Po zaznění sirén | Internetová bezpečnost
Klub reportérů a reportérek Syndikátu novinářů ČR ve spolupráci s kanálem Voxpot představuje:

Roční večerní kurz internetové bezpečnosti pro novinářky, novináře a milovníky médií. Program se skládá ze dvou celodenních školení (září a únor) a devíti dvouhodinových večerních dílen (každou první středu v měsíci od 19:00 do 21:00).

Během kurzu půjdeme od úplných základů bezpečného pohybu a komunikace na internetu až po pokročilé metody a nástroje se zaměřením na práci v médiích. Budeme se věnovat slabinám vašeho zabezpečení, modelování hrozeb, základním i pokročilým programům pro anonymizaci (VPN, Tor, Tails), šifrování osobních dat i komunikace (VeraCrypt, PGP). Během každé dílny se budeme věnovat teorii i aktuálně se objevujícím otázkám ve světě internetové bezpečnosti.

Kurz proběhne od konce září 2019 do začátku června 2020. Účast je zdarma. Zároveň chceme zajistit, že se nepřihlásí účastníci a účastnice, kteří zaberou místa a už je neuvidíme. Proto vybíráme při přihlášení zálohu 2800 korun. Ze zálohy na konci roku vrátíme 200 Kč za účast na večerních dílnách a 500 Kč za celodenní školení. V případě neschopnosti zaplatit zálohu nám napište na mail repoklub@gmail.com a něco vymyslíme.

Kapacita kurzu je omezená. Přednostně přijímáme členy a členky Syndikátu novinářů ČR.

Začínáme v neděli 29. září v 9 hodin ráno v press roomu Syndikátu novinářů ČR (Senovážné náměstí 978/23).
Jméno a příjmení
Your answer
Médium nebo organizace
Your answer
Jak jsi se o kurzu dozvěděl/a?
Your answer
Proč se chceš účastnit?
Your answer
Co od kurzu očekáváš? Máš nějaké speciální požadavky?
Prosím zkus nám v tomto bodě napsat co tě zajímá a motivuje k rozšiřování znalostí ohledně bezpečnosti. Pomůže nám to při zaměření programu kurzu.
Your answer
Jsi členem nebo členkou Syndikátu novinářů ČR?
Kontaktní email *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service