie zarówno doglądał i dbał o porządek, jak i starał się o nowe książki, promował i rozwijał to miejsce. 

🤝 Jako Dom Sztuki chcielibyśmy częściej organizować działania integracyjne. Zależy nam na wydarzeniach, których głównym i właściwie jedynym celem byłoby sąsiedzkie spotkanie. Przykładem takiego działania było gotowanie „Grochówka na Grochowie” czy cykl spotkań filmowych „Szaleństwo w kinie”

🤝 W ostatniej opcji chodzi o to, czy masz własną metodę i konkretną propozycję, którą chcesz wdrożyć. Jest to jednocześnie deklaracja, że staniesz się osobą liderską tego procesu. 
b. działania komunikacyjne i promocyjne
c. działania organizacyjne i produkcyjne
d. działania techniczne i informatyczne
Jak to wygląda formalnie?
🥕 Podpisujemy porozumienia wolontariackie lub umowy praktykancie. Zapewniamy ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwych wypadków (NNW). Możemy wystawić zaświadczenie o odbyciu wolontariatu lub praktyk.

🥦 Nasza działalność oparta jest na dobrych relacjach, dlatego oferujemy wsparcie przy autorskich działaniach — debiutach artystycznych czy projektach związanych z podejmowaną przez nas tematyką. 

🌶️ Działamy jednak w rzeczywistości ograniczonych zasobów. Dlatego najpierw na pewno musimy się poznać i wspólnie przejść przez mniejsze działania.
Masz jakieś pytania?
Tutaj możesz dać znać, jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub potrzeby. Możesz także napisać bezpośrednio → kontakt@domsztuki.org.
RODO
Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z polityką prywatności fundacji Dom Sztuki. Danymi zarządzamy z największą troską o ich bezpieczeństwo! Szczegóły przeczytasz tutaj →
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This form was created inside of Dom Sztuki. Report Abuse