1.uzdevums (~11:15-11:35)
Autors: Buhenvalds Brīvmūrnieks
Nospied pogu Iesniegt/Submit vadītāja norādītajā laikā, jo pēc tam atbildes vairs netiks pieņemtas.
Email address *
Numurs *
Raksti BEZ ATSTARPĒM un CITIEM SIMBOLIEM! Savu dalībnieka numuru meklē šeit (ja neatrodi - pieraksti sevi turpat pie brīvajiem numuriem): https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LBUyBOaBmBogTIJAMhtx7Wgvlyt7xWb4H14hDR5p3Y8/edit?usp=sharing Tikai absolventi drīkst nereģistrēties, bet visos uzdevumos rakstīt vienādu sevis izdomātu unikālu numuru - lielāku par 1500, piemēram, telefona numuru (vari nomainīt kādu ciparu, lai Tev neviens nezvanītos).
Vārds Uzvārds
Drošībai, ja nu numurs uzrakstīts nepareizi. Vārdu raksti pirms uzvārda! Pēc uzvārda neraksti liekas atstarpes vai simbolus!
BILDĪTES & VISĀDI GUDRI VĀRDIŅI - kalni, dabas ģeogrāfija un citi labumi (Izlasi notiekumus!!!)
Aplūko attēlus un atbildi uz jautājumiem. UZMANĪBU!
Atbildes raksti pēc iespējas īsākā formātā - tikai VIENĀ vai DIVOS vārdos !!!
Ņem vērā visu jautājumu numerāciju, kopā grupētos jautājumus un attēlus !!!
Izlasi VISU jautājumu, apdomājot katru piebildi un pavadošo informāciju !!!
1.1. Ar kādu terminu nereti apzīmē augstkalnu zālājus (горные лужайки)? (attēla priekškplānā) (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
1.2. Kalnainu reģionu un reljefa pacēluma (подъём рельефа) kontekstā, kas parasti ir šādu biomu-dabas reģionu APAKŠĒJĀ robeža? (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
1.3. Kalnainu reģionu un reljefa pacēluma kontekstā, kas parasti ir šādu biomu-dabas reģionu AUGŠĒJĀ robeža? (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
1.4. Ar kādu terminu visbiežāk izsaka un raksturo šādu robežu esamību (существование), izcelsmi starp biomām-dabas reģioniem tieši kalnos? (foto: Kristaps Liepiņš)
1 point
Captionless Image
2.1. Kādu tehnisku terminu lieto, lai apzīmētu šāda veida ceļus? (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
2.2. Kā vispārēji mēdz saukt šādus ceļa posmus, kur parasti tiek ierīkoti šāda veida ceļi, ņemot vērā attēlos radzamos reljefa apstākļus un to pārvarēšanu? (foto: Vaiz Ha)
1 point
Captionless Image
3. Kā mēdz dēvēt attēlā redzamās pozitīvās mikroreljefa formas, uz kurām studenti ir apsēdušies un ietur pusdienas? (foto: Ģeogrāfu Mafija)
1 point
Captionless Image
4. Kā sauc augsnes tipu ar augstu sāļu saturu, kas veidojas attēlā redzamās ūdenstilpes piekrastē(побережье водоёма), vēlāk arī tās vietā, ūdenstilpei izžūstot? (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
5. Ar kādu terminu aprakstāms attēlā redzamās dabas zonas klimats, balstoties uz to, ka tajā novērojama liela sezonālo temperatūru starpība? (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
6. Ar īsu terminu apraksti attēlā redzamās dabas zonas klimatu, raksturojot tā gaisa mitruma apstākļus, nokrišņu bilanci un vispārēju ūdens pieejamību? (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
7. 1. Kā sauc šāda veida un tam līdzīgus kaktusus, kas redzami attēlā ? (augs attēla centrā) (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
7. 2. Ar kādu terminu mēdz apzīmēt šādus augus, balstoties uz to pielāgojumiem un spējām saglabāt ūdeni sausos klimata un augsnes apstākļos? (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
7. 3. Ar kādu terminoloģisku īpašības vārdu mēdz apzīmēt visus šādus augus, ņemot vērā to dabisko izcelsmi un vietu, kur tas redzams attēlā? (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
8. Nosauciet garšvielu, kas tiek gatavota, izmantojot attēlā redzamos augus? (foto: Kristaps Liepiņš)
1 point
Captionless Image
9.1. Ņemot vērā attēlā redzamo koku reproduktīvo orgānu īpašības, kā arī to sēklu un jauno dzinumu augstās prasības pēc saules un minerālvielām bagātas augsnes, kāds ekoloģisks traucējums visbiežāk veicina sekmīgu šo koku augšanu un attīstību? (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
9.2. Kas ir galvenais ūdensguves avots šo koku daļās, kuras parastā barības vielu transporta sistēma (kambijs) nespēj apūdeņot no saknēm? (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
9.3. Kā sauc zinātnisku metodi, ar kuras palīdzību noteikts, ka vecākie šīs koku sugas īpatņi ir vairāk nekā 3000 gadu veci? (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
9.4. Nereti šo koku audžu un to lielāko īpatņu konkrēta atrašanās vieta tiek turēta noslēpumā un netiek publiski izpausta, lai pasargātu kokus no divām izteiktām apmeklētāju grupām, kuru dēļ kokiem bieži rodās daudz nejaušu bojājumu. Viena no šī grupām ir tūristi. Nosauc otru apmeklētāju grupu, kuru dēļ tiek slēptas konkrētas koku atrašanās vietas! (foto: visitcalifornia.com)
1 point
Captionless Image
10. Kā mēdz dēvēt šāda veida laivas, ņemot vērā izgatvošanas materiālu un tā struktūru? (attēla kreisajā malā) (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
11. Attēlā redzamo augu dzimta nereti tiek izmantota lauksaimniecībā, lai piesaistītu augsnei kādu ķīmisko elementu. Nosauc šo ķīmisko elementu! (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
12.1. Kā sauc šādu reizēm pārvietojamu tradicionālo mājokli? (foto: Vaiz Ha)
1 point
Captionless Image
12.2. Kā sauc šāda veida kamieļus, ko nereti izmanto iepriekš aplūkoto mājokļu un citu nastu (другой груз), nelielu kravu transportēšanai? (foto: Vaiz Ha)
1 point
Captionless Image
12.3. Kā mēdz dēvēt šādas iedzīvotāju grupas, kuru kūltūras, dzīvesveida un tradicionālās saimniecības iezīmets raksturo šie (šis, iepriekšējaisa un nākošais) attēli? (foto: Vaiz Ha)
1 point
Captionless Image
12.4. Iepriekš aprakstītās iedzīvotāju grupas Āzijā piena ieguvei nereti izmanto kādu dzīvnieku vai hibrīdu starp mājas govi un šo kādu dzīvnieku. Nosauc šo dzīvnieku!
1 point
Captionless Image
13. Ko putni samuķījuši debesīs? (Что птички намутили на небе?) (foto: Windows Spotlight)
1 point
Captionless Image
14. Pie kuras Vidzemes upes pašas augšteces atrodas onkulīts? (Nu ja šo izpīpēsiet, tad veiksme šodien ir jūsu pusē; foto: Edijs Breijers)
1 point
Captionless Image
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy